KURBAN BAYRAMI BUDAPEŞTE BELGRAD TURU

Tur:
KURBAN BAYRAMI BUDAPEŞTE BELGRAD TURU
Gün Sayısı:
5 Gece 6 Gün
Destinasyon:
BUDAPEŞTE(3) – BRATISLAVA- BELGRADE(2)- ZEMUN- NOVISAD
5 Gece 6 Gün
945 EURO

KURBAN BAYRAMI BUDAPEŞTE BELGRAD TURU

19 Temmuz 2021 , Pazartesi : İZMİR – İSTANBUL - BUDAPEŞTE

İzmir Adnan Menderes Havaalanın İç Hatlarda saat 02:30’da buluşma.Türk Hava Yollarının TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile 04:15’de İzmir’den hareket ve saat 05:30’da İstanbul’a varış.Yine Türk Hava Yollarının TK 1035 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:15’de İstanbul’dan hareket ve saat 08:10’ da Budapeşte’ye varış.Havaalanında karşılanma ve ardından Budapeşte’yi tanıyacağımız turumuza başlıyoruz . Bu turda görülecek yerler arasında Peşte tarafındaki Kahramanlar Meydanı, Parlemento Binası, Buda tarafındaki Matias Katedrali, Gülbaba Türbesi ve Gallert Tepesi görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde otelinize hareket ve yerleşme. Serbest zaman ve geceleme otelinizde.

 

20 Temmuz 2021 , Salı : BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından ihtiyari olarak düzenlenecek Szentendre, Visegrad ve Esztergom Turuna katılabilirsiniz . Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Estergon Katedrali, Tuna Nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vysegrad Kasabası gezilecek, yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyünde Macaristanın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız.Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde

 

21 Temmuz 2021 , Çarşamba :BUDAPEŞTE – BRATISLAVA - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından ihtiyari olarak düzenlenecek Bratislava turu için hareket . Tarihte Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Slovakya'nın başkentinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Daha sonra Macaristan’a geçip, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Ezstergom’u ziyaret ediyoruz. Kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Akşamüzeri Budapeşte`ye geçip, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde. Gece rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceye katılabilirsiniz ( 45€ ) Geceleme otelimizde.

 

22 Temmuz 2021 , Perşembe : BUDAPEŞTE- BELGRAD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Rehberimiz ile birlikte Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik bir sürüş sonrasında Belgrad’a varıyoruz. Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize dönüş ve Otelimizde ki odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

23 Temmuz 2021 , Cuma : BELGRAD - ZEMUN

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dilerseniz opsiyonel olarak yarım günlük Zemun turuna katılabilirsiniz. Art-Nouveau mimariden Osmanlı esintili yapılara kadar çok farklı yapı grubunun bir arada bulunduğu şehir tarih boyunca bölgede egemenlik kuran kültürlerin izlerini taşıyor. Bu çok kültürlü yapıyı şehrin dört bir yanında görmek mümkün.Tuna Nehri boyunca uzanan ve kent içinde farklı bir dokuya sahip olan Zemun Bölgesi, nehri boyunca sıralanan evleri, yemyeşil park ve bahçeleri, eşsiz manzarasıyla şehrin fethi sırasında da tarihi önem taşıyan kentte yaşayanlarca büyük önem taşıyan bir yer. Belgrad’ı ziyaret edenlerin şehrin en güzel fotoğraflarını çekebileceği yerlerden olan Zemun, büyüyen Belgrad’ın güneyinde konumlanıyor. Burada ki turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

24 Temmuz 2021 , Cumartesi : BELGRAD – NOVİSAD- İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman geçirebilir ve rehberimizin belirleyeceği saatte Belgrad havalimanına geçebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ise Novisad turuna katılabilir. Takma adı Sırp Atinası olan Novisad 19. yüzyılda, Sırp kültür başkenti olmuştur. 19. yüzyılın sonunda ve 20. yüzyılın başında hemen hemen her Sırp romancı, şair, hukukçu ve gazeteci Novi Sad'da yaşamış veya çalışmıştır. Günümüzde, Novi Sad Sırbistan'ın ikinci kültür merkezidir ve kentin yetkilileri, sayısız kültürel etkinlikler ve müzik konserleri ile şehri daha cazip hale getirmektedirler. Novi Sad'ın en tanınmış yapısı, kent ve kentin doğal manzarasına hâkim olan Petrovaradin Kalesi ni de gördükten sonra şarap tadımına katılabilirsiniz. Turumuzun ardından Belgrad Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Havalimanına varışımızın ardından uçağa biniş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Türk Hava Yollarının TK1084 sefer sayılı uçuşu ile 20:15’te İstanbul’a uçuyoruz. 23:05’ te İstanbul’a varışımızın ardından İç hatlara geçiyoruz.

 

25 Temmuz 2021 , Pazar : İSTANBUL – İZMİR

Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK2354 sefer sayılı uçuşu ile 01:35’te İzmir’e uçuyoruz. 02:40’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İzmir / İstanbul / Budapeşte – Belgrad / İstanbul / İzmir ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

Budapeşte 3 gece , Belgrad 2 gece ,4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama,

Havaalanı – otel – havaalanı transferi

Budapeşte, Belgrad şehir turları

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti

Zorunlu Mesleki sorumluluk sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle ve akşam yemekleri

Oteldeki ekstra harcamalar

İhtiyari olarak düzenlenecek Bratislava ve Novisad turları

Hammaliye ve bahşişler

Vize ücreti

TUR ÜCRETİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 945 €

Tek Kişi konaklama farkı : 195 €