Efes & Pamukkale & Hierapolis & Aphrodisias

Tur:
Efes & Pamukkale & Hierapolis & Aphrodisias
Gün Sayısı:
1 Gece 2 Gün
Destinasyon:
Efes & Pamukkale Hierapolis & Aphrodisias
1 Gece 2 Gün
499 TL

Efes & Pamukkale & Hierapolis & Aphrodisias

11 NİSAN 2020 – CUMARTESİ: İZMİR – EFES ANTİK KENTİ – HİERAPOLİS – ANTİK HAVUZ - PAMUKKALE

Sabah saat 07:00’de Lozan Meydanı’ndan hareket ile, yolda önceden belirlenen uygun bir tesiste kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra rehberimizin keyif dolu sohbeti eşliğinde  ilk olarak yeryüzüne çıkartılan en güzel eserlerden biri olan Efes Harabeleri’ne gidiyoruz. Kentin iki giriş kapısı vardır üst kapıdan Magnesia Kapısı’ndan girerek Devlet Agora’sına geçiyoruz. Ortasında Mısır Tanrıçası İsis adına yapılmış tapınağın temellerini göreceğiz. Sonra sırasıyla Odeion,Varius Hamamları, Agustus Tapınağı, Domıtıon Yolu , Gaius Memnus Anıtı , Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Yamaç Evleri, Roma Hamamı , Celsus Kütüphanesi, Ticaret Agorası, Arcadiane  Caddesi, Tiyatro’yu Efes Antik Kenti’nde görüyoruz. Efes’ten ayrıldıktan sonra yolumuza devam ediyor ve turumuza, Türkiye’de UNESCO dünya miras listesindeki benzersiz noktalarından birisi olan ve termal su kaynaklarına yakınlığından dolayı Romalılar tarafından iyileştirme merkezi olarak kullanılan Pamukkale’deki Hierapolis Antik Kenti ile devam ediyoruz. Bembeyaz traverten oluşumları ile doğal bir güzellik olan Pamukkale’nin yanıbaşındaki Roma dönemi kalıntılarıyla tarih ve doğanın içiçe bulunduğu bu eşsiz öğrenyerinde; yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezi esnasında, pamuk görünümlü traverten teraslarını en güzel seyir noktasından fotoğraflıyor ve ardından ismini Mısır’ın güzelliği ile meşhur kraliçesi Kleopatra’dan alan, doğal bir oluşumun insan eliyle buluşmasından ortaya çıkmış Antik Havuz’u ziyaret ediyoruz. Burada tüm ihtişamıyla geçmişin görkemli mimarisini günümüze ulaştıran Roma tiyatrosunu da fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12 NİSAN 2020 – PAZAR: PAMUKKALE – APHRODISIAS – İZMİR

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Aphrodisias Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 1960 yılında ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in macera dolu bir seyahati esnasında tesadüfen keşfettiği, dönemin ünlü arkeologlarından Kenan Erim’in kazılarını başlattığı ve ömrünü adadığı Aphrodisias kenti, tanrıça Afrodit’e adanmış tapınağı, barındırdığı zengin kalıntıları ve benzersiz buluntuları ile sizi şaşkınlığa uğratacak. Detaylı bir şekilde yapacağımız ören yeri gezimizin ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Nazilli-Aydın yolunu takip ederek İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir sonraki organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

  • İzmir’den İzmir’e Lüks araç ile ulaşım,
  • 5* Richmond Thermal Hotel’de 1 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama,
  • Programda belirtilen tüm turlar ve transferler,
  • Profesyonel Rehberlik,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda dâhil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

NOT: Müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil edilmemiştir. Turizm Bakanlığı’nın Müzekart uygulaması doğrultusunda kart sahibi olmayan misafirlerimiz ören yeri girişinden temin edebilirler. Müzakart alarak giriş ücreti masraflarınızı çok ekonomik hale dönüştürebilirsiniz.

 *** Rehber ve acente programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Belirtilen ücret en az 14 yetişkinin katılımı halinde geçerlidir. Kişi sayısındaki değişiklik ücreti etkiler. Çocuk fiyatının geçerli olabilmesi için minimum 12 yetişkin katılımı gerekmektedir.

 

 

      Tur Ücreti:

       İki Kişilik Odada Kişi Başı                                 :   499 TL

       2-12 Yaş (İki yetişkin yanında bir çocuk)         :   299 TL