LAVANTA ZAMANI PROVENCE

Tur:
LAVANTA ZAMANI PROVENCE
Gün Sayısı:
5
Destinasyon:
PROVENCE
5
2.100€

LAVANTA ZAMANI PROVENCE

1.Gün / 10 Temmuz 2019 Çarşamba İstanbul – Marsilya

 

İstanbul Havalimanı THY kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25’de Marsilya'ya  hareket. Yerel saat ile 10:50’de varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Marsilya şehir turumuza başlıyoruz.

Şehir turumuz sırasında, şehre hakim konumda bulunan ve Marsilya'nın simgesi olan Notre Dame de La Garde Bazilikasını ziyaret ediyor ve tepeden muhteşem Marsilya manzarasını seyrediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Aix en Provence’e gidiyor ve ünlü ressam Cezanne’nin şehri Aix en Provence’i keşfediyoruz. Sanat ve ışığın kenti olan bu sevimli şehirde Dört Yunus Çeşmesi , Rahipşer Çeşmesi , Albertas ve Cardeurs Meydanları , Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları ile birlikte ünlü ressam Paul Cezanne'nin çalışma odası da görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenme için serbest zaman. Akşam ünlü Food Market’i ziyaret edeceğiz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

 

                        

 

2.Gün / 11 Temmuz 2019 Perşembe Aix En Provence –Lourmarin -Avignon

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve ünlü ressam Albert Camus’un da yaşamış olduğu ve mezarının bulunduğu sanat galerilerinin çokluğu ile ünlenmiş Lourmarin Köyü’ne ziyaret için hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından , Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü göreceğiz. Avignon festivalleri , muhteşem köprüleri ve surları ile etkileyici bir ortaçağ şehridir. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde .

 

                       

 

3.Gün / 12 Temmuz 2019 Cuma Roussillion – Gordes –Avignon

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından binalarının renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussilion 'da 19. yüzyıldan kalma saat kulesini de görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin sonrasında ise dönemin ünlü ressamlarınında feyz aldığı ortaçağ döneminin mimarisini en güzel yansıtan Gordes köyünü ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Avignon'daki otelimize geri dönyoruz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

                   

 

4.Gün / 13 Temmuz 2019 Cumartesi Avignon – Saint Remy De Provence – Les Baux De Provence – Arles

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Saint Remy de Provence’e doğru yola çıkıyoruz. Burada ressam Van Gogh’un sağlık sorunları nedeni ile yatırıldığı ve buradaki muhteşem manzaralardan esinlenerek son eserlerini yaptığı St.Paul de Mauzole Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından sadece çarşamba günleri kurulan St. Remy pazarını geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardında yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği  Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent , Fransa'nın en güzel kasabalarından biridir. Turumuzun bitiminde her yeri buram buram tarih kokan ve roma döneminin önemli kalıntılarını barındıran “ Galya’nın Roma’sı” ünvanı da verilmiş olan Arles kasabasına hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşeceğiz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

 

                      

 

5.Gün /14 Temmuz 2019 Pazar Marsilya-İstanbul

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Marsilya havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1366 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:30’da İstanbul’a varış ve Provence Turumuzun sonu..

 

Uçuş Detayları

 

10 Temmuz 2019 TK1365 Istanbul 08:45 (kalkış) – Marsilya 11:20 (varış) – 3 sa 35 dk

 

14 Temmuz 2019 TK 1366 Marsilya 12:05 (kalkış) – Istanbul 16:20 (varış) – 3 sa 15 dk

ÜCRETLER:

 

İki kişilik odada kişi başı : 2.100.- EURO

Tek kişi konaklama : 2.600.- EURO

 

Dahil Olan Hizmetler:

 

 • 5*Renaissance Aix-en-Provence Hotel’de 4 gece otelde oda + kahvaltı konaklama

 • Özel araç ile programda belirtilen tüm tur ve transferler

 • Profesyonel Türk rehber eşliğinde tüm geziler

 • İstanbul –Marsilya- İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Tüm öğle yemekleri

 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 • Seyahat, kaza ve iptal sigortası

 • Gezi boyunca rehber kulaklık sistemi

 

Dahil Olmayan Hizmetler: 

 

 • Programda belirtilmeyen geziler ve yemekler,

 • Öğle yemeklerde alınacak olan içecekler,

 • Şahsi harcamalar

 • Yurt dışı çıkış harcı

 • Schengen vize ücreti

 • Programda belirtilmeyen geziler