5* DELUXE AMADEUS SILVER III NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ

Tur:
5* DELUXE AMADEUS SILVER III NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ
Gün Sayısı:
7 GECE 8 GÜN
Destinasyon:
Münih - Passau – Regensburg – Linz (Salzburg) – Melk – Dürnstein Viyana (1) – Bratislava – Estergon – Budapeşte (1)
7 GECE 8 GÜN
1899 € / Erken Rez: 1699 €

5* DELUXE AMADEUS SILVER III NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ

Dünya’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Silver III gemisi 5* otel konforu ve birinci sınıf servis amacıyla hizmet vermekte olup toplam 168 yolcu kapasitelidir. 45 personelin görev yaptığı 5* Deluxe Amadeus Silver III filonun en şık gemilerinden birisi olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi, minibar, kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur.

01.Gün / 09 Nisan 2024 / İstanbul-Münih – Passau, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1629 no’lu sefer ile 07:25’ te Münih’e uçuş. Yerel saat ile 09:05’te varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile öncelikle Panoramik Münih turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Passau limanındaki gemimize transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrasında gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşamüzeri demir alarak seferine başlayacak.

02.Gün / 10 Nisan 2024 / Regensburg,Almanya

Sabah kahvaltısı esnasında gemimiz Almanya’nın en eski şehirlerinden olan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer alan Regensburg’a yanaşacak.Misafirlerimiz burada rehberimizin  ekstra düzenleyeceği  Regensburg & Weltenburg Manastırı Turuna katılabilirler. Akşam yemeği saatinde gemimiz Passau’ya doğru yola çıkacak.

 

 

03.Gün / 11 Nisan 2024 / Passau, Almanya - Linz (Salzburg), Avusturya

Gemimiz sabah üç nehirin birleştiği şehir olan Passau’ya yanaşacak. Burada eski şehir merkezinde kısa bir yürüyüş turu ile Passau’yu keşfedeceğiz. Ardından gemimiz Linz’e doğru demir alacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mozart’ın kenti Salzburg’a doğru yola çıkabililirler. Avusturya’nın göller bölgesinde harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında varacağımız Salzburg’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ünlü Besteci Wolfgang Amadeus MOZART’ın doğum yeri olan şehirde, her köşede Mozart’ı hatırlatan hediyelikler bulmak mümkün. Yürüyüşümüz esnasında; Mozart’ın doğduğu ev, Pazar yeri, alışveriş caddesi ve Salzburg Katedrali, tarihi manastır mezarlığı göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsümüz ile akşam yemeği öncesinde gemimizin demirlediği Linz’e dönüyoruz.

04.Gün / 12 Nisan 2024 / Emmersdorf (Melk), Avusturya - Durnstein, Avusturya

Gemimiz bu sabah tarihi Melk kasabasına yanaşacak. Kahvaltı sonrası dileyenler, rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği; Umberto Eco’nun Gülün Adı romanına da esin kaynağı olmuş, Dünyanın en büyük Barok eserlerinden birisi olan Melk Benedict Manastırı’nı ziyaret edebilirler. Öğle yemeği için gemiye dönüş. Gemimiz öğle yemeği sırasında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Wachau Vadisi'nin kalbinde yer alan şirin bir şarap yetiştiricileri köyü olan Dürnstein'a doğru devam edecek. Burada geçirilecek serbest zaman sonrasında gemimiz demir alarak Viyana’ya doğru yola çıkacak. Akşamüzeri ormanlar içinden muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında, Viyana’ya varıyoruz. Gemimiz bu gece Viyana’da demirli olacak.

05.Gün / 13 Nisan 2024 / Viyana, Avusturya

Sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberimizin ekstra düzenleyeceği Viyana Şehir Turuna katılabilirler… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanı ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak. Tur sonrası akşam yemeği için gemiye dönüyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Viyana’da özel bir konser salonunda gerçekleştirilecek Klasik Müzik Konseri Turu’na katılabilirler. Gemimiz geceyarısı Bratislava’ya doğru yola çıkacak.

06.Gün / 14 Nisan 2024 / Bratislava, Slovakya

Sabah erken saatte gemimiz Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya yanaşacak. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin eşliğinde başlayacağımız ekstra yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan Bratislava’yı tanıyacağız. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğini gemide aldıktan sonra serbest zaman. Gemimiz akşam Estergon’a doğru hareket edecek.

 

 

07.Gün / 15 Nisan 2024/ Estergon, Macaristan / Budapeşte, Macaristan

Gemimiz bu sabah Türk tarihinde de önemli yeri olan adına şarkılar yazılmış olan Estergon’a yanaşacak. Gemide alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği düzenleyeceği turda öncelikle Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni, ardından tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret ediyoruz. Sonrasında Budapeşte’ye geçerek Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Budapeşte Şehir Turunda; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tuna’nın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü,Buda Bölümünün  en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı,  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehrin alışveriş merkezi olan Vaci Utca caddesinde serbest zamanımız da olacak. Gemimiz bu gece Budapeşte’de demirli olacak. Gemimiz sabah tura katılacak misafirleri indirdikten sonra tekrar hareket edecek ve Budapeşte’ye öğle saatlerinde demirleyecektir.

08.Gün / 16 Nisan 2024 / Budapeşte, Macaristan- İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Budapeşte Havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1034 no’lu sefer ile saat 14:00’te Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 17:10’da varış ve turumuzun  sonu…

KABİN TİPİ

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ!

Standart Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

1899 € / 1699 €

2. Kat French Balkonlu Kabinde  Kişi Başı Paket Fiyat

2099 € / 1899 €

3.Kat French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

2299 € / 2099 €

3.Kat Gerçek Balkonlu Suit Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat

2699 € / 2499 €

Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası

400 € (DAHİL) 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 5* Deluxe Amadeus Silver III gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
 • THY ile İstanbul - Münih / Budapeşte - İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar
 • Panoramik Münih Şehir Turu
 • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
 • Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su
 • 5 çayı ve geceyarısı ikramları
 • Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap
 • Havalimanı liman arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

 

 

 

 

 • Gemideki personel bahşişleri (gecelik pp 15 €)
 • Türkçe rehber veya gemi tarafından düzenlenecek ekstra turlar
 • Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı