THE MUSEUM HOTEL FARKI İLE ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ

Tur:
THE MUSEUM HOTEL FARKI İLE ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ
Gün Sayısı:
4 GECE 5 GÜN
Destinasyon:
ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ
4 GECE 5 GÜN
2850 TL

THE MUSEUM HOTEL FARKI İLE ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ

26 OCAK 2022 -ÇARŞAMBA : İZMİR  – ANTAKYA - (HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ-ST PIERRE KİLİSESİ)

Sabah saat 05.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Sun Express  Havayolları kontuarı önünde hazır bulunarak Check-in işlemlerimizi yapıyor ve Havayolları’nın  XQ9022 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:55’de İzmir’den Hatay ’a hareket ediyoruz. Saat 08:25’de Adana Havalimanına varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Antakya’ya hareket  ediyoruz. İlk olarak Sultan Sofrası Kahvaltı evinde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından ilk olarak Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezmeye gidiyoruz. 53.000 m2 alanda 16.000 m2 oturum alanına sahip, müze 10.700 m2 sergileme alanı ile  dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olması (1.500 m2 mozaik) özelliğini taşıyor. Yaklaşık 40.000  eser sergileniyor. El yazmaları tabletler, sikkeler, mühürler, fosil ve iskeletlerle dolu müzeyi geziyoruz. . Kemalpaşa Caddesi’nde Yeni Hamam’ı gördükten sonra Uzun  Çarşı’ya gideceğiz.Uzun çarşı, çeşitli baharatların, küflü çökelek, defne sabunu, zeytinyağı, biber salçası, nar ekşisi, pul biber, turşu görüntülerinin birbirine karıştığı, bıçak ustaları kunduracı, tenekeci, dokumacı gibi zanaatkarların, ustalık geleneklerini devam ettirdikleri bir zaman tüneli. Taş kadayıfının ve Tel kadayıfının yapımını izledikten, baharatçılarda baş biberi, halhalı zeytini, nar ekşisinin tadına baktıktan sonra,  defneli sabun, Antakya bıçakları, bakla dövmek için havan elleri, kısır yapmak için toprak kaplar satın alabilirsiniz. Daha sonra yorgunluğumuzu gidermek için gideceğimiz, uzun çarşının içinde Ahmediye Camii avlusunda tarihi bir çınarın altındaki efsanevi Künefeci Yusuf Usta’nın yerine gidiyoruz. Mangalda köz ateşte pişirilen künefenin başında Yusuf Usta veya oğlu Fatih iş başında, künefenin sütü peyniri, şerbeti, süt kaymağı, ve kadayıfının her telinin tatları,    damağımızda muhteşem bir şölen yaşatacak. Yusuf Usta ve oğlu, harika bir Öğle yemeğini Tugay Kasabı, UNESCO gastronomi Evi veya Sultan Sofrrasında alabiliriz. Ardından St Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından tarihi hamamları ve villaları ile ünlü sayfiye yeri  Harbiye’ye gidiyoruz. İçinde aşk ateşi yanan Apollonun Daphne için döktüğü gözyaşlarından oluşan şelaleleri ve etrafındaki yemyeşil piknik alanlarını gezeceğiz. Antakya’nın İzmir Caddesinden panoromik seyri uzun Harbiye Şelalerini göreceğiz. Sonra bir asırdır el dokuması ipek üretimini devam ettiren Refik İpekçilik veya Yılmaz İpekçilik’i ziyaret ederek ipek şallar alabiliriz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyor ve Otel müzesini geziyoruz. Geceleme otelimizde.

27OCAK 2022 - PERŞEMBE : ANTAKYA - SAMANDAĞ – HARBİYE – TİTUS TUNELİ- BEŞİKLİ MAĞARASI- HIZIRLI

 Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen aracımız ile rehberimiz eşliğinde Samandağ’a doğru hareket ediyoruz. Samandağ turumuzun ardından Harbiye, Hıdırbey, Vakıflı ve Titus tüneli ile Beşikli Mağarası ile Hızırlı Makamını gezdikten sonra Ata Dervişan’da deniz mahsullerinden oluşan bir öğle yemeği alıyoruz. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

28 OCAK 2022 – CUMA : ANTAKYA –GAZİANTEP

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından  Antakya’yı keşfetmeye Kurtuluş Caddesi’nden başlıyoruz. 2000 yıllık bu cadde Herod Caddesi geceleri aydınlatılan dünyanın ilk caddesi. Sarımiye Camii, Katolik kilisesi , Havra, Habibi Neccar  Camii’sini, caminin köşesinde yerin 4mt altında bulunan Neccar ve Hz İsa’nın havarilerinden Şem’un Safa’nın, girişte ise Yahya ve Yunus peygamberlerin türbelerini ve arkasında Antakya Katolik Kilisesi’ni göreceğiz. Vilayet Evi, Cumhuriyet Meydanıve Hatay Şehir Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır.  Tipik bir Antakya Evi olan taş evi gezeceğiz. Antakyanın klasiği olan Affan Kahvesi’ne gideceğiz. Çay bardağında sunulan, içtiğinizde anında sizi ayıltan sert Affan kahvesi’ni içecek ve nişasta,süt ve vanilya ile yapılan,gerçek gül suyu şurubu ve ev yapımı dondurma ile servis edilen bir Lübnan tatlısı olan Haytalı’nın tadına bakacağız  Turumuzun ardından Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Gaziantep’e varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

 

29 OCAK 2022 – CUMARTESİ  : GAZİANTEP- HALFETİ - GAZİANTEP

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Biracik barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz. Teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Halfeti gezimiz ardından Nizip ilçesi üzerinden Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz Geceleme otelimizde.

 

30 OCAK 2022 –  PAZAR: GAZİANTEP-  ZEUGMA MUZESI - İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında ; Güneydoğunun sosyo – ekonomik açıdan en gelişmişi bu ilinde ilk olarak yeni inşa edilen Zeugma Mozaikleri müzesini görüyoruz. Öğle yemeğini dilerseniz Meşhur İmam Çağdaş Restaurant da alabilirsiniz. Ardından Gaziantep merkezinde Hititler’den kalma Gaziantep kalesini görüyor ve zamanımızın el verdiğince şehir merkezinde Gaziantep’in ünlü yöresel alışverişlerini gerçekleştirebileceğiniz birarada bulunan bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman geçiriyor olacaksınız. Ardından belirlenen saatte Hatay Havalimanı ’na transfer. Varışımıza istinaden Sun Express Hava Yolları kontuarlarından yaptıracağımız uçağa biniş işlemlerimizin ardından XQ9229  sefer sayılı uçuşu ile saat 22:40’da İzmir Havalimanı’na hareket. Saat 00:30’da varış ve turumuzun sonu. 

TUR PAKET ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Tur programında belirtilen tüm turlar ve transferler ,
 • 2 gece Antakya’da The Museum Hotel’de kahvaltı dahil konaklama, 2 gece Gaziantep 4* otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Halfeti Tekne Turu,
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası

TUR PAKET ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Sun Express Havayolları ile İzmir/Hatay gidiş, Gaziantep /İzmir dönüş   ekonomi sınıf uçak bileti ve havaalanı vergileri,
 • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri,
 •  Programda gidilecek tatlıcı, kahveci vs yerlerde yenilecek, içilecekler,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,

 

Önemli Notlar:

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» İTALTUR otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC kimlik numarası ve HES Kodu ibrazı şarttır.
»Gezi süresi 4 GECE- 5 GÜN’dür. Otel konaklaması 4 GECE’dir. 

»Fiyat minimum 10 kişinin katılımı halinde geçerli olup kişi sayısındaki değişiklik ücreti etkiler.

»Uçak biletleri için anlık müsaitliğe ve havayolunun belirlediği anlık ücrete göre fiyat verilecektir.