KURBAN BAYRAMI BATI AMERİKA TURU

Tur:
KURBAN BAYRAMI BATI AMERİKA TURU
Gün Sayısı:
7 Gece 9 Gün
Destinasyon:
LOS ANGELES (4) -SAN DIEGO –SANTA BARBARA – CARMEL –MONTE RAY - SAN FRANCISCO(3)
7 Gece 9 Gün
1390 USD

KURBAN BAYRAMI BATI AMERİKA TURU

17 Temmuz 2021 , Cumartesi : İZMİR – İSTANBUL – LOS ANGELES

Adnan Menderes Hava Limanı iç hatlar gidiş terminalinde saat 06:00’da buluşma.Türk Havayollarının TK 2311 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:55’de İzmir’den İstanbul’a uçuş ve saat 10:15’de varış . Pasaport kontrolün ardından TK 9 sefer sayılı uçuş ile saat 13:15’de hareket ve yerel saat ile 16:55’de Los Angeles’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile 4* otelimize transfer. Yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

18 Temmuz 2021 , Pazar : LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından yarım günlük şehir turu ile şehri yakından tanıma fırsatını bulacağız . Bu tur esnasında Beverly Hills, Olvera Street., Grifith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Boulevard, Açık Hava Tiyatrosu, Şehir Merkezi, Şöhretler Yolu görülebilir. Turdan sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Dilerseniz ihtiyari olarak düzenlenecek Santa Monica turuna katılabilirsiniz . Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından Santa Monica’ya varıyoruz. İlk önce burada ki manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Hollywood filmlerinde her zaman yer verilen manzaralara sahip bir lokasyondur .Ardından trafiğe kapalı sokaklarda gösteri yapan sanatçıları seyrediyor ve yakınlardaki alışveriş merkezini geziyoruz. Tur bitiminde otele dönüş ve geceleme otelimizde.

 

19 Temmuz 2021, Pazartesi : LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından, ihtiyari olarak düzenlenecek olan Universal Film Stüdyoları Turunu kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Universal film stüdyoları ; dünyanın en ünlü filmlerinin bire bir boyutlarda yaratılan film platolarında filmin içinde olacak ve filmi sanki gerçekmiş gibi yaşayacaksınız. Bu eşsiz deneyimin ardından otelinize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

 

20 Temmuz 2021, Salı : LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından, ihtiyari olarak düzenlenecek olan San Diego turuna katılabilirsiniz. Yıllardır Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri seçilen San Diego’da ilk durağımız La Jolla olacak. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jolla’da doğanın ve evlerin uyumunu göreceksiniz.2.Durağımız California’nın doğum yeri olan Old Town. Burada kendinizi adeta Meksika da hissedeceksiniz.

Ardından Sea Port Village, Midway Uçak gemisi, II: Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Heykeli, Amerikan Deniz Kuvvetlerinin üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ‘’Bazıları Sıcak Sever ‘’ filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado Adası ziyaret edeceğimiz yerlerdendir. Tur bitiminde otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

21 Temmuz 2021 , Çarşamba : LOS ANGELES – MONTEREY - SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından San Francisco’ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahı üzerinde vereceğimiz molalar ile seyahatimizi daha enteresan ve hareketli kılacağız. İlk durağımız Dev volkanik kaya Morro Rock olacak. Ardından Amerika’nın tüm batı sahilinin en keyifli ve güzel sürüş yolu ünvanına sahip Big Sur Sahil şeridine geçiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde ilerleyeceğimiz Big Sur sahil şeridinde fotoğraf molaları vererek Morro Bay’e doğru gideceğiz. Yolda ağırlıkları 2,5 tonu bulan Deniz Fillerini görme şansınız olacak. Ardından San Francisco’nun güneyinde yer alan Pasifik Okyanusu kıyısında, California’nın mutlaka görülmesi gereken sahil kasabalarından biri olan; Paul Newman, George Clooney gibi ünlülerin tatillerini geçirmek için tercih ettiği Carmel’e varıyoruz. Serbest zamanın ardından yolumuza devam ediyor ve California’nın en güzel sahil kentlerinden birisi olan Monterey’e varıyoruz . Monterey rıhtımında kısa bir mola veriyor ve yolumuza devam ediyoruz .San Francisco’daki otelimize varıyoruz . Geceleme otelinizde.

 

22 Temmuz 2021, Perşembe : SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından otelden hareket ve şehiri tanıyacağımız yarım günlük turumuza başlıyoruz.Civic Center, Twin Peaks, Golden Gate Park, Golden Gate, Bridge, Balıkçı Rıhtımı, Çin Mahallesi ve tabii ki filmlerden aşina olduğumuz yokuşlu San Francisco sokakları görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ihtiyari olarak düzenleyeceğimiz Sausalito ve tekne ile Alcatraz turuna katılabilirsiniz. Golden Gate köprüsünden geçerek 20 dakikalık otobüs yolculuğu ile şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gidiyoruz. Kordon boyunda gezerken çok güzel evler göreceğiz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken, bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda da San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

23 Temmuz 2021, Cuma : SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ihtiyari olarak düzenlenecek Napa Vadisi ve Castello Di Amorosa turuna katılabilirler. Bu turumuzda 300’den3 fazla üzüm bağının bulunduğu ABD’nin en unlu şarap bölgesi Napa Valley vadisinde bulunan Castello Di Amorosa, İtalyan zengin iş adamı Darion Sattui’nin hobisi uğruna $40 milyon dolar harcayarak, ABD ve Avrupa'daki eski binalardan toplanan tuğla ve kiremitlerden oluşturulmuş bir yapıdır. Şatonun 14.yy motifleriyle oluşturulmuş bahçesi Arnold Schwarzenegger, Jerry Rice, Nancy Pelosi, Chef Rachel Ray, Clint Black, Sir James Galway and Frederica Von Stade gibi isimleri konuk etmiştir. Şatoya girişimizle satonun ozel rehberleri ile bir saatlik bir tur yapacağız, bu tur boyunca İtalyan artislerin çizimleriyle dekore edilen odaları, 16. ve 17. yy da kullanılan işkence aletlerinin bulunduğu farklı temalara sahip odalara tanıklık edebilirsiniz. Turumuzun sonunda arzu edenler şatonun mahzenlerinde yıllanan ve dışarıda satışı olmayan California şaraplarının tadımını yapabilirler. İki yüz Napa Valley şarabının stoklandığı Train Station Wine Emporium'da alışveriş için serbest zaman ve ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 

24 Temmuz 2021 , Cumartesi : SAN FRANCISCO – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra havaalanına transfer.Türk Havayollarının TK 80 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:20’de İstanbul’a hareket ve gece yolculuğu…

 

25 Temmuz 2021 , Pazar : ISTANBUL – IZMIR

Saat 17:15’de İstanbul’a varış . Pasaport kontrolün ardından TK 2336 sefer sayılı uçuş ile saat 19:00’da hareket ve İzmir’e saat 20:05’de varış. 17:35’de varış. Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

Los Angeles’da 4 gece 4* otelde oda+kahvaltı , San Francisco’da 3 gece 4* otelde oda+kahvaltı konaklamalar,

Los Angeles’da havalimanı / otel transferi

Los Angeles’da yarım günlük şehir turu

Los Angeles – San Francisco arasında Monterey , Carmel ve Santa Barbara görülerek transfer

San Francisco’da yarım günlük şehir turu

San Francisco’da otel / havalimanı transferi

Lokal Profesyonel rehberlik Hizmeti

Seyahat sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Türk Hava Yolları ile İzmir – İstanbul – Los Angeles gidiş ve San Francisco- İstanbul - İzmir ekonomi sınıf uçak bileti, ( programda ki uçuşlar ile )

Otellerdeki ekstra harcamalar

Öğle yemekleri ve akşam yemekleri

Hammaliye ve bahşişler

İhtiyari olarak düzenlenecek turlar

Bagaj taşıma

TUR ÜCRETİ :

İki kişilik odada kişi başı : 1390 USD

Tek Kişi Farkı : 950 USD