5*DLX NEHİR GEMİSİ VIVA TWO İLE NOEL PAZARLARI VE TUNA NEHRİ

Tur:
5*DLX NEHİR GEMİSİ VIVA TWO İLE NOEL PAZARLARI VE TUNA NEHRİ
Gün Sayısı:
4 Gece 5 Gün
Destinasyon:
Passau – Melk – Viyana (1) – Linz- Český Krumlov – Passau – Nürnberg
4 Gece 5 Gün
1.249 € itibaren

5*DLX NEHİR GEMİSİ VIVA TWO İLE NOEL PAZARLARI VE TUNA NEHRİ

01. Gün / 28.11.2023 İSTANBUL HAVALİMANI – MÜNİH - PASSAU (ALMANYA)

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05.00'da buluşma. Check-in vepasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK 1629 numaralı seferi ile saat 07.55'de Münih’e hareket. Yerel saat ile 08.40da Münih’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile ücretsiz panoramik Münih şehir turuyaptıktan sonra Passau limanında demirli olan gemimize transfer. Gemiye check-in, kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz saat 16.00’da Passau Limanı’ndan hareket edecektir.

02. Gün / 29.11.2023 MELK – VİYANA, AVUSTURYA
Yerel saat ile 08.00 ’da Melk Limanı’na varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarakdüzenleyeceği Melk Benedictine Manastır Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Dünya’nın en büyük Barok eserlerinden olan ve Umberto Eco'ya ''Gülün Adı'' romanı için esin veren muhteşem Benedictine Manastırınagidiyoruz. 12.yy’da inşaa edilmiş Muhteşem bir tarih ve zenginliğe sahip bu yapıyı lokal rehberler eşliğinde geziyoruz.Bu yapı yalnızca Avusturya bölgesinde değil tüm Avrupa’da haklı bir üne sahip olan Babenberg Hanedanlığı döneminde muhteşem bir Manastır haline gelip, 16-17 yy’da zirveye ulaşmıştır. Avrupa’nın en zengin kütüphanesine sahip olan manastır kesinlikle görülmeye değer bir kültür mirası olup halen günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Yerel saat ile 14.00 ’da Viyana’ya doğru hareket. Yerel saat ile 20.30 ‘da Viyana’ya varış. Bu gece arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Viyana Konser Gecesi turuna katılabilirler. Gerçekleşecek Konser Straus ve Motzart eserlerinden oluşmaktadır. Sizlere unutulmaz bir Viyana akşamı yaşatmak için en iyi konser salonu seçilecektir. Gemimiz bu gece Viyana Limanı’nda demirli olacaktır.

03. Gün / 30.11.2023 VİYANA, AVUSTURYA
Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Viyana Şehir Turu & Bratislava Şehir Turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel otobüsümüzle Viyana şehir merkezine gidiyoruz. Meşhur renkli evlerden oluşan Hunderd Wassa House’ı ziyaret ederek, ünlü Ring Strasse geliyoruz. Ring boyunca göreceğimiz yerler Savunma bakanlığı, Stat Park, Viyana Opera Binası, Mesuem Quarter, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Holfburg Sarayı. Viyanada verilecek serbest zaman sonrası otobüsümüzle Bratislava ya gidiyoruz. Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Bratislava üç ülkenin kesişme noktasında ve Tuna kenarında yer almaktadır. İlk durağımız; 2.Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislava ‘yı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri anıt mezarı olacak. Bir sonraki durağımız Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava kalesi olacak. İmparatoriçe Maria Theresa için yapılmış düzenlemeler, Kale bölgesini ülkenin idari merkezi yapmış durumdadır. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava ‘daki yürüyüş turumuz ise eski şehrin 

tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Belediye binası, Eski saray, Şehir merkezinde yer alanünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri ziyaret ederek, Opera binasında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz yerel saat ile 18.00 ‘da Linz’e doğru hareketedecektir.

04. Gün / 01.12.2023 LİNZ, AVUSTURYA – ČESKÝ KRUMLOV, ÇEKYA
Yerel saat ile 14.00 ’da Linz Limanı’na varış. Öğle yemeğinden sonra arzu eden misafirlerim rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Český Krumlov turuna katılabilirler. Bohemya’nın incisi, Orta Avrupa’nın orta çağ havasındaki tek şehri olan Český Krumlov’a hareket ediyoruz (80 km). 1992 yılında Unesco tarafından dünya Kültür Mirası ilan edilen şehrin içinden Orta Avrupa’ya can veren ünlü Vlatava Nehri geçerek, tüm ziyaretçilere eşsiz bir hatıra bırakarak yoluna devem etmektedir. Tüm ziyaretçiler bu şehirde bir an yaşadıkları yüzyılı unutup orta çağa duygusal bir yolculuk yaparlar. Turumuz esnasında Prag’dan sonra Orta Avrupa’nın en güzel Gotik Katedrallerinden olan Aziz Vitus Katedralı, Kale bölgesi , Belediye Binasını ve İç içe girmiş olan muhteşem orta çağ sokaklarını görüyoruz. Serbest zamanımız da harika kafeler de meşhur Çek Biralarını test etmenizi tavsiye ederiz. Tur sonrası Linz limanında bizi bekleyen gemimize dönüş. Gemimiz bu gece 22.00 ‘da Passau ‘ya doğru hareket edecektir.

05. Gün / 02.12.2023 PASSAU – NÜRNBERG (ALMANYA) – İSTANBUL HAVALİMANI

Yerel saat ile 07.30 ‘da Passau Limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Nürnberg havalimanına transfer olmadan önce ücretsiz olarak gerçekleştireceğimiz Noel Pazarlarının ışıltısı altında Nürnberg Şehir Turumuziçin hareket ediyoruz. Bu turumuzda 13.yy şehir surlarından günümüze gelen (Beyaz Kule) Weisser Turm, The"Marriage Carousel" (Ehekarussell), orta çağdan günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan şehir kulesi Nassauer Tower House, Bayanlar Kilisesi olarak bilinen Frauenkirche, Rathaus, Altstadt, Altstadt’ın merkezinde yer alan ve bugün hala işlevini devam ettiren eski Pazar alanı Hauptmarkt Square görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Nürnberg Havalimanına transferCheck-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları ’nın TK 1506 numaralı seferi ile saat 18.50de İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.45te varış ve turumuzun sonu.

 

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı)

page2image859792

Dış Kabin (1.Kat 16 m2)

1.249 Euro

Orta Kat French Balkonlu Kabin (2.Kat 16 m2)

page2image860016

1.449 Euro

Üst Kat French Balkonlu Kabin (3.Kat 16 m2)

1.549 Euro

Suite French Balkonlu Kabin (3.Kat 24 m2)

1.849 Euro

Liman Vergisi & Havalimanı Vergisi & İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Yukarıda ki Fiyatlara Dahildir

Panoramik Münih ve Nürnberg Şehir Turları Tüm İçecekler, İnternet, Gemi Bahşişleri

Yukarıdaki Fiyatlara Dahildir (350 € değerindedir )

Vize Bilgisi

Çok Girişli Schengen Vizesi

Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile İstanbul – Münih // Nürnberg – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
2023 Yapımı 5* Dlx Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
Liman Vergisi & Havalimanı Vergisi & İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

Panoramik Münih Turu ve Nürnberg şehir turu
Wi-Fi İnternet, Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler (Bar ve Mini Bar Dahil)
* Gemideki eğlence ve aktiviteler
Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti (Grup 25 Kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
Gemi personel bahşişleri

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar * Yurtdışı çıkış fonu
* Schengen vizesi

2023 YAPIMI 5* DLX BUTİK GEMİ VIVA TWO ÖZELLİKLERİ

2023 yılında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 135m, genişliği 11,45m, yüksekliği 6 metredir. Toplam 3 katlı olan Deluxe gemide toplam 95 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 190 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. (Master Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır).