DÜNYA’NIN EN ROMANTİK ŞEHRİ: “PARİS”

Tur:
DÜNYA’NIN EN ROMANTİK ŞEHRİ: “PARİS”
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
3 Gece 4 Gün
897 € itibaren

DÜNYA’NIN EN ROMANTİK ŞEHRİ: “PARİS”

1.Gün > İSTANBUL Q PARİS > 20 Ocak 2024 Cumartesi

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.40’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1823 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40’ta Paris’e uçuş. Yerel saat ile 12.25’te Paris’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Paris Şehir Turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Opera Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Petit Palais, Grand Palais, Tuileries Bahçesi, Louvre Müzesi, Napoleon Bonaparte’ın anıt mezarının da yer aldığı Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Eiffel Kulesi, Charles de Gaulle Meydanı ve Paris’in sembolü Zafer Takı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Unutulmayacak Bir Paris Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’deki otelimizde.

→ Unutulmayacak Bir Paris Gecesi Turu | 35 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
İlk durağımız eski Paris Uluslararası Sergisi ve Trocadero Sarayı’nın kısmen yıkılarak yeniden inşa edildiği Chaillot Sarayı ve Trocadero Meydanı olacak. Meydandan sarayın bahçesine doğru uzanan teras, Eyfel’in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile büyüleyici bir hal alan güzelliğini en iyi izleyebileceğimiz hakim bir noktadır. Buradan sonra Paris’in en ilgi çeken merkezlerinden olan Pigalle semtinden ve Moulen Rouge Kabaresi’nin önünden geçerek, sokak ressamları, karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde ünlenen ve “Ressamlar Tepesi” olarak anılan Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. 130 metre rakım ile Paris’in en yüksek noktasını oluşturan tepede yükselen Sacré-Coeur (Kutsal Kalp) Bazilikası’nı gezdikten ve etkileyici gece ışıklandırmasında gördükten sonra turumuzun son bölümü olan Champs-Elysees Bulvarı’na hareket edeceğiz. Fransızlar’ın en güzel caddemiz dediği yaklaşık 2 km uzunluğunundaki bu bulvarın üstünde lüks butikler, sinemalar, tiyatrolar, Lido Kabaresi, restoranlar ve ünlü kafeler bulunmaktadır. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından turumuzu tamamlayacak ve otelimize döneceğiz.

2.Gün > PARİS > 21 Ocak 2024 Pazar
(K) Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Unutulmayacak Bir Paris Günü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’deki otelimizde.
→ Unutulmayacak Bir Paris Günü Turu | 95 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Paris’in olmazsa olmazı sembol yapı ve etkinliklerinden derlediğimiz kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. Düz bir ova üzerine kurulmuş Paris’te ufka baktığımızda ihtişamıyla karşımıza çıkan, geceleri ışıklarıyla bizleri büyüleyen, sanatçıların ilham kaynağı, dünyaca ünlü Eiffel Kulesi ilk durağımız olacak. Asansörlerle Eiffel Kulesi’nin 2. katına ulaştığımızda, Paris’i bu kez Eiffel Kulesi üzerinden karşımızda bulacağız. Bu eşsiz deneyim sonrası Sen Nehri tekne turu için hareket. Adını bir Gallo-Roma tanrıçasından alan, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Sen Nehri, üzerine inşa edilmiş 37 köprüyle taçlandırılmıştır. 1 saat sürecek ve üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız gezimizde nehir kenarındaki yaşantıları, binaları, etkileyici köprüleri ve üzerinde NotreDame Katedrali’nin de yer aldığı iki küçük adayı görme imkanı bulacağız. Turumuzun sonraki durağı 19. Yüzyıl’ın sonlarından itibaren Paris’in bohem hayatının merkezi olmuş, Monet, Renoir, Degas, Picasso ve Van Gogh gibi meşhur ressamların yaşadığı, “Ressamlar Tepesi” olarak da bilinen Montmartre Mahallesi olacak. Tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur (Kutsal Kalp) Bazilikası’nı ziyaret ettikten sonra rehberimiz eşliğinde Arnavut Kaldırımı daracık tipik bölge sokaklarını gezeceğiz. Bölgede vereceğimiz kısa bir serbest zamanda, amatör ressamlara portrenize çizdirebilirsiniz. Buradan sonra turumuzun son durağı olan Louvre Müzesi için hareket. Müze bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası otelimize dönüş. (Müzeye girerek gezmek isteyen misafirlerimiz turu burada bitirerek ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Müze bileti müsaitliğe bağlı olarak yetişkinler için 17 EUR, 18 yaş altı misafirler için ücretsizdir)

3.Gün > PARİS > 22 Ocak 2024 Pazartesi
(K) Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Disneyland Paris Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’deki otelimizde.
→ Disneyland Paris Turu | 170 EUR Yetişkin - 150 EUR Çocuk (06-11,99 yaş) Paris’in 36 km doğusunda yer alan Disneyland Paris, Avrupa kıtasının yegane Disney Parkı olma özelliğini taşımaktadır. Disneyland ve Walt Disney Stüdyoları’nın her ikisinide ziyaret edebileceğimiz biletimiz ile park içerisinde, Hayaletler evi, Mark Twain’in gemisi, çılgın Maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip Korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti, Disney karakterlerinin yapacağı geçit töreni gibi onlarca aktivite ile küçükler kadar büyüklerde eğleneceğiz. Rehberimizin bildireceği saatte buluşup aracımızla Paris’e ve otelimize döneceğiz.

4.Gün > PARİS Q İSTANBUL > 23 Ocak 2024 Salı 
(K) Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Saint-Germain ve Latin Mahallesi Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1834 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.15’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 22.30’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

→ Saint-Germain ve Latin Mahallesi Turu | 40 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Latin Mahallesi ve Saint-Germain Mahallesi’nden derlediğimiz bu turumuzda Paris’in yine çarpıcı noktalarını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ilk durağı (panoramik) Notre Dame Katedrali olacak. Buradan hareketle Paris’in meşhur öğrenci semti Latin Mahallesi’ni tanımaya başlayacağız. Fransa’nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi ve Sorbon Meydanı, Fransız edebiyatının meşhur yazar ve şairlerinin mezarlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Fransız Senato Binası ve Luxembourg Parkı, Saint-Sulpice Çeşmesi ve Kilisesi, Saint-Germain-des-Prés Manastırı ve ünlü kafeler Café Les Deux Magots ve Café de Flore göreceğimiz yerlerin başlıcalarıdır. Burada vereceğimiz kısa bir kahve molası sonrası otelimize dönüş.

Kısaltmaların açıklamaları >>> (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği

 

Şehir

Otel

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı

 

Tek Kişilik Oda Farkı

 

00-01,99Yaş Bebek

02-11,99Yaş Çocuk

Paris

4* Renaissance Paris La Defense Hotel vb.

897 EUR

 

250 EUR

 

150 EUR

877 EUR


Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 •   Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CDG-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 •   Havalimanı vergileri

 •   Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama

 •   Programda belirtilen sabah kahvaltıları

 •   Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

 •   Panoramik Paris şehir turu

 •   Türkçe rehberlik hizmeti

 •   Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği

  düzenlenen sigortadır)

  20 Ocak 2024 23 Ocak 2024

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Schengen vize bedeli (185 EUR)
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri

giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve

yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş

tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)