İSTANBUL

Tur:
İSTANBUL
Gün Sayısı:
2 GECE 3 GÜN
Destinasyon:
İSTANBUL
2 GECE 3 GÜN
1950 TL

İSTANBUL

28 OCAK 2022 - CUMA : İZMİR – İSTANBUL

Sabah saat 07:00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarları önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK2309 sefer sayılı uçuşu ile 08:30’da İzmir’den İstanbul’a hareket ve saat 09:45’de varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz eşliğinde DOLMABAHÇE SARAYI ’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Anlamlı gezimizin sonrasında ülkemizin denizcilik anlamında en büyük müzesi olan DENİZ MÜZESİ’ne gidiyoruz. Dünyada orijinal olarak yaşayan en eski kadırgasından muazzam saltanat kayıklarına kadar pek çok eseri keyifle görüyor, MİLLİ SARAYLAR KOLEKSİYONU MÜZESİ ’ne geçiyoruz. Bir zamanlar saraylarda ve kasırlarda gündelik yaşamda kullanılan eşyaların, İmparatorluğun son 70 yılına şahitliğini dinleyip o zamanlarını hayal ettikten sonra günümüze dönüyor ve BEŞİKTAŞ semtinde serbest zaman veriyoruz. Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden sayılan Beşiktaş’ı, Osmanlı Sarayları, Has Bahçeleri, Kara Kartal’ı, Modern Okulları, Açık Hava Sinemaları, kozmopolit yaşamı içeren çok katmalı kültürel mirası ile biliriz. Kaptan-I Deryaların Semti Beşiktaş’ın, çarşısı ve ÇARŞI’sı, esnafı, yemyeşil parkları, seküler yaşam biçimi, Boğaz kültürü, enerjik genç nüfusu, aktif kültür hayatı ile gönlümüzde apayrı bir yeri olan BEŞİKTAŞ ‘da aklımızı bırakarak, keyifli gezimizi bitiriyor FORUM İSTANBUL ‘a doğru yol alıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında; çocuklar için sabırsızlıkla beklenen ve hepimizin çocukluğunda büyük bir yer edinen LEGOLAND ‘i gezme imkanı buluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte bir başka müze olan SEALIFE AKVARYUM ’u ziyaret edebiliriz. Alışveriş Merkezi ’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

29 OCAK 2022 – CUMARTESİ : İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve TARİHİ YARIMADA ’ya gidiyor ve turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı TOPKAPI SARAYI ’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen AYASOFYA ’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek YEREBATAN SARNICI ’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. ALMAN ÇEŞMESİ, DİKİLİTAŞ, YILANLI SÜTUN, ÖRME SÜTUN, İBRAHİM PAŞA SARAYI ’nı görerek, dünyaca ünlü yabancıların MAVİ CAMİ ‘de dedikleri SULTANAHMET CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından bu kez İstanbul’u biraz daha bize hissettirecek tramvaya biniyor ve EMİNÖNÜ ’ne iniyoruz. Panoramik olarak da GÜLHANE PARKI ’nı, ALAY KÖŞKÜ ’nü, SİRKECİ ’yi görme fırsatı yakaladığımız bu keyifli ama kısa tramvay yolculuğunun ardında Eminönü’nde kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Ardından Yeni Cami önündeki buluşma noktamızdan yürüyerek bizi bekleyen teknemize ulaşıyor ve İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan birisi olan (ekstra) BOĞAZ TURU ’na çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde Boğaz’da tam bir tur yapıyor Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni bu kez denizden geziyoruz. Ardından Meşhur Tarihi Tünel ile İSTİKLAL CADDESİ ’ne çıkıyoruz. Alacağımız serbest zamanda yürüyerek geziyor; Cadde boyunca uzanan birbirinden güzel tarihi yapılara tanıklık ediyor, İstanbul’un atan kalbini dinliyoruz. Saint Antoine Kilisesi ’ni, Galatasaray Lisesi ’ni, Çiçek Pasajı ’nı, Pastaneleri ’ni ve daha pek çok mekânı görerek TAKSİM MEYDANI ’na ulaşıyoruz. Dileyen konuklarımız vereceğimiz serbest zamanda Dünyaca Ünlü, merkezi Londra'da bulunan balmumu heykel müzesi olması özelliğiyle bilinen ve bir çok ünlünün heykellerinin sergilendiği, Amsterdam, Berlin, Hong Kong, İstanbul, New York, Sidney ve Tokyo'nun da bulunduğu yirmi dört şehirde şubesi olan MADAME TUSSAUDS MÜZESİ ‘ni ziyaret edebilirler. Akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

30 OCAK 2022 – PERŞEMBE : İSTANBUL-İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Ülkedeki birçok yapıyı maket olarak gezebileceğimiz en büyük açık hava müzelerinden birisi olan MİNİATÜRK ‘ü ziyaret ediyoruz. Hem çocukların hem yetişkinlerin büyük ilgisini çeken açık hava müzesi gezimizi tamamlayarak sabah kahvelerimizi içmek üzere teleferik ile (ekstra) PİER LOTİ tepesine çıkıyoruz. İstanbul ‘u bu tepeden kahvelerimiz eşliğinde izledikten sonra tekrar geri dönüyor ve araçlarımıza yerleşiyoruz. Sıradaki durağımız ISTANBUL TEMAPARK EĞLENCE VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ ‘a gidiyoruz. Herkes için bir alan bulunan bu temapark ‘da rehberimizin belirleyeceği saatlere kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimizde JUNGLE İSTANBUL ile hayvanlar alemine hem egzotik hem de büyülü bir yolculuğa çıkabilirler. Aile boyu eğlenceye doyacağınız TEMAPARK ‘da hem çocuklar hem yetişkinler için yüzlerce aktivite bulunmaktadır. Turumuzun ardından belirlenen saatte İstanbul Havalimanı’na transfer. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK2340 sefer sayılı uçuşu ile 22:00’de İzmir’e hareket ediyoruz. 23:05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • İstanbul’da havalimanı geliş ve dönüş transferleri,
 • Programda belirtilen tüm turlar ve transferler,
 • 4* İstanbul’da şehir merkezinde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul/İzmir gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,