KUZEY IŞIKLARI LAPLAND KUZEY FINLANDIYA

Tur:
KUZEY IŞIKLARI LAPLAND KUZEY FINLANDIYA
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
ROVANIEMI- NOEL BABA KÖYÜ - HUSKY SAFARI VE REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİ- RANUA VAHŞİ YAŞAM PARKI- KUZEY IŞIKLARI TURU
3 GECE 4 GÜN
1340 €

KUZEY IŞIKLARI LAPLAND KUZEY FINLANDIYA

27 OCAK 2022 PERŞEMBE : İZMİR - İSTANBUL – ROVANIEMI- NOEL BABA KÖYÜ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç Hatlar Terminalinde saat 03:00’de THY kontuarı önünde buluşma. Gerekli bilet ve uçağa biniş işlemlerinin ardından saat 04:40’da THY TK2305 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz.05:45 İstanbul Havalimanına varışınızın ardından, dış hatlar Gidiş Terminaline geçiyoruz. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:40'de Rovaniemi’ ye hareket ve 12:10’da varış. Özel aracımız ile öncelikle Noel Baba Köyünü ziyarete gidiyoruz. Bu çok renkli köyde Noel Baba ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde.

28 OCAK 2022 CUMA : ROVANIEMI – HUSKY SAFARİ VE REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİ

Sabah kahvaltımızın ardından, İlk olarak Rövaniemi’nin en güzel aile çiftliklerinden birine Geyik ve Husky çiftliğine gidiyoruz. Dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gideceğiz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız( paylaşımlı kızaklar 2/1). Bu güzel günün ardından özel aracımızla otelimize geri dönüyoruz.. Geceleme otelimizde.

29 OCAK 2022 CUMARTESİ :ROVANIEMI – RANUA VAHŞİ YAŞAM PARKI– KUZEY IŞIKLARI TURU

Sabah Kahvaltısının ardından özel aracımızla Ranua Hayvanat Bahçesine doğru yola çıkıyoruz. Arktik bölgenin en dip ormanlarında kurulmuş olan vahşi yaşam parkında bölgeye has kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, yaban domuzları, yaban geyikleri ve çok sayıda arktik kuş cinsi bulunmaktadır. Bu enteresan parkı geziyor ve muhteşem fotoğraflar çekme imkanına sahip oluyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından buz oteli ziyaret ediyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizin ardından mükemmel denebilecek doğa olaylarından sayılan Kuzey Işıklarını yakalama safarisine gidiyoruz. Karla kaplı ormanlar ve dönmüş nehir üzerinde Arktık yaşamın tadına varacağımız bu turda eğer şansımız var ise, ay ve yıldızlar tarafından aydınlatılmış parlak bir gökyüzünün altında kar motorlarımız ( paylaşımlı motor 2/1) ile yaklaşık 2 saat boyunca kuzey ışıklarını yakalamaya çalışacağız. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.  Geceleme otelimizde.

30 OCAK 2022 PAZAR : ROVANIEMI – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bu güzel diyara veda ediyor ve Rövaniemi havaalanına geçiyoruz.
Bilet, bagaj, pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK 1750 sefer sayılı uçağı ile saat 13:20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:25’de İstanbul’a varış ve pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından iç hatlar terminaline geçiyoruz. Türk Hava Yollarının TK2336 sefer sayılı uçuşu ile 20:00’de İzmir’e uçuyoruz. 21:05’de izmir Adnan Menderes Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sonu.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Programda belirtilen tüm transferler ve havalimanı , otel , havalimanı transferleri,
 •    3 gece Rovaniemi merkezde  Scandic Rovaniemi City 4* veya Arctic City 4* benzeri otellerde oda kahvaltı dahil konaklama,,
 •     Noel Baba Köyü Ziyareti,
 •     Husky Köpekler ile Safari,
 •     Ren geyiği çiftliği ziyareti,
 •     Kar motorları ile kuzey ışıkları ziyareti,
 •     Ranua Vahşi yaşam parkı ziyareti ve öğle yemeği,
 •     Buz otel ziyareti
 •     Yerel İngilizce rehberlik hizmeti dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 •    THY ile İzmir- İstanbul – Rovaniemi / Rovaniemi- İstanbul – İzmir ekonomi sınıf gidiş        dönüş uçak biletleri
 •   Havalimanı vergileri,
 •    Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 •    Öğle ve akşam yemekleri,
 •    Schengen vize ve servis ücreti,
 •    Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 •    Yurtdışı Çıkış Fonu

*Programlarda yer alan aktivitelerin müsaitliğine göre değişiklik gösterir.

Rovaniemi; Finlandiya'nın kuzey bölgesinde Kuzey  Kutup dairesi üzerinde yer alıyor. Bulunduğu yer itibariyle Kasım’dan Nisan’a kadar bölge karlar altındadır. Yazın ise 21 Haziran gününde özellikle güneş batmaz ve yaz boyunca da genel olarak güneş ışığı ortalama 20 saatin üzerinde görülebilir. Rovaniemi ayrıca Noel Baba'nın evinin olduğu yerdir. Her yıl binlerce turist Noel Baba'yı kendi evinde ziyaret eder, Noel Baba’nın Elf’leri ise gelen misafirlere hikayeler anlatır. Kış mevsimi kendisine has aktiviteleri sayesinde daha kalabalıktır. Yazın ise batmayan güneşi ve muhteşem doğasıyla kesinlikle görülmeye değerdir.