ROMANTİK REN NEHRİ & MUHTEŞEM MOSEL NEHRİ NOEL PAZARLARI TURU

Tur:
ROMANTİK REN NEHRİ & MUHTEŞEM MOSEL NEHRİ NOEL PAZARLARI TURU
Gün Sayısı:
4
Destinasyon:
REN & MOSEL NEHRİ
4
1.299€'dan itibaren

ROMANTİK REN NEHRİ & MUHTEŞEM MOSEL NEHRİ NOEL PAZARLARI TURU

Düsseldorf – Köln - Cochem – Koblenz –Romantik Ren Parkuru Geçişi - Rüdesheim - Mainz – Heidelberg - Stuttgart

 

01. Gün İSTANBUL – DUSSELDORF

12 Aralık 2019 İstanbul Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları ile Düsseldorf’a hareket. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile panoramik Düsseldorf turu sonrası gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrası serbest zaman. Gemimiz 19:00 da Köln’e yanaşacaktır. Avrupanın en iyi Noel Pazarlarından biri olarak görülen Köln Noel Pazarında 21:00 a kadar vakit geçirme imkanımız olacak.Gemimiz 21:30 da hereket edecektir.

 

02. Gün COCHEM

13 Aralık 2019 Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan ve binlerce yıldır şarap üreticiliği ile ün kazanan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varış ve gemide alacağımız öğlen yemeği sonrası Muhteşem güzellikteki Reichburg Kalesini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel Nehri manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz.Gemimiz 20:30 da hereket edecektir.

 

03. Gün KOBLENZ - ROMANTİK REN PARKURU - RÜDESHEİM

14 Aralık 2019 Sabah Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimizle Ren Nehrinin en önemli kısmı olan Romantik parkuru gerçekleştireceğiz. Eski kaleler, Şatolar ve Lorelei kayalığı görülecek yerler arasındadır. Parkur bitiminde Rüdesheim a varıyoruz.Rüdesheim; Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren ile şehir merkezine panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz. Gemimiz bu gece limanda demirli kalacaktır. Sabah 06:00 da hareket.

 

04. Gün MAİNZ – HEİDELBERG - STUTTGART

15 Aralık 2019 Gemimiz sabah 08.30'da Mainz limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini takiben Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları ile İstanbul'a hareket.

UÇUŞ BİLGİLERİ

İstanbul – Düsseldorf TK1523 kalkış: 07:55 varış: 09:25

Stuttgart – İstanbul TK1706 kalkış: 18:40 varış: 18:40

 

MS JANE AUSTEN GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2015 yılında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 6 metre ve toplam 3 katlı olan gemide 74 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 148 olarak belirlenmiştir. Dış ve French Balkonlu kabinler 15m2, Mini Suite kabinler 19m2 , Suite kabinler ise 22m2 büyüklüğündedir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi
imkanlar mevcuttur. (Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır).

Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve jakuzi havuzu (yüzme havuzu değildir, 2-3 kişilik serinleme havuzudur) ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz veya Sauna ve Buhar Odası gibi aktivitelerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi dilediğiniz masada alabilirsiniz. (Nehir gemilerindeki konsept gereği, restoranda masa rezervasyonu yapılamamaktadır). Geminin arka kısmında sizler için hazırlanmış olan Lido Bar bölümünde iskambil oyunları, tavla ve okey gibi oyunlar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise lokal gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

Notlar ve bilmeniz gerekenler;

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten ITALTUR sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü ITALTUR programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir.

*Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri ayrıca bildirilecektir


*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması gibi force major durumlarından ITALTUR sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan ITALTUR sorumlu olmayacaktır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 1 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan ITALTUR sorumlu olmayacaktır.

 

Suite Kabin - Üst Kat (22 m2)

 

Mini Suite Kabin - Orta ve Üst Kat(19 m2)

 

French Balkonlu Kabin - Orta ve Üst Kat (15 m2)

 

Dış Kabin Mini Suite - Alt Kat (19 m2)

 

Dış Kabin - Alt Kat (15 m2)

 

 

 

 

 

 

FİYATLAR

  • Çift Kişilik Dış Kabinde Kişi Başı :1.299 €

  • Çift Kişilik Dış Kabin Mini Süit de kişibaşı :1.549 €

  • Çift Kişilik Orta Kat Fransız Balkonlu Kabinde Kişibaşı :1.599 €

  • Çift Kişilik Üst Kat Fransız Balkonlu Kabinde Kişibaşı :1.699 €

  • Çift Kişilik Mini Süitlerde Kişibaşı :1.799 €

  • Çift Kişilik Üst Kat Süitlerde Kişibaşı :1.899 €

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Düsseldorf // Stuttgart - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

* Dlx Nehir gemisi Jane Austen’de 3 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

* Akşam yemeklerinde alınacak Alkolsüz içecek, Şarap veya Bira

* Programda belirtilen tüm ekstra kara turları

* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

* Gemideki eğlence & aktiviteler

* Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

* Havalimanı ve liman vergileri (290 €)

* Seyahat Sağlık ve İptal sigortası

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki bazı alkollü ve alkolsüz içecekler

* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 33 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

* Yurtdışı çıkış fonu

* Schengen vizesi