4* MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE REN NEHRİ – NOEL PAZARLARI _İzmir Çıkışlı

Tur:
4* MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE REN NEHRİ – NOEL PAZARLARI _İzmir Çıkışlı
Gün Sayısı:
5 Gün
Destinasyon:
Frankfurt – Heidelberg – Mainz – Rüdesheim – Koblenz – Frankfurt
5 Gün
799 Euro'da itibaren

4* MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE REN NEHRİ – NOEL PAZARLARI _İzmir Çıkışlı

01.Gün |17.12.2022 İZMİR–FRANKFURT–HEIDELBERG
Izmir Adnan Menderes Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Sunexpress Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ910 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’de Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 09.35’de Frankfurt’a varış ve Panoramik Frankfurt Şehir Turu. Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası Heidelberg’e transfer ve gemimize check-in ve kabinlere yerleşme sonrası arzu eden misafirlerimiz için Heidelberg Kalesi Turu. Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor. 35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yer alıyor. Tur sonrası gemiye dönüş ve ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.
02.Gün |18.12.2022 MAİNZ
Sabah 08:00’de Heidelberg’den ayrılış ve Ren nehrinin güzel manzaraları eşliğinde yol alıyoruz.Öğleden sonra saat 16:00’da Mainz’e varış. Arzu eden yolcular ekstra Mainz şehir turu (panoramik) katılabilirler.Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti olan bu şehir eski ile yeniyi birleştiren bir görüntüye sahiptir. Almanya’nın şarap başkentidir ve birçok şarap üreticisini barındırır. Mainz 2011 yılında Bilim Şehri seçilmiştir. Bir tablo görüntüsünde olan şehirde, Romalılardan kalma Mainz Katedrali etrafında bulunan dolambaçlı sokaklarda, restore edilmiş ahşap ,barok ve rokoko süslemeli binaları görecek ,takı butikleri ve atölyeleri ziyaret edeceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
03.Gün |19.12.2022 RÜDESHEİM
Saat 08:00’de Mainz’den ayrılış ve Ren nehrinin güzel manzaraları eşliğinde yol alıyoruz.Saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Gemide alınan kahvaltıdan sonra arzu edenler ekstra üzüm bağları ziyareti ve ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turuna katılabilirler. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Dönüşte Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse Caddesinde yürüyüş turu ve serbest zaman. Rüdesheimer Kahvesini içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.
04.Gün |20.12.2022 KOBLENZ
Saat 08:00’de Rüdesheim’den ayrılıyoruz ve Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçerek saat 13:00’de Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz şehrine varıyoruz. Varışta yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
05.Gün | 21.12.2022 KOBLENZ – FRANKFURT – İZMİR
Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Frankfurt havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ971 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
- Sunexpress Havayolları ile İzmir – Frankfurt – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti
- 4*MS Johannes Brahms gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama
- Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
- Programda belirtilen havalimanı transferleri
- Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
- Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
- Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
- Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
- 70 yaş ve üzeri 0 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.
- Gemide ücretsiz internet
- Barda belirtilen ücretsiz alkollü alkolsüz içecekler
- Kabinlerde minibar ikramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Havalimanı ve Liman vergileri kişi başı 400 Euro
- Gemi personeli servis ücreti
- Günlük kişi başı 9€ toplamda kişi başı 45€ kabin hesabınıza eklenecektir
- Ekstra turlar
- Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir
- Internet
- Minibar
- Seyahat İptal Sigortası
- Yurt Dışı Çıkış Harcı
- Vize ve servis ücreti Sorunuz!