KURBAN BAYRAMI BARCELONA - MADRİD

Tur:
KURBAN BAYRAMI BARCELONA - MADRİD
Gün Sayısı:
5 Gece 6 Gün
Destinasyon:
ANDORRA–GIRONA & FIGUERES – SALVADOR DALİ MÜZESİ- TOLEDO
5 Gece 6 Gün
1195 EURO

KURBAN BAYRAMI BARCELONA - MADRİD

19 TEMMUZ 2021, Pazartesi : İZMİR – İSTANBUL – BARCELONA

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde saat 02:00’de buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:15’de İstanbul Havalimanı’na hareket ve saat ile 05:30’da varış. Varışımızı takiben yine Türk Hava Yolları’nın TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:45’de Barcelona’ya hareket ve yerel saat ile 10:20’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Barcelona şehir turumuz için hareket ediyoruz. Yapılacak şehir turumuzda Plaza Espana Meydanı, eşsiz Barcelona manzarasında fotoğraf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Port Olimpic, Kristof Kolomb Heykeli(Colon Meydanı), La Rambla Caddesi, Sagrada Familia Bazilikası, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Paeo de Gracia Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde

 

20 TEMMUZ 2021, Salı: BARCELONA (GİRONA & FIGUERES & SALVADOR DALI MUZESI)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dilerseniz size özel ekstra olarak Girona & Figueres & Salvador Dali Müzesi turu düzenleyebiliriz. Müslüman, Hristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balık sırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eiffel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengarenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Dali’nin henüz hayatta iken açtığı sürrealizmi ve ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzede tarifsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Tur bitiminde otelimize dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

20 TEMMUZ 2021, Salı : BARCELONA (FLAMENCO SHOW)

Sabah kahvaltısının ardından dilerseniz ihtiyari olarak düzenlenecek olan Park Guell, akvaryum ve Picasso Müzesi turumuza katılabilirsiniz. Öğleden sonra serbest zaman. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Flamenco Show için otelimizden hareket. Unutulmaz İspanyol Gecesi’nin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 

21 TEMMUZ 2021,Çarşamba: BARCELONA – MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Belirlenen saatte otelden hareket ediyor ve Barcelona Havalimanına ulaşıyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Madrid’e uçuyoruz. Madrid Havalimanına varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda göreceğimiz yerler arasında, Kraliyet Sarayı, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi, ünlü Granvia ve Castello Caddeleri sayılabilir. Şehir turunun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

22 TEMMUZ 2021,Perşembe: MADRİD ( TOLEDO)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dilerseniz size özel olarak Toledo turu düzenleyebiliriz. Bu turda Toledo Katedrali, Sinagog, Los Reyes Catolıcos Kilisesi, San Martin Köprüsü, El Greco Müzesi görülecek yerler arasındadır. Ayrıca üç büyük dinin kültürlerini göreceğiniz bu tarihi şehirde, eski silah ve özel Toledo altın işçiliğinin en güzel örneklerini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

23 TEMMUZ 2021,Cuma : MADRİD

Sabah Kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman geçirebilirsiniz. Madrid sokaklarının ve eşsiz mutfak lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

24 TEMMUZ 2021,Cumartesi : MADRİD-İSTANBUL-İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Madrid Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1858 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:00’de İstanbul’a hareket ve 17:15’de varış. Varışımızı takiben yine Türk Hava Yollarının TK 2336 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00’de İzmir’e hareket ve 20:05’de varış. Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

· Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul/Barcelona – Madrid / İstanbul/İzmir ekonomi sınıf uçak bileti,

· Havaalanı vergileri,

· Barcelona Madrid arası iç hat uçuşları,

· Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,

· Barcelona’da 4* otelde 3 gece, Madrid’de 4* otelde2 gece oda & kahvaltı konaklama,

· Yarım günlük Barcelona şehir turu, Yarım günlük Madrid şehir turu,

· Profesyonel Türkçe rehberlik,

· Seyahat sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

· Oteldeki ekstralar,

· Ekstra turlar,

· Öğle ve akşam yemekleri,

· Vize ücreti ve işlemi,

· Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

· Yurt dışı çıkış fonu

· Programda dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet

· PCR test ücretleri

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.

İSPANYA

Seyahat Koşulları Hakkında Önemli Bilgi :

1)Aşı belgesi ile

7 Haziran’dan itibaren Türkiye’den İspanya’ya girişlerde, Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamları tarafından, aşılanma sürecini tamamlamak için gereken, son uygulanan aşı dozundan 14 gün sonra düzenlenmiş bir aşı belgesi ile girişine izin verilecektir . Kabul edilen aşılar, Avrupa İlaç Ajansı’nın onayladıkları veya Dünya Sağlık Örgütünün acil kullanım onayını alanlar olacaktır. Şu anda ilgili aşıları üreten firmalar Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Jansen/Johnson&Johnson, Sinovac ve Sinopharm’dır.

İspanyolca, İngilizce, Fransızca veya Almanca düzenlenecek aşı belgesi, en az aşağıdaki bilgileri içermelidir:

1. Aşı belgesi hamilinin Adı ve Soyadı

2. Aşı tarihi, alınan son doz tarihi belirtilecektir

3. Uygulanan aşı türü

4. Uygulanan doz sayısı / gerekli tüm dozlar

5. Belgeyi düzenleyen ülke

6. Aşı belgesini düzenleyen kurum bilgileri

Belgeler İspanyolca, İngilizce, Fransızca veya Almanca düzenlenmelidir. Belgenin bu dillerde düzenlenememesi halinde, belge, resmi bir kurum tarafından yapılmış İspanyolca’ya çevirisi ile birlikte sunulmalıdır.Tüm yolcuların negatif bir COVID-19 RT-PCR, RT-LAMP veya TMA yada Antijen testi olmalıdır. Test varıştan önce en fazla 48 saat içerisinde alınmış ve İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmalıdır.

PCR testten muaf olan yolcular;

-12 yaş altı çocuklar, transit yolcular ve uçuş ekipleri PCR testten muaftır.

-Varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna veya Pfizer-BioNTech, Hindistan Serum Enstitüsü, Sinopharm veya Sinovac ile tam olarak aşılandığını belirten COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

-Pozitif COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra verilen COVID-19 kurtarma sertifikası olan yolcular. Sertifika numunesi varıştan en fazla 180 gün önce alınmış olmalıdır.

VİZE DURUMU: Vize başvurusunda bulunulabilir.

Türkiye Dönüş ;

Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.

İlk biniş noktası Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka olan bütün misafirlerin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. o PCR veya RNA ibaresi olmayan testler kabul edilmeyecektir. o Test sonucu ibraz edemeyen veya test türü belirtilen şartlara uymayan yolcular sefere kabul edilmeyecektir. o PCR testleri hem çıktı olarak hem de online olarak kabul edilebilir.

Latin alfabesiyle yazılmış PCR testler kabul edilecektir. PCR testten muaf olan misafirler;

Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş iki doz Covid-19 aşı sertifikasına (Johnson & Johnson tek doz) sahip olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.

Sırbistan veya Macaristan tarafından düzenlenmiş bağışıklık veya aşı sertifikası sahibi olan Sırbistan veya Macaristan vatandaşları ile seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar,

Varıştan en az 14 gün,en fazla 6 ay önce düzenlenmiş COVID-19 PCR test sonucu “POZİTİF” olan ve son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.

Son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olup son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, İran, Mısır, Singapur, Afganistan, Bangladeş,Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmamış yolcular.

0-6 yaş arası yolcular,

Cenaze beraberinde gelecek Türk vatandaşları (Türkiye girişinde PCR testi yapılacaktır.)

Cenazesi olduğunu sözlü beyan eden Türk vatandaşları (Türkiye girişinde PCR testi yapılacaktır.)

KKTC’den Türkiye’ye seyahat edecek, hudut geçiş belgesine sahip er ve erbaşlar (PCR test ve karantinadan muaf tutulacaktır.)

Gemici/Denizci adamı,

Uçuş Ekipleri,

Türkiye'ye giriş yapmayacak, SAW’dan dış hat transfer uçuş yapacak olan yolcular, Transit yolcuların son varış ülkesinin kurallarını kontrol etmesi gerekmektedir.

- Hold bagajı olan misafirler için; devam uçuşunun Pegasus Havayolları'nın Interline/Codeshare anlaşması olan bir havayolu ile olması gerekmektedir. - Sadece el bagajı olan misafirler için; online check-in olması şartıyla tüm firmalar,

Resmi otoritelerin kararı üzerine; 15 Mart 2021 tarihinden itibaren yurt dışından Türkiye’ye gelen tüm misafirlerimizin uçuş öncesi son 72 saat içerisinde “register.health.gov.tr” adresindeki Türkiye Giriş Formunu doldurmaları zorunludur. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için havalimanına gelmeden önce formu doldurmanızı önemle rica ederiz. Online Form doldurmaktan muaf olan yolcular:

6 yaşından küçük yolcular,

Türkiye’den dış hat transit devamı olan yolcular,

Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Resmi vize kuralları geçerlidir. Kısıtlamalar:

21.06.2021 tarihine kadar Rusya’dan Türkiye’ye düzenlenecek olan uçuşlar askıya alınmıştır.

Üçüncü ülkelerden Türkiye’ye seyahat eden bütün yolcular son 14 gün içinde Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’da bulundularsa varışlarında valiliklerce belirlenmiş yerlerde, 14 gün devlet karantinası altına alınacaklardır. Ev karantinası uygulanmamaktadır. 14.gün sonunda 2. PCR testi yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası sonlandırılacaktır.

Uçuş ekipleri PCR ve karantina kısıtlamalarından muaftır.

Dış hat uçuşlarından, iç hat uçuşlarına bağlantısı olan veya iç hat uçuşlarından dış hat uçuşlarına bağlantısı olan 65 yaş üstü yolcular seyahat izin belgesi olmadan devam biletlerini göstermek şartı ile seyahat edebileceklerdir.

Tur Ücreti :

İki kişilik odada kişi başı : 1195 Euro