Tur:
KARS
Gün Sayısı:
2 GECE 3 GÜN
Destinasyon:
KARS - ÇILDIR - ANİ HARABELERİ
2 GECE 3 GÜN
1950 TL

KARS

24 OCAK 2022 –  PAZARTESİ:  İZMİR – KARS  

Sabah saat 09:30’da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Sun Express Kontuarları önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları’nın XQ9114 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’de İzmir’den direkt Kars’a hareket ve saat 12:10’da varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz eşliğinde Kars’ta İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile cami’ye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesi’ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı paryalan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz için yerel bir restoranda akşam yemeği organizasyonunda Kars’ın yerel mutfağını deneyimleme imkanı bulacaksınız. Konaklama otelimizde.

25 OCAK 2022 – SALI : KARS – ÇILDIR - KARS

Sabah kahvaltısının ardından “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüyor, günümüzde merkez kale yada iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesinden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Göle istikametinde Boğatepe (Zavot) köyüne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk "Zavot" ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyaretimiz esnasında dileyen misafirlerimiz harika peynirlerin tadına bakabilirler.  Ardından Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı olduğundan göl üzerinde atlı kızak ile gezme şansı oluyor. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Tandırda Kaz Organizasyonu ile özel seçilmiş kazlar tandırda hazırlanarak damak zevkinize hitap edecek. Geceleme otelimizde.

26 OCAK 2022 – ÇARŞAMBA: KARS – ANİ HARABELERİ - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve savaşlarda stratejinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, serhat şehri Kars’ta Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabelerine gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı Köyünde buluna ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler Kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor. Turumuzun ardından Kars Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları’nın XQ9115 sefer sayılı uçuşu ile 12:45’de aktarmasız direkt İzmir’e hareket ediyoruz. 15:15’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Kars’ta havalimanı transferleri,
 • Programda belirtilen tüm turlar,
 • Kars’ta Cheltikov Otel’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler, 

 • Sun Express Hava Yolları ile İzmir’den Izmir’e aktarmasız direkt gidiş dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Boğatepe Köyü’nde peynir tadımı,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,