5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE

Tur:
5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE
Gün Sayısı:
7 GECE 8 GÜN
Destinasyon:
Lyon – Macon – Chalon-sur-Saone – Avignon – Arles – Chateauneuf-du-Rhone – Lyon
7 GECE 8 GÜN
1699 € itibaren

5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE

01.Gün / 23 Mayıs 2024 İstanbul - Lyon,Fransa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1807 no’lu sefer ile 07:15’de Lyon’a uçuş. Yerel saat ile 09:40’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Lyon limanındaki gemimize transfer. Gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşam saatlerinde demir alarak seferine başlayacak.

 

02.Gün / 24 Mayıs  2024 Macon,Fransa

Gemimiz sabah güney Burgonya’daki Macon’a yanaşacak, yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip olan kentte, sabah kahvaltısı sonrası, dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve Dünyanın en pahalı şaraplarından bazılarının da üretilme yeri olan Şarap Bölgesi Maconnais ve Beaujolais Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşamüzeri demir alarak Chalon-sur-Saône’e doğru yola çıkacak.

 

03.Gün / 25 Mayıs 2024 Chalon-sur-Saône,Fransa / Tournus,Fransa

Sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Beaune Şarap Bölgesi & Şarap Tadımı Turu  ‘na katılabilirler. Gemide alınacak öğle yemeği sonrası gemimiz Tournus’a doğru yola çıkacak,harika manzaralar eşliğinde akşam saatlerinde Tournus’a varış. Dileyenler öğleden sonra rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Cormatin Kalesi Turu’na katılıp gemiye Tournus’da katılabilirler. Akşam yemeği gemimizde…

 

04.Gün / 26 Mayıs  2024 Lyon,Fransa

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası, öğlene kadar kalacağımız Lyon’da, dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Lyon Şehir Turu’na katılabilirler. Öğleden sonra harika manzaralar eşliğinde Avignon’a doğru seyir halinde olacağız.

 

05.Gün / 27 Mayıs 2024 Avignon,Fransa

Bu sabah 14. Yüzyılda Papalık makamına da evsahipliği yapmış olan tarihi kent Avignon’a yanaşıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltı sonrası dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Avignon & Papalık Sarayı Turu’na katılabilirler. Öğle yemeği gemimizde. Öğleden sonra ise dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Uzes ve Pon du Gard Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşam yemeği sırasında demir alacak.

 

06.Gün / 28 Mayıs 2024 Arles, Fransa

Bu sabah Fransa’nın güneyinde yer alan ve Dünyaca ünlü Ressam Van Gogh’la da özdeşleşmiş olan Arles’e yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Arles & Camargue Doğal Yaşam Rezervi Turu’na katılabilirler.

 

07.Gün / 29 Mayıs 2024 Châteauneuf-du-Rhône, Fransa / Le Pouzin, Fransa

Gemimiz geceyarısından sonra yanaşacağı Chateauneuf du Rhone’dan kahvaltı sonrası ayrılarak Le Pouzin’e demir alacak. Dileyenler sabah erken saatte rehberlerinin ekstra düzenleyeceği ve Avrupa’nın Grand Kanyon’u olarak bilinen Ardeche Gorge Vadisi Turu’na katılarak gemiye öğlen yemeği için Le Pouzin’de katılabilirler. Öğleden sonra gemimiz muhteşem manzaralar eşliğinde son durağı olan Lyon’a doğru seyredecek. 

 

08.Gün / 30 Mayıs 2024 Lyon, Fransa  - İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Lyon Havalimanı’na transfer. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği alışveriş turuna katılabilirler. Tur sonrası havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK1810 no’lu sefer ile saat 19:25’de Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 23:35’de varış ve turumuzun sonu…

 

KABİN TİPİ

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ!

Standart Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

1899 € / 1699 €

2. Kat French Balkonlu Kabinde  Kişi Başı Paket Fiyat

2099 € / 1899 €

3.Kat French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

2299 € / 2099 €

3.Kat Gerçek Balkonlu Suit Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

2699 € / 2499 €

Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası

400 € (DAHİL)

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       5* Amadeus Provence gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

·       THY ile İstanbul Havalimanı  - Lyon –  İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar

·       Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

·       Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su

·       5 çayı ve geceyarısı ikramları

·       Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı/beyaz şarap

·       Havalimanı liman arası transferler

·       Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)

·       Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

 

 

 

 

·       Gemideki personel bahşişleri (gecelik pp 15 €)

·       Türkçe rehberli olarak düzenlenecek ekstra turlar

·       Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar

·       Vize Ücreti (Schengen vizesi)

·       Yurtdışı çıkış harcı