KARS - SARIKAMIŞ (ŞEKER BAYRAMI)

Tur:
KARS - SARIKAMIŞ (ŞEKER BAYRAMI)
Gün Sayısı:
5
Destinasyon:
KARS - SARIKAMIŞ
5
1495₺

KARS - SARIKAMIŞ (ŞEKER BAYRAMI)

  

 

03 HAZİRAN 2019 – PAZARTESİ / İZMİR – KARS

Sabah saat 09:30'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Sun Express Kontuarları önünde hazır bulunarak uçağa biniş işlemlerinizi yaptırınız. Bagajlarınızı teslim edip biniş kartlarınızı aldıktan sonra uçağın kalkış kapısına geçebilirsiniz. Sun Express Havayolları’nın XQ9114 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00’de İzmir’den direkt Kars’a hareket ve saat 13:15’de varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz tarafından karşılanma.

Yapacağımız şehir turunda Kars’ta İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile cami’ye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesi’ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı paryalan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

04 HAZİRAN 2019 – SALI / KARS – ÇILDIR - KARS

Sabah kahvaltısının ardından bugünkü turumuz için saat 08:30’da otelden hareket ediyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüyor, günümüzde merkez kale yada iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesinden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Göle istikametinde Boğatepe (Zavot) Köyü’ne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk "Zavot" ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyaretimiz esnasında harika peynirlerin tadına bakma imkanı elde edeceğiz. Ardından Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı göl üzerinde dileyenler atlı kızak ile gezme şansı yakalıyorlar. (Hava koşullarına göre mümkün olabilmektedir) Turumuzun ardından akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğini otelde almak istemeyen misafirlerimiz için ekstra Tandırda Kaz Organizasyonu. Özel seçilmiş kazlar tandırda hazırlanarak damak zevkinize hitap edecek.

 

05 HAZİRAN 2019 – ÇARŞAMBA / KARS – ANİ HARABELERİ - KARS

Sabah kahvaltısının ardından bugünkü turumuz için saat 09:00’da otelden hareket ediyoruz. Savaşlarda stratejinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, Dünyada kristal kar örneğinin görülebileceği ender mekanlardan Sarıkamış’ı ile de ünlenen serhat şehri Kars’ta Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı Köyü’nde bulunan ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler Kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor. Turlarımızın ardından otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

06 HAZİRAN 2019 – PERŞEMBE / KARS

Sabah kahvaltısının ardından  Sarıkamış'a doğru hareket ediyoruz. Sarıkamış ilçesinin girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekâtıyla ilgili bilgileri dinliyoruz. Buradan ayrılarak Sarıkamış Katerine'nin Av Köşkü'nü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp sarıçam ormanlarının içerisinde keyifli vakit geçirebilirler. Turumuzun ardından otelimize dönüş, konaklama otelimizde.

 

07 HAZİRAN 2019 – CUMA / KARS–İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve check out işlemlerinin ardından otelimizden ayrılıyoruz.

Tüm gün serbest zaman geçiriyorsunuz. Akşam saat 20:00’de merkez de buluşunarak Kars Havalimanı’na transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları’nın XQ9115 sefer sayılı uçuşu ile 21:35’de aktarmasız direkt İzmir’e hareket ediyoruz. 23:55’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

*** Rehber program içeriğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Zaman ve yol durumuna göre programda değişiklik yapılması durumu rehberin insiyatifindedir. ***Hava şartlarından meydana gelebilecek rötarlarından acentamız sorumlu değildir.*** Program içeriğinde var olan bazı yerler hava ve yol koşullarına göre görülemeyebilir veya dışarıdan görülerek geçilebilir.

TUR ÜCRETİ :

İki kişilik odada kişi başı : 1495 TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Cheltikov Hotel Kars 4 gece oda kahvaltı konaklama

 • Programda belirtilen tüm transferler,

 • Programda belirtilen tüm turlar,

 • Türkçe rehberlik hizmeti,

 • Zorunlu seyahat sigortası (65 yaşa kadar)

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Sun Express Hava Yolları ile İzmir’den Izmir’e aktarmasız direkt gidiş dönüş uçak bileti,

 • Öğle ve akşam yemekleri,

 • Boğatepe Köyü’nde peynir tadımı,

 • Tüm yemeklerdeki içecekler,

 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,

 • Oteldeki ekstra harcamalar,

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,