Almanya Romantik Yol

Tur:
Almanya Romantik Yol
Gün Sayısı:
6 Gece 7 Gün
Destinasyon:
Frankfurt (1) - Würzburg (1) - Rothenburg(1) - Augsburg (1) - Füssen (1) - Münih (2)
6 Gece 7 Gün
Hazırlanıyor

Almanya Romantik Yol

İZMİR – İSTANBUL  - FRANKFURT
Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde saat 03.30’da buluşma. Türk Hava Yollarının TK2305 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.00 ’de İzmir’den İstanbul’a hareket ve saat 06.05’de varış. Yine Türk Hava Yollarının TK1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.05 ’de Frankfurt’a hareket ve saat 10.25’de varış. Varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve Frankfurt şehir turumuz için hareket. Şehir turumuz esnasında Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Frankfurt’daki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam toplantı için otelimizden transfer ve tekrar otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

FRANKFURT – BAMBERG - WÜRZBURG
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Würzburg’a hareket ediyoruz.Yolda unesco dünya mirası listesinde olan Bamberg’e uğrayıp şehri geziyoruz.Würzburg’a varışımızın ardından Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719 ’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom Würzburg’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Würzburg’daki otelimize yerleşme ve konaklama otelimizde.

WÜRZBURG – WİKERSHEİM – BAD MERGENTHEİM – ROTHENBURG
Sabah kahvaltısının ardından bugünki gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 40 km. mesafedeki 12 yy.' dan kalma Weikerheim Kasabası ve Şatosu olacak.  Ardından, Bad Merhentheim Kasabası’na geçiyoruz. Bu tarihi kasaba Avrupanın en zengin kaynak sularına sahiptir. Daha sonra Rothenburg şehrine hareket ediyoruz. Rothenburg şehri , 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir, tarihi de 13. yy. ve 14 yy.’ den günümüze kadar gelmiştir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Rothenburg’daki otelimize transfer ve yerleşme. Burada meydandaki saat kulesindeki etkinliğini görüyoruz ve gece saat 20.00’deki Niğht watchman gece şehir gezisine katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

ROTHENBURG – DİNKELSBÜHL – NÖRDLİNGEN - AUGSBURG
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Dinkelsbühl şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben görülecek yerler arasında Aziz George Katedrali, 13.yy’ dan önce kilise olan daha sonra Külliye’ ye çevrilen Külliye Evi bulunuyor Gezimizin ardından Nordlingen’e hareket ediyoruz. Bu şehir dev bir meteor krateri üstüne kurulmuştur. Otuz Yıl Savaşı sırasında iki büyük savaşa sahne olmuştur. Bugün Almanya’ nın şehir surları hala sağlam olan sadece üç şehrinden biridir. Turlarımızın ardından Augsburg’a varıyoruz. Varışımızın ardından Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’ in Konutları, Maximilian Müzesini geziyoruz .  Gezi sonrası Augsburg’daki otelimize transfer ve konaklama  

AUGSBURG – FÜSSEN
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Füssen’e hareket ediyoruz. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan  Neuschwanstein Şatosu'nu geziyoruz.  Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır.Ardından 4 Km doğuda Schwangau Kasabası’nda bulunan Hohenswangau Şatosu’nu geziyoruz  Ziyaretlerimizin ardından Füssen’deki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

FÜSSEN – MÜNİH
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Münih’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından   Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz viktualien   markt göreceğimiz yerlerdir.Münih’te alışveriş yapabilir kafelerde dinlenebilirsiniz. Ardından Münih’deki otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

MÜNİH – SALZBURG – MÜNİH
Sabah kahvaltısının ardından tam gün Salzburg turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg; Hafızalardan silinemeyecek güzellikte. Bu şirin küçük şehirde öncelikle yürüyerek şehir gezimizi yapıyoruz. Salzach Nehri’nin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip, Mozart’ın doğduğu evi, büyüdüğü evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini, üniversitesini göreceğiz. Turumuzun bitiminde Münih’teki otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

MÜNİH – İSTANBUL – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. 1936 kış olimpiyatlarının yapıldığı Carmisch- Parten Kirschen Kasabası’na doğru hareket ediyoruz. Çok güzel olan bu kasabayı gezdikten sonra, Oberammergau Kasabası’na hareket ediyoruz. Burada dış cepheleri bir tablo kadar süslü freskolarla kaplı, her duvarı ayrı bir hikayeyi ve masalı anlatan çok güzel evleri görüyoruz. Gezimizin bitiminde Münih Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yollarının TK1636 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.55’de İstanbul’a hareket ve saat 22.30’da varış. Yine Türk Hava Yollarının TK2354 sefer sayılı uçuşu ile 01:30’da İzmir’e hareket ve 02.35’de İzmir’e varış. Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul/Frankfurt-Münihİstanbul/İzmir ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Havaalanı vergileri,
 • Frankfurt’ta 1, Würzburg’da 1,Rothenburg’da 1 Augsburg’da 1, Füssen’de 1, Münih’de  2 gece, 3*-4* otellerde oda- kahvaltı konaklama,
 • Tam gün Salzburg turu,
 • Frankfurt, Würzburg , Rothenburg, Augsburg, Füssen ve Münih şehir turları,
 • Neusschwanstein  ve Hohenswangau Şato turları,
 • Night Watchman turu,
 • Belirtilen Giriş Ücretleri, (Goethe’nin Evi- Würzburg Residence – Schloss Weikersheim – Rathaus - Neusschwanstein  ve Hohenswangau – Bmw Müzesi – Mozarthaus – Parten Kirschen – Alpen Spitz teleferik – Oberammergau Müzesi – Passionstheather)
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve tüm turlar,
 • Frankfurt ve Münih’de havaalanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Oteldeki ekstra harcamalar,
 • Vize ücreti ve işlemi,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı, (15.-TL)
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet

 

 

***Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir.

*** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.