VIVA VOYAGE İLE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE G.FRANSA & RHONE NEHRİ (NOEL PAZARLARI)

Tur:
VIVA VOYAGE İLE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE G.FRANSA & RHONE NEHRİ (NOEL PAZARLARI)
Gün Sayısı:
6 Gece 7 Gün
Destinasyon:
6 Gece 7 Gün
1299 € itibaren

VIVA VOYAGE İLE LYON IŞIK FESTİVALİ’NDE G.FRANSA & RHONE NEHRİ (NOEL PAZARLARI)

1. Gün / 10.12.2023                 İSTANBUL HAVALİMANI – LYON (FRANSA)

İstanbul Havalimanı  Dış Hatlar Terminali, Türk  Havayolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1807 no’lu seferi ile saat 08.30’da Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.00’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile ekstra olarak düzenlenecek Lyon Şehir Turu için hareket ediyoruz. Saone ve Rhone nehirlerinin birleştiği yerde, 2000 sene evvel kurulan, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük üçüncü şehrini keşfe çıkıyoruz. Lyon gezimiz esnasında zarif Opera binası ve Belediye Sarayı, Meryem Ana’ya adanmış Fourviere Bazilikası ve seyir terası, Eski Lyon, zengin alışveriş seçenekleri sunan bulvarlar ve BelleCourt Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşme. Otelde kısa bir dinlenme sonrasında, meşhur Lyon Işık Festivali dahilinde şehrin ikonik binalarındaki aydınlatma oyunlarını keşfetmeye çıkacağız. Kentsel aydınlatma konusunda Avrupa’nın en iddialı şehirlerinden olan Lyon, her sene düzenlediği Işık Festivali ile şehri ve binalarını belli bir tema çerçevesinde ışıklandırıyor. 1600’lü yıllarda dini bir gelenek olarak başlayan festival, günümüzde en gelişmiş tasarım, inovasyon ve sanatsal eserlerin sergilendiği, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafir ağırlayan, büyük bir etkinliğine dönüşmüş durumda. Bizler de akşam yürüyüşümüzde işte bu özel ışıklandırmalarla bambaşka çehrelere bürünen meydanları, göz kamaştırıcı binaları, rengarenk eserleri keşfedeceğiz. Akşam yürüyüşümüz sonrasında serbest zaman ve otele dönüş. Geceleme otelimizde.

2. Gün / 11.12.2023                 LYON *Cenevre & Lozan & Leman Gölü (İSVİÇRE)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Cenevre & Lozan turumuz için aracımız ile hareket ediyoruz. Tüm günümüzü geçireceğimiz Leman Gölü kıyılarındaki Cenevre şehir turumuzda Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre Gölü'nün Rhône Nehri'yle birleştiği noktada 140 metre yüksekliği ile şehrin sembolü sayılan dev Cenevre fıskiyesi, Çiçek Saat, savaşta mayından dolayı uzuvlarını kaybedenlerin anısına tasarlanan protesto anıtı, Kırık Sandalye ve bulunduğu Birleşmiş Milletler Meydanı, hemen yakınındaki Birleşmiş Milletler Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Cenevre turumuz sonrasında, Lozan’ şehrine doğru hareket edeceğiz. Lozan’a gelişimizi takiben Leman Gölü kıyısında otobüsümüzden inecek, meşhur Olimpiyat Müzesi, Uşi Şatosu, Lozan Barış görüşmelerinin aylarca sürdüğü Beau Rivage Oteli yürüyüşümüz esnasında göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası  gemimize transfer ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu gece saat 22.00 ‘de limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

3.Gün / 12.12.2023                   TAIN-L’HERMITAGE *Çikolata Tadımı

Gemimiz sabah saat 07.00’de Tain-l'Hermitage limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Özel olarak grubumuzu almaya gelecek turistik tren ile bağlar arasında ufak bir gezi yaptıktan sonra Rhone Vadisi’nin önemli markalarından sayılan Çikolata fabrikasına varacağız. Fabrikanın müze kısmında genel tanıtıcı bir gezi yaparak çikolata tarihi ve üretim süreçleri hakkında bilgi edinecek, akabinde de grubumuza özel düzenlenecek Sıcak çikolata yapımı atölyesine katılacak, hazırlanan sıcak çikolatalardan tadacağız. Tur sonunda arzu eden misafirler fabrika satış mağazasını da ziyaret edebilirler. Gemiye yürüyerek döneceğiz. Gemimiz saat 15.00’te limandan hareket edecektir geceleme gemide.

4. Gün / 13.12.2023                  ARLES – AVIGNON *Arles Şehir Turu & Baux de Provence & Carrières de Lumiéres

Gemimizde alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Arles Yürüyüş  turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Eski şehir sur kapılarından geçerek şehrin tarihi kısmında dolaşacak, 1. yy’dan kalma müthiş Arles Arenasını ve Arles antik tiyatrosunu görecek, tarihi evlerin, dar sokakların arasından gezerek, adı VanGogh’la anılan bu kentte büyük ustanın izlerini sürecek, meşhur Yıldızlı Geceler tablosunun dekoru meydanı ve kafeyi keşfedecek, turumuzu Belediye Meydanı ve Arles Katedralinde sonlandıracağız. Turumuzun ardından Baux de Provence turumuz için hareket ediyoruz. Defalarca “Fransa’nın en güzel köyü” ödülünü kazanan Baux Köyü, Provence deyince olmazsa olmazlarsan sayılır, tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen bu tipik Provence köyü Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridirVanGogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux'un büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Akabinde “Carrières de Lumiéres” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen devasa eski bir taş ocağının içerisindeki çok özel bir sergiyi gezeceğiz. Harika müzikler eşliğinde usta ressamlara ait eserler devasa boyutlarda taş ocağının her bir duvarına yansıtıldığı muhteşem eserleri izleyeceğiz. Turumuzun ardından Avignon limanında ki gemimize transfer ve geceleme Avignon limanında ki gemimizde.

*Tura katılmayacak misafirlerimiz için Gemimiz saat 13.00’de Arles limanından hareket edecek olup saat 17.30’da Avignon limanına yanaşacaktır.

5. Gün / 14.12.2023                  AVIGNON

Gemimizde alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Avignon Yürüyüş  turumuz için gemimizden hareket ediyoruz. Yürüyerek yapacağımız Avignon turumuzda; Avignon Köprüsü, Papalık sarayı (giriş hariç), Belediye Meydanı ve Belediye Binası, Opera Binası görülebilecek ve Provence’a dair lavanta, sabun, provence baharatları gibi lokal ürünleri keşfetmek ve alışveriş için Avignon’da serbest zaman bulabileceksiniz. Gemimiz saat 13.00’de Avignon limanından hareket edecektir geceleme gemimizde.

6. Gün / 15.12.2023                  LYON *Hameau Duboeuf – Şarap Müzesi & Tadımı Turu

Gemimiz saat 14.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Hameau Duboeuf – Şarap Müzesi turumuz için aracımız ile birlikte gemiden hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından geçerek Beaujolais bölgesini keşfedecek, bu meşhur Beaujolais Şaraplarının üretildiği bir müze-imalathanede Fransa’nın “en Fransız” şaraplarını tanıyıp, tadım yapma fırsatını bulacağız Turumuz sonra gemimize transfer. Gemimiz bu gece Lyon limanında demirli kalacaktır.

7. Gün / 16.12.2023                  LYON & *Annecy Turu (FRANSA) – İSTANBUL HAVALİMANI (TÜRKİYE)

Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Alpler’in Venediği Annecy turumuz için hareket ediyoruz. Biz de turumuzda bu masalsı şehri gezecek, “Avrupa’nın en temiz gölü” ünvanını asla elden bırakmayan masmavi sularıyla görenleri kendine hayran bırakan göl kenarında tertemiz Alp havasını soluyacak, kuğularla resimler çekip, eski Annecy sokaklarında dolaşarak butiklerin, sanat galerilerinin, el işi dükkanları, dondurmacı ve kafelerin keyfine varacağız. Turumuz sonrası Lyon Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1810 no’lu seferi ile saat 18.00’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.15’te varış ve programın sonu.

  TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                            

10 Aralık 2023

  Panoramik Pencereleri Dış Kabin - Alt Kat (15 m2)

1.299 €

  French Balkonlu Kabin - Orta Kat (15 m2)

1.499 €

  French Balkonlu Kabin - Üst Kat (15 m2)

1.599 €

  Mini Süit French Balkonlu Kabin - Üst Kat (19 m2)

1.799 €

  Havalimanı & Liman Vergileri ve İptal Teminatlı Covid 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

DAHİL !

  Tek Kişi Farkı

Sorunuz

  3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

Sorunuz

  Vize Bilgisi

Çok Girişli Schengen Vizesi