Tur:
Bozcaada
Gün Sayısı:
2 Gece 3 Gün
Destinasyon:
Bozcaada
2 Gece 3 Gün

Bozcaada

1.GÜN  : Sabah saat 08:00’ de Lozan Meydanından Atatürk Lisesi önünde buluşma. Yolumuzun üzerinde saat 09:00’ da Sakıpağa tesislerinde kahvaltımızı alıyoruz. Şakran’dan sonra Geyikli İskelesine doğru yolumuza devam ediyoruz. Geyikli feribot iskelesinden saat 14.00’te Feribotumuza binip Ege melteminin tatlı serinliğinde çayımızı yudumlayarak şarap – balık – kalamar keyfi diyarı olan Bozcaada’ya varıyoruz. Yarım saat sürecek denizde seyrimizi takiben Bozcaada turumuza başlıyoruz. Tur esnasında görülecek yerler arasında adanın en yüksek tepesi olan Göztepe, Bozcaada Kalesi yer almaktadır. Adanın içlerine doğru gittiğimizde de bağların arasından geçerek eski Rumlar tarafından terk edilmiş taş evleri bu evlerin bahçelerinde size eski günlerdeki yaşamı hayal ettirecek kalıntıları göreceğiz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN  :  Sabah kahvaltısının ardından Bozcaada sokaklarında küçük bir tur yaptıktan sonra Ayazma Manastırı ve Rüzgar güllerine doğru hareket ediyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada ‘da Talay, Corvus ve Amadeus şarap fabrikalarını ziyaret ediyor ve şarap tadımına eşlik ediyoruz.(Çamlıbağ). Daha sonra Cam atölyesini ziyaret ediyor ve bilgi alıyoruz. Arzu edilir ise alışveriş yapma şansımızı değerlendiriyoruz. Akşam yemeğinde serbest zaman geçiriyoruz.  Geceleme otelimizde.

3.GÜN : Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra serbest zaman. Saat 12:00’de otobüsümüzde buluşuyor ve adadan ayrılarak Assos’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman Assos’da biraz zaman geçirdikten sonra İzmir’e doğru dönüyoruz. Yol üzerinde Küçükkuyu zeytinyağı müzesi ve Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ziyaretlerimiz var. Akşam saatlerinde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

  • İzmir’den İzmir’e lux otobüsler ile ulaşım
  • 2 gece oda kahvaltı konaklama
  • Geyikli – Bozcaada – Geyikli feribot ile geçişleri
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Zorunlu Tursab seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar)

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Tüm kişisel harcamalarınız
  • Oteldeki ekstra harcamalarınız