+90 232 464 70 60

Turizm / Whatsapp +90 533 695 9233
Bilet +90 533 918 39 18
MICE +90 533 094 10 70
09:00-18:00 Hafta İçi
09:00-14:00 Cumartesi

Üyeliklerimiz

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı “Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu” uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB’ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır.

1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, TÜRSAB’ın hizmet alanı içinde yer alan önemli işlevler arasındadır.

A Grubu seyahat acentesi olan İTALTUR tüm seyahat hizmetlerini TÜRSAB güvencesi ile kullanıcılarına sunmaktadır.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 240 kadar havayolu şirketi ve diğer bir tabirle toplam hava trafiğinin % 84’ünü temsil eden, dünyanın havayolları ticaret birliğidir. IATA havacılık faaliyetlerini birçok alanda destekler ve kritik havacılık konularında sanayi politikalarının düzenlenmesine yardımcı olur. İTALTUR, dünyada yaklaşık 81.000, Türkiye’de ise 680 IATA belgesine sahip acenteden biri olarak IATA üyesi olan havayolu şirketlerinin biletlerini satma yetkisine sahiptir.


İTALTUR, Türk Hava Yolları ile yolcu taşıma hizmetlerinin satışına ilişkin olarak Türk Hava Yolları’nı temsil etmek üzere bilet düzenleme yetkisi verilmiş ve hizmetlerinin satışını da yapan satış acentesidir.


İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, İzmir Tanıtım Vakfı tarafından kurulan ve kentte konvansiyon, ticari etkinlikler, incentive gibi faaliyetler için tarafsız tavsiyeler arayan toplantı planlayıcıları ve organizatörlerine destekte bulunan bir kuruluştur.

İTALTUR, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ortağıdır ve İTALTUR Genel Müdürü Sn. Hande Arslanalp, İzmir CVB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.


Kurumsal müşterilere hizmet veren 22 seyahat acentesinin bir araya gelmesi ile ”Kurumsal Seyahat Acenteleri Platformu” adıyla kurulmuştur. Üyelerinin sorunlarının, meslek örgütü olan TÜRSAB’ın bağlı olduğu kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, kuruluş amaç ve ilkeleri doğrultusunda tartışıldığı, geliştirildiği ve çözüm arayışlarının sürdürüldüğü bir platformdur.

Ege Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği

İSAD Üyeliği