SÖMESTRE BURSA TURU

Tur:
SÖMESTRE BURSA TURU
Gün Sayısı:
2 Gece 3 Gün
Destinasyon:
Mudanya-Tirilye-Cumalıkızık-Yalova-Gölyazı-Uluabat
2 Gece 3 Gün
945 TL

SÖMESTRE BURSA TURU

24 OCAK 2020 – CUMA: İZMİR – MUDANYA-TİRİLYE-CUMALIKIZIK-BURSA

Sabah saat 06:30’de hareket ile Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, evliyalar ve türbeler şehri BURSA'ya yolculuğumuz başlıyor. İlk olarak, Türk-Yunan Savaşı’nın son bulduğu MUDANYA ANLAŞMASI ile adı özdeşleşen MUDANYA’ya geliyor ve MUDANYA MÜTAREKE EVİ’ni geziyoruz. Bursa’ya gelip de İskender yememek olmaz. Öğle yemeğimizi Meşhur Bursa İskender döner yiyerek alıyoruz. (Ekstra) Bu ziyafetin ardından Mudanya’da restore edilen tarihi binaları panoramik olarak gördükten sonra, 19.yy Osmanlı konaklarını görüp, sahilde yürüyüş ve fotograf çekimi için mola veriyoruz. Buradan TİRİLYE’ye hareket ediyoruz. Masalımsı güzelliği, tertemiz havası ve zeytinleriyle akıllarda yer eden Trilye’ye (günümüzde Zeytinbağı) varıyor ara sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Fatih Camii ve Taş Mektebi de gördükten sonra Trilye’nin doyumsuz havasını son defa içimize soluyarak bu şirin köyden ayrılıyoruz. Uludağ eteklerindeki meşhur Kızık Köylerinden biri olan CUMALIKIZIK Köyü’ ne doğru turumuza devam ediyoruz. CUMALIKIZIK, Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken birçok çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi evleri gördükten sonra Bursa’ya hareket. Varışımızı takiben otelimize yerleşme. Akşam yemeği serbet olarak alınacaktır. Konaklama otelimizde.

 

 

 

25 OCAK 2020 – CUMARTESİ: BURSA – GEMLİK – YALOVA – BURSA

Sabah kahvaltısının ardından Gemlik - Yalova turumuzu yapacağız. İlk olarak Selimiye köyü üzerinden Delmece Yaylasına ulaşıyoruz burada yayla gezisinden sonra yol güzergahı üzerinde bulunan  Çifte Şelaleler‘i ziyaret ettikten sonra Çınarcık üzerinden Termal’ e ulaşıyoruz. Burada Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz.  Ardından Sudüşen Şelalesi’ni geziyoruz. Burada bulunan işletmelerde ev yapımı gözlemelerin tadına bakabilirsiniz. Sonra Haydariye Köyü’ne ulaşıyoruz, köylüler tarafında üretilen doğal organik yumurta vb. alışverişimizi yapıp Kumla ve Gemlik istikametine devam edip yol üzerinde körfez manzarası eşliğinde fotoğraf çekip turumuzu tamamlıyoruz. Turun bitiminde Bursa’daki otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

26 OCAK 2020 – PAZAR: BURSA-GÖLYAZI-ULUABAT- İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor, ve Bursa gezimizi yapıyoruz. ULUCAMİİ, TOPHANE, ORHAN GAZİ ve OSMAN BEY TÜRBELERİ’ni ziyaret ederek, tarihi KOZAHAN'ı (İpekçiler Çarşısı) geziyoruz. Turumuzun bitiminde ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ’ne uğruyoruz. GÖLYAZI KÖYÜ, ULUBAT GÖLÜ kenarında göz kamaştıran bir balıkçı köyü. Kıyıya bir köprü ile bağlı durumda olan, sit alanı olarak kabul edilmiş kasabada verilecek serbest zamanda, gölün kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz.. Köy meydanında bulunan 740 yıllık çınarın altında akşam çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Köyde nereye baksanız bir fotoğraf karesi sizi bekliyor. Bu etkileyici ortamda geçireceğimiz güzel zamandan sonra,dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Turumuzun sonu.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Izmir ’den İzmir’e ulaşım,
 • 4* Hampton by Hilton Hotel ’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm turlar,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler, 

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Oteldeki ekstralar ve şahsi harcamalar,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

*** Rehber program içeriğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Zaman ve yol durumuna göre programda değişiklik yapılması durumu rehberin insiyatifindedir. ***Hava şartlarından meydana gelebilecek rötarlarından acentamız sorumlu değildir.*** Program içeriğinde var olan bazı yerler hava ve yol koşullarına göre görülemeyebilir veya dışarıdan görülerek geçilebilir. ***Fiyat minimum 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Kişi sayısındaki değişiklik ücreti etkiler.

 

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı                   : 945- TL

Tek kişi konaklama farkı                  : 325- TL