KIBRIS PROMOSYONU

Tur:
KIBRIS PROMOSYONU
Gün Sayısı:
2 Gece 3 Gün
Destinasyon:
GİRNE-GAZİMAGOSA-LEFKOSE
2 Gece 3 Gün
1500 TL

KIBRIS PROMOSYONU

01 EKİM 2019 - SALI: İZMİR-LEFKOŞA

Sabah saat 08:30’da Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Anadolu Jet Havayolları’nın TK7619 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:25’de Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. Saat 11:45’te Lefkoşa Ercan Havaalanı’na varışımızın ardından rehberimizle buluşarak aracımız ile Gazimağosa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak 1974 harekâtından sonra yerleşime kapatılan modern zaman Pompei’si olarak da adlandırılan Kapalı Maraş’a panoramik gezi yapıyoruz. Lüzinyan surları olarak bilinen; Osmanlılara karşı önlem almak için Venediklilerin yaptırdığı Gazimağosa Surları’nı geziyoruz. Gazimağosa Surları’nda konuklarımıza öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Daha sonra, Vatan Şairimiz Namık Kemal’in İstanbul Gedik Paşa Tiyatrosu’nda gösterime giren “Vatan yahut Silistre” den sonra Kıbrıs’a sürüldüğü ve 38 ay tutsak edildiği, günümüzde kendi adıyla bilinen Namık Kemal Zindanı’nı ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı kalıntılarını görebileceğimiz, günümüzde Lala Mustafa Paşa Camii olarak bilinen St. Nicolas Katedrali ziyaretiyle Gazimağosa turumuzu tamamlıyoruz ve ardından Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak 1963 tarihinde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nda görevli Nihat İlhan’ın evinin EOKA’ya bağlı Rum çeteleri tarafından basılması ile gerçekleşen olaylardan sonra müzeye çevrilen ve günümüzde Barbarlık Müzesi olarak bilinen evi geziyoruz. Kıbrıs’ı ikiye ayıran Yeşil Hat Sınır bölgesine geçiyoruz ve iki tarafta kalmış mahalleleri fotoğraflama imkanı buluyoruz. 14.yüzyıl’da Lüzinyanlar döneminde inşa edilmiş, 16,yüzyıl’da Venedikler şehri Osmanlılardan korumak için geliştirmiş Lefkoşa Surları’nı ziyaret ettikten sonra, eskiden şehrin Girne’ye açılan kapısı; Girne Kapı ’ya geçiyoruz.

 

 

Burada, Büyük Han, Selimiye Camii, KKTC Cumhurbaşkanlığı ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın mezarına gidiyor ve Rauf Denktaş’ı saygıyla anıyoruz. Ardından Girne’ye hareket ediyoruz. Lefkoşa ile Girne arasında yer alan Boğaz Şehitliğini ziyaret ettikten sonra Girne’de konaklayacağımız 5* The Savoy Ottoman Palace’ye yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 EKİM 2019 ÇARŞAMBA: GİRNE

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Otelimiz Girne’nin tam merkezinde yer almaktadır. İsteyen konuklarımız otele ait plajda deniz girebilir, Girne Kalesini gezebilir, alışveriş yapabilir veya Girne Limanında yer alan kafelerde keyifle günlerini değerlendirebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 EKİM 2019 PERŞEMBE: GİRNE-LEFKOŞA-İZMİR:

Sabah kahvaltısının ardından öğlene kadar odalarımızı boşaltarak bavullarımızı otelin emanet odasına bırakıyor ve uçak saatine kadar otelin olanaklarından yararlanıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Girne ya da Lefkoşa’da günlerini değerlendirebilirler. Belirlenen saatte otelimizden ayrılarak Ercan Havaalanı’na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yaptıracağımız uçağa biniş işlemlerinin ardından Anadolu Jet Havayolları’nın TK 7618 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.30’da İzmir’e hareket ediyoruz.  00:05’de varış ve turumuzun sonu.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:
-Anadolu Jet Havayolları ile İzmir/Lefkoşa/İzmir gidiş-dönüş uçak bileti,
-Havalimanı vergileri,
-Girne’de 2 gece 5* The Savoy Ottoman Palace Hotel’de kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama,
-Kıbrıs’ta Havalimanı transferleri,
-Programda belirtilen tüm turlar,
-Turda rehberlik hizmeti,
-Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
- Öğle yemekleri,
- Ören yeri ve müze giriş ücretleri,
- Akşam yemeklerindeki içecekler,

 

NOT: KKTC’ye TC vatandaşları nüfus cüzdanıyla giriş yapabilir.

Tur Ücreti :
İki Kişilik Odada Kişi Başı                 :  1.500 TL
Tek Kişi Farkı                                     :     220 TL