THE MUSEUM HOTEL İLE ANTAKYA

Tur:
THE MUSEUM HOTEL İLE ANTAKYA
Gün Sayısı:
2 Gece 3 Gün
Destinasyon:
ANTAKYA TARİH VE LEZZET TURU
2 Gece 3 Gün
1595 TL

THE MUSEUM HOTEL İLE ANTAKYA

07 NİSAN 2020   SALI: İZMİR -HATAY – ANTAKYA

Sabah saat 08.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde hazır bulunarak Check-in işlemlerimizi yapıyor ve Pegasus  Havayolları’nın  PC3020 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50’de İzmir’den Hatay ’a uçuyoruz. Saat 11:25’de Hatay’a varış. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Antakya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile rehberimiz eşliğinde Antakya’ya hareket ilk olarak Antakya’nın keşfine Kurtuluş Caddesi’nden başlıyoruz. 2000 yıllık bu cadde Herod Caddesi geceleri aydınlatılan dünyanın ilk caddesi. Sarımiye Camii, Katolik kilisesi , Havra, Habibi Neccar  Camii’sini, caminin köşesinde yerin 4mt altında bulunan Neccar ve Hz İsa’nın havarilerinden Şem’un Safa’nın, girişte ise Yahya ve Yunus peygamberlerin türbelerini ve arkasında Antakya Katolik Kilisesi’ni göreceğiz. Tipik bir Antakya Evi olan taş evi gezeceğiz. The Museum Hotel’e transfer. Odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

                                     

08 NİSAN 2020   ÇARŞAMBA : ANTAKYA (HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ-ST PIERRE KİLİSESİ-HARBİYE) – HATAY - İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezmeye gidiyoruz. 53.000 m2 alanda 16.000 m2 oturum alanına sahip, müze 10.700 m2 sergileme alanı ile  dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olması (1.500 m2 mozaik) özelliğini taşıyor. Yaklaşık 40.000  eser sergileniyor. El yazmaları tabletler, sikkeler, mühürler, fosil ve iskeletlerle dolu müzeyi geziyoruz. Ardından St Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından tarihi hamamları ve villaları ile ünlü sayfiye yeri  Harbiye’ye gidiyoruz. İçinde aşk ateşi yanan Apollonun Daphne için döktüğü gözyaşlarından oluşan şelaleleri ve etrafındaki yemyeşil piknik alanlarını gezeceğiz. Antakya’nın İzmir Caddesinden panoromik seyri uzun Harbiye Şelalerini göreceğiz. Sonra bir asırdır el dokuması ipek üretimini devam ettiren Refik İpekçilik veya Yılmaz İpekçilik’i ziyaret ederek ipek şallar alabiliriz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

09 NİSAN 2020  PERŞEMBE: ANTAKYA – HATAY – İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve otelden ayrılıyoruz. Antakyanın klasiği olan Affan Kahvesi’ne gideceğiz. Çay bardağında sunulan, içtiğinizde anında sizi ayıltan sert Affan kahvesi’ni içecek ve nişasta,süt ve vanilya ile yapılan,gerçek gül suyu şurubu ve ev yapımı dondurma ile servis edilen bir Lübnan tatlısı olan Haytalı’nın tadına bakacağız. Kemalpaşa Caddesi’nde Yeni Hamam’ı gördükten sonra Uzun  Çarşı’ya gideceğiz. Uzun çarşı, çeşitli baharatların, küflü çökelek, defne sabunu, zeytinyağı, biber salçası, nar ekşisi, pul biber, turşu görüntülerinin birbirine karıştığı, bıçak ustaları kunduracı, tenekeci, dokumacı gibi zanaatkarların, ustalık geleneklerini devam ettirdikleri bir zaman tüneli. Taş kadayıfının ve Tel kadayıfının yapımını izledikten, baharatçılarda baş biberi, halhalı zeytini, nar ekşisinin tadına baktıktan sonra,  defneli sabun, Antakya bıçakları, bakla dövmek için havan elleri, kısır yapmak için toprak kaplar satın alabilirsiniz. Daha sonra yorgunluğumuzu gidermek için gideceğimiz, uzun çarşının içinde Ahmediye Camii avlusunda tarihi bir çınarın altındaki efsanevi Künefeci Yusuf Usta’nın yerine gidiyoruz. Mangalda köz ateşte pişirilen künefenin başında Yusuf Usta veya oğlu Fatih iş başında, künefenin sütü peyniri, şerbeti, süt kaymağı, ve kadayıfının her telinin tatları,    damağımızda muhteşem bir şölen yaşatacak. Yusuf Usta ve oğlu, harika bir şov sergiliyorlar, künefeyi pişirirken, havaya atıp tepsi ile tutarak ters çevirme tekniğinde ustalaşmış ve nam salmışlar. Bu lezzet duraklarının ardından

Hatay Havalimanı’na hareket. Varışımıza istinaden Pegasus Hava Yolları kontuarlarından yaptıracağımız uçağa biniş işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 3021 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:35’de İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket ediyoruz. Saat 19:100’da İzmir’e  varış. Turumuzun sonu.  

TUR PAKET ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Tur programında belirtilen tüm turlar ve transferler ,
  • 2 gece Antakya’da The Museum Hotel’de kahvaltı dahil konaklama,
  • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmeti,
  • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası

 

 

TUR PAKET ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Pegasus Havayolları ile İzmir/Hatay gidiş, Pegasus Hava Yolları ile Hatay /İzmir dönüş   ekonomi sınıf uçak bileti ve havaalanı vergileri,
  • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri,
  • Programda gidilecek tatlıcı, kahveci vs yerlerde yenilecek, içilecekler,
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
  • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,

 

Önemli Notlar:

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» İTALTUR otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC kimlik numarası ibrazı şarttır.
»Gezi süresi 2 GECE-3 GÜN’dür. Otel konaklaması 2 GECE’dir. 

»Fiyat minimum 14 kişinin katılımı halinde geçerli olup kişi sayısındaki değişiklik ücreti etkiler.

»Uçak biletleri için anlık müsaitliğe ve havayolunun belirlediği anlık ücrete göre fiyat verilecektir.

 

TUR PAKET ÜCRETİ : (SUPERIOR ODA)

Iki kişilik odada kişi başı :                              1595-TL

Tek kişi konaklama farkı :                               750-TL

 

Yapi ve Kredi Bankası , Garanti ve Bonus kredi kartları ile 4 taksit ödeme ile

Iki kişilik odada kişi başı taksitli :                  420 TL X 4 Taksit

Tek kişi konaklama farkı taksitli:                   615TL X 4 Taksit