AKDENİZDEN ALPLERE: İTALYA, FRANSA VE İSVİÇRE

Tur:
AKDENİZDEN ALPLERE: İTALYA, FRANSA VE İSVİÇRE
Gün Sayısı:
7 GECE 8 GÜN
Destinasyon:
7 GECE 8 GÜN
1.047 € itibaren

AKDENİZDEN ALPLERE: İTALYA, FRANSA VE İSVİÇRE

1.Gün: İSTANBULBOLONYAVENEDİK 03 Eylül 2023 Pazar
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 09.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1323 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.55’te Bolonya’ya uçuş. Yerel saat ile 13.30’ta Bolonya’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Aracımızla Tronchetto meydanına varışımızı takiben panoramik Venedik Şehir Turuna başlıyoruz. Meydandan kısa bir vapur yolculuğu (Vaporetto) ile San Marco Meydanı’na geçeceğiz. Turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Gondol Turuna katılabilirler. Turumuzu tamamladıktan sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Venedik’deki otelimizde.

 

→ Gondol Turu | 30 EUR Kişi Başı

Kanallar arasında yaklaşık yarım saat süren, Venedik ile özdeşleşmiş Gondol gezisi herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken rüya gibi deneyim olarak hepimizin hafızalarına kazınacak. (Gondollar 6 kişilik olup paylaşımlıdır)

2.Gün: VENEDİKPISAFLORANSA 04 Eylül 2023 Pazartesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Kuzey İtalya ve Toscana Bölgesinin bir diğer önemli şehri olan Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Pisa Şehir Turunda Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Katedrali ve meşhur Pisa Kulesi görülecek yerler arasındadır. Bu tur sonunda İtalyan Rönesansı'nın doğum yeri olarak bilinen Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Floransa Şehir Turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Floransa’daki otelimizde.

3.Gün: FLORANSAROMA 05 Eylül 2023 Salı
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’ya varışımızda panoramik Roma Şehir Turuna başlıyoruz. Turumuzda ilk olarak aracımızdan inerek 10 dakika kadar verilecek serbest zamanda Colosseum’u dışarıdan fotoğraflayacağız. Colosseum sonrası Forum, Hipodrom ve Cesar'ın Sarayını aracımızdan panaromik olarak görüp sonrasında tekrar araçtan inerek Trevi Çeşmesinde Roma’ya bir daha gelmek için şans paramızı atıp, fotoğraflarımızı çekip oradan İspanyol Merdivenleri’ne yürüyeceğiz. Vereceğimiz yaklaşık 1 saatlik serbest zaman içerisinde isterseniz Roma’nın dilim pizza satan dükkanlarında pizza yiyebilir, üstüne rehberimizin göstereceği en ünlü ve en eski tiramisu dükkanından (Pompi) tiramisu tadabilirsiniz. Serbest zaman sonunda rehberimizle buluşup otelimize doğru hareket. Varışımız ile birlikte check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Nemi Dağ Köyü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.

→ Nemi Dağ Köyü Turu | 40 EUR Kişi Başı

Turumuza otelimizden yaklaşık 35km mesafede, bir krater gölü kenarında yer alan, Çilekli Turtaların ve Likörlerin köyü Nemi Köyü ile başlıyoruz. Yaklaşık 500m uzunluğundaki sağlı sollu alışveriş dükkanları restoran ve kafeleriyle meşhur caddesinde gezerken sizlere bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarından ikram edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz dağ çilekleriyle yapılmış ürünlerden ve likörlerden satın alabilirler. Ardından Türkiye'nin resmi kardeş köyü olarak bilinen Nemi köyünün etrafını saran Krater gölüne tepedeki bir seyir terasından göz atıp, muhteşem fotoğraflar alabileceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Roma’ya ve otelimize geri dönüyoruz.

4.Gün: ROMAPORTFINOCENOVA 06 Eylül 2023 Çarşamba
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında öğlen saatlerine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Antik Roma ve Vatikan Yürüyüş Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği saatte check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Portofino için hareket. Akşamüstü saatlerinde İtalya’nın uğruna aşk şarkıları yazılan, zenginlik ve güzelliğin bütünleştiği dünyanın en güzel sahil kasabalarından Portofino’ya varacağız. Panoramik Portofino Turu sonrasında Cenova’ya hareket. Akşam saatlerinde Cenova’ya varış ve otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cenova’daki otelimizde.

 

→ Antik Roma ve Vatikan Yürüyüş Turu | 35 EUR Kişi Başı

İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan ve yürüyerek yapacağımız Roma turumuza Vatikan’da, San Pietro Meydanı’ndan başlayacağız. Buradan sonra Cem Sultan’ın da dönemde tutsak olarak tutulduğu San Angelo (Melekler) Şatosu’nun yanından geçerek devam edeceğiz. Bernini ve öğrencilerinin yaptığı en görkemli köprülerden geçerken hayran kalacağınız Tiber Nehri manzarasında fotoğraflar alıp, muhteşem bir meydan olan Navona meydanına varacağız. Sonrasında Tanrıların tapınağı olarak bilinen Roma’nın en görkemli yapısı olan Pantheon göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüş.

5.Gün: CENOVAMONACO (MONTE CARLO)NICE 07 Eylül 2023 Perşembe
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Cenova Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda Fransız Rivierası (Cote d’Azur) bölgesinin en güzel koyları ve yamaçları arasından Monaco Prensliğine gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik Monaco ve Monte Carlo Turuna başlıyoruz. Avrupa sosyetesinin gözde tatil merkezi Monaco ve saray bölgesini gezdikten sonra kumarhanesiyle ünlü lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’yu gezeceğiz. Monte Carlo ziyaretimiz ardından Nice’e hareket. Kısa bir yolculuk sonrası panoramik Nice Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı ve Adliye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Nice’deki otelimizde.

6.Gün: NICEGRASSECANNESSAINT-TROPEZMARSİLYA 08 Eylül 2023 Cuma
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Grasse Turu için hareket. Alp Dağları’nın eteklerinde Fransa’nın parfüm başkenti olarak bilinen Grasse’de hem bu güzel kenti hem de bir parfüm üreticisini ziyaret edeceğiz. Buradaki turumuz sonrası en çok da her yıl düzenlenen film festivali ile tanınan sayfiye kenti Cannes’a hareket. Kısa bir yolculuk sonrası Fransız Rivierası’nın bu eşsiz şehrinde panoramik Cannes Şehir Turuna başlıyoruz. Sahil bölgesi ve kentin önemli noktaları gezildikten sonra Dünya jet sosyetesinin en gözde yerlerinden olan Saint-Tropez’e hareket. Varışımızı takiben panoramik Saint-Tropez Şehir Turunu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzu tamamladıktan sonra Marsilya’ya hareket. Gece saatlerinde Marsilya’ya varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Marsilya’daki otelimizde.

7.Gün: MARSİLYAANNECYCENEVRE 09 Eylül 2023 Cumartesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Marsilya Şehir Turu için hareket. Şehir turunda 19. yy’den kalma Notre Dame de la Gadre Basilikası, Eski Liman ve Marsilya Katedrali görülecek yerler arasındadır. Arkasından göl ile dağlar arasına sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın “Fransız Alplerinin İncisi” diye nitelendirdiği Annecy’e doğru hareket. Panoramik Annecy Şehir Turunda Venedik misali kanalları, şirin dar sokakları, her yerden fışkıran çiçekleri ile oldukça romantik kenti keşfettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin bildireceği yerde toplandıktan sonra yaklaşık bir saatlik mesafedeki Cenevre’ye ve otelimize hareket. Varışımızı takiben check- in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cenevre’deki otelimizde.

8.Gün: CENEVREİSTANBUL 10 Eylül 2023 Pazar
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Cenevre Şehir Turu için hareket. Bir kısmını yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Çiçek Saat, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1922 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.00’da İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 19.05’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

 


 

 

Şehir

Otel

2/3 Kişilik Odada  

Tek Kişilik Oda   Farkı

07-11,99 Yaş Çocuk

Venedik

4* Belstay Venezia Mestre vb.

Kişi Başı Fiyatı

1.047 EUR

330 EUR

977 EUR

Floransa

4* Hotel Raffaello vb.

Roma

4* Warmthotel vb.

Cenova

4* Mercure San Biaggio vb.

Nice

3* Moxy Sophia Antipolis vb.

Marsilya

3* Kyriad Marseille Palais des Congres

Cenevre

3* Ramada Encore Geneva vb.

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 •   Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile IST-BLQ/GVA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

 •   Havalimanı vergileri

 •   Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece

  konaklama

 •   Programda belirtilen sabah kahvaltıları

 •   Otel – havalimanı transferi

 •   Tüm panoramik şehir turları (programda belirtilen)

 •   Vaporetto ücreti

 •   Pisa turu (65 Euro değerinde)

 •   Portofino turu (50 Euro değerinde)

 •   Monaco ve Monte Carlo Turu (75 Euro değerinde)

 •   Grasse, Cannes ve Saint-Tropez turu (85 Euro

  değerinde)

 •   Annecy Turu (65 Euro değerinde)

 •   Türkçe rehberlik hizmeti
  Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği

  düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 •   Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)

 •   Schengen vize ücreti (güncel 165 EUR)

 •   Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

 •   Öğle yemekleri ve yemeklerdeki

  içecekler

 •   Akşam yemekleri ve yemeklerdeki

  içecekler

 •   Ekstra turlar

 •   Kişisel harcamalar

 •   Seyahat sağlık sigortası

 •   Tur programında dahil olduğu açıkça

  belirtilemiş tüm servisler

 •   Covid-19 ile ilgili testler ve sigortalar