YILBAŞI ÖZEL 5* DELUXE AMASONATA NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ

Tur:
YILBAŞI ÖZEL 5* DELUXE AMASONATA NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ
Gün Sayısı:
5 GECE 6 GÜN
Destinasyon:
Budapeşte (2) – Bratislava – Viyana – Linz (Salzburg) – Melk
5 GECE 6 GÜN
1299 € itibaren

YILBAŞI ÖZEL 5* DELUXE AMASONATA NEHİR GEMİSİ İLE TUNA NEHRİ

Dünya’nın en beğenilen ve tercih edilen nehir gemi firmalarından Amadeus Waterways şirketine ait 5* Deluxe Amasonata gemisi 2014 yılında inşa edilmiş olup filonun en güzel gemilerindendir. 162 yolcu kapasiteli olan butik gemi yolcularına maksimum rahatlığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olup 50 personel ile hizmet vermektedir. Bir çoğu twin balkona sahip 81 kabini mevcuttur.

01.Gün / 30 Aralık 2023 / İzmir – Budapeşte, Macaristan

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar, Sun Express Havayolları kontuarı önünde saat 04:00te buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından XQ 856 no’lu sefer ile 06:30’ da Budapeşte’ye uçuş. Yerel saat ile 06:50’dvarış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile öncelikle 1 saat mesafedeki Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret edilecektir. Öğleden sonra gemimize transfer oluyoruz. Gemiye giriş ve kayıt işlemleriKaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz bu akşam limanda demirli olacak.

02.Gün / 31 Aralık 2023 / Budapeşte, Macaristan

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruzBudapeşte Şehir Turunda; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tunanın incisi Budapeşte’nimuhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda Bölünün en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehrin alışveriş merkezi olan Vaci Utca caddesinde serbest zamanımız da olacak. Ardından akşam yemeği öncesi gemimize dönüyoruz. Bu akşam gemimizde Yılbaşı Gala Yemeğimiz ve sonrasında müzikli eğlence olacaktır. Gemimiz gece yarısına doğru kutlamalar eşliğinde Budapeşte’den demir alacak.

03.Gün / 01 Ocak 2024 / Bratislava, Slovakya

Yeni yılın ilk sabahı geç kahvaltı sonrasında dinlenerek ve muhteşem Tuna Nehri manzarası seyrin keyfini çıkararak geçirebilirsiniz. Gemimiz öğleden sonra Slovakya’nın başkenti Bratislavaya yanaşacak. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrasında rehberlerimizin eşliğinde başlayacağımız yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan şehri tanıyacağız. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz, Eski Şehrintarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan,ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evlergörerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve gemimize dönüş.

04.Gün / 02 Ocak 2024 / Viyana, Avusturya

Gemimiz bu sabah erkenden Avusturya’nın başkenti Viyana’yyanaşacak. Kahvaltı sonrası Viyana şehir turumuza başlıyoruz... Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanındaki Yeni Yıl Pazarını ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak. Akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam yemeği sonrası gece yarısında demir alacak.

05.Gün / 03 Ocak 2024 / Linz, (Salzburg) Avusturya

Gemimiz bu sabah erkenden LinzyanaşacakSabah gemide alınacak kahvaltı sonrası araçlarımızla Mozart’ın kenti Salzburgdoğru yola çıkıyoruz. Avusturya’nın göller bölgesinde harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında varacağımız Salzburg’da yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ünlü Besteci Wolfgang Amadeus MOZART’ın doğum yeri olan şehirde, her köşede Mozart’ı hatırlatan hediyelikler bulmak mümkün. Yürüyüşümüz esnasında; Mozart’ın doğduğu ev, Pazar yeri, alışveriş caddesi ve Salzburg Katedrali, tarihi manastır mezarlığı göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsümüz ile akşam yemeği öncesinde Linz’e dönüyoruz.

06.Gün / 04 Ocak 2024 / Melk – Viyana, Avusturya

Sabah gemide alınacak erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel araçlarımız ile öncelikle Dünyanın en büyük Barok eserlerinden olan, 12. Yüzyılda inşa edilmiş, tarihi Melk Manastırını ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardınan Viyana Havalimanına transferBurada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 7759 no’lu sefer ile saat 13:50de Sabiha Gökçen Havalimanı’na uş. Türkiye saatiyle 18:00’dvarış ve TK 7490 nolu sefer ile saat 20:55te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmir’bağlantılı uçuş, saat 22:05’te İzmir’ e varış ve turumuzun sonu...

1.Kat Dış kabinde kişi başı paket fiyat (15 m2)

 

1299 

2. Kat French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (16 m2)

1499 

2. Kat Twin Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (20 m2)

 

1699 

2. Kat Deluxe Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (23 m2)

 

1799 

3. Kat French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (16 m2)

1649 

3. Kat Twin Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (20 m2)

1899 

3. Kat Deluxe Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (23 m2)

1999 

3. Kat Suit kabinde kişi başı paket fiyat (30 m2)

2299 

Liman & Havalimanı vergileri ve Seyahat Sigortası

400 € (FİYATLARA DAHİLDİR)

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •   5* Deluxe Amasonata gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 gün tam pansiyon konaklama (akşam yemeği ile başlar, kahvaltı ile sona erer)

 •   Sun Express Havayolları ile İzmir – Budapeşte / Viyana SabihaGökçen Havalimanı – İzmir arası uçuşlar

 •   Havalimanı – Liman arası transferler

 •   Kişibaşı 450 € değerindeki tüm şehir turları

 •   5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı

  ikramları

 •   Gün içerisinde self servis alınaLimitsiz Çay, Kahve ve Su

 •   Kabinlerde şişe su, bornoz ve terlik

 •   ÖZEL YILBAŞI GALA YEMEĞİ

 •   Gemide özel müzik ve animasyonlar.

 •   Odalarda multimedia hizmeti (TV’den DVD, müzik ve internet)

 •   Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleki

  zorunluluk sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır)

 •   Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.

 

 Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 20 (Rezervasyon esnasında ödenir)

 •   Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

 •   İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 35 €, 70

  yaş ve üzeri 0 sürprim uygulanır.)

 •   Yurtdışı çıkış harcı

 •   Vize ücretleri (Schengen)