SALZBURG & LÜBLİJANA GÖLLER TURU

Tur:
SALZBURG & LÜBLİJANA GÖLLER TURU
Gün Sayısı:
5 Gün
Destinasyon:
SALZBURG, HALSSTAD, LUBLİJANA
5 Gün

SALZBURG & LÜBLİJANA GÖLLER TURU

1.GÜN: İZMİR – İSTANBUL – SALZBURG 09.07.2022
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar gidiş Terminalinde gece saat 02:20’de buluşuyoruz. Pasaport ve uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile 03:50’de İstanbul’a hareket, Saat 05:05’de İstanbul Havalimanı varış sonrası  dış hatlara geçiyor ve yine Türk Hava Yolları’nın TK 1381 sefer sayılı uçuşu ile 08:25’de Salzburg’a hareket ediyoruz, Yerel saat ile 10:05’de varışımızın ardından UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. Ve 10. YYlardan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayı’nın bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg Kalesi görecek ardından turmuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan Başkanlık Sarayı’nı dışardan görerek sonlandıracağız. Turumuzun ardından Salzburg’taki otelimize transfer. Konaklama Salzburg’da.

2.GÜN: SALZBURG – HALSSTAD – LÜBLİJANA 10.07.2022
Sabah kahvaltısının ardından Dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olan Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür Mirası listesine eklenen Hallstatt,da göl kenarında yapılacak  kısa yürüyüş sonrası verilecek serbest zamanda göl kenarında banklarda oturup kuğuları ve dinlendirici,huzur veren,manzarayı izleyebilir,ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü  ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilir, kasabanın merkezinden rahatça ulaşabileceğiniz finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktası (skywalk) dan Hallstat gölünün muhteşem panoramik görüntüsünü izleyebilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası Hallstatt gölünden ayrılarak 2016 yılında Avrupanın en yeşil kenti ödülünü alan Ljubljana’ya hareket. Ljubljana varışımızı takiben  akşam saatlerinde otelimize yerleşme,. Konaklama Ljubjana’da

3.GÜN: LÜBLİJANA – BLED GÖLÜ  11.07.2022
Sabah kahvaltısı ardından Bled Gölü'ne doğru yeşilin her tonunu gözlemleyebileceğiniz bir yolculuğa çıkıyoruz. İlk durağımız yolumuzun üzerinde bulunan bir arı çiftliği. Avrupa’nın en yeşil ülkelerinden biri olan ve arıcılığın adeta bir ata mesleği olduğu ülkede; her 200 Slovenyalıdan biri bu meslekle uğraşmakta. Bled Gölü'ne varışımızın ardından tekne turu yapacak ve gölün ortasında bulunan kiliseyi ziyaret edeceğiz. Sonraki durağımız Bled Kalesi (giriş ücreti dahil). Geziyoruz. Akşamüstü Lublijana’ya dönüş, konaklama Lublijana'da.

4. GÜN: LUBLİJANA – İSTANBUL – İZMİR 12.07.2022
Kahvaltı sonrası Lublijana şehir turumuza başlıyoruz. 2016 Yılında Avrupa Yeşil Başkenti ödülüne sahip olan başkent Ljubljana’da; kale, adını Slovenya’nın en önemli şairi France Preseren’den alan Preseren Meydanı, eski şehir, Üçlü Köprü, Belediye Binası, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine İnsan Merkezli Kentsel Tasarım Alanı olarak kaydedilen, ünlü mimar Jože Plečnik’in tasarladığı eserler de görülecek yerler arasındadır. Sonrasında verilecek serbest zaman sonrası Havalimanına transfer, Saat 19.55 TK 1064 sefer sayılı ucakla İstanbul’a hareket. Saat 23.20’de İstanbul Havalimanı’na varış.

5. GÜN : İSTANBUL, İZMİR 13.07.2022
Saat 02.05 TK2192 sefer sayılı uçuşla İzmir’e  hareket.
Saat 03.05’te İzmir Adnan Menderes Havalimanına varış  vedalaşma ve gezimin sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile İzmir / İstanbul / Salzburg  / Lublijana/ İstanbul / İzmir uçak bileti
- Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- Havalimanı vergileri
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
* Bled Kalesi turu 50 € dahil
- 4 Yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
- Açık büfe kahvaltılar,
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat Güvence Paketi Sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 130 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Bahşişler(Rehber, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve tarihi yerlere giriş ücretleri
- Otelde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar