KAPADOKYA (ŞEKER BAYRAMI)

Tur:
KAPADOKYA (ŞEKER BAYRAMI)
Gün Sayısı:
4
Destinasyon:
KAPADOKYA
4
1295₺

KAPADOKYA (ŞEKER BAYRAMI)

04 HAZİRAN 2019, SALI: İZMİR – KAYSERİ- NEVŞEHİR

İzmir Adnan Menderes Havalimanında saat 16:45 de buluşuyoruz. Boarding işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları PC3190 sefer sayılı uçuşu ile Kayseri’ye uçuyoruz. 19:35 de hava limanına varışımızı müteakiben rehberimiz ile buluşup özel aracımız ile otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

05 HAZİRAN 2019 , ÇARŞAMBA : İSTANBUL – NEVŞEHİR – GÜVERCİNLİK VADİSİ-UÇHİSAR – GÖREME VADİSİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehber ve aracımız ile otelden hareket ediyoruz.. İlk durağımız güvercinlik vadisi fotoğraf çekimi . Uçhisar kale altı panorama. Esertepe Göreme Vadisi panoraması ve Göreme açık hava müzesi. Öğle yemeği . Yemekten sonra eski Çavuşin köyü , Paşabağ vadisi ve Avanos çanak çömlek atölyeleri ve son olarak Devrent Vadisi görüldükten sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

06 HAZİRAN 2019, PERŞEMBE: KAYMAKLI – DERINKUYU YER ALTI ŞEHRİ – NARLI GÖL – IHLARA - KIZILÇUKUR VADİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Kaymaklı veya Derinkuyu yer altı şehrini görüp yol üzerinde bir krater gölü olan Narlı Göl’ün incelenmesi ardından Ihlara vadisine geçiyor Sümbüllü, Ağaç altı, Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. 70 m. derinlik ve 15 km uzunluktaki vadide akan Ihlara çayı ve eski dönemlerden kalan kayaları oyulmuş evleri görüyoruz ve vadi tabanında yaklaşık 1 saatlik yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün sonunda Belisırma köyünde Melendiz çayı kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından ilk durağımız ismini Kapadokya için önemli olan güvercinlerin yaşam alanlarından biri olmasından alan ve 4100 m uzunluğunda Uçhisar’dan başlayıp Göreme de son bulan Kapadokya da en çok ziyaret edilen Güvercinlik Vadisine gidiyoruz. Vadinin içinde birçok kayaya oyulmuş güvercinlikler vardır. Vadi içerisi yeşillikler ile doludur, bitki çeşitliliği oldukça fazladır. Vadi boyunca akan su eşliğinde yapılan yürüyüş oldukça keyiflidir. Vakit ve havanın durumuna göre Kızılçukur vadisinde gün batımını şarap ikramı ile izliyoruz. Otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

 

07 HAZİRAN 2019, CUMA: DERVENT VADİ – ZELVE ÖREN YERİ – PAŞA BAĞLARI – PERİ BACALARI – AVANOS – ÇAVUŞİN KÖYÜ – AŞK VADİSİ-KAYSERİ - İZMİR

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadi olan hatta bu farklılık o kadar özel ki peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da bilinen Dervent Vadisini ziyaret ve akabinde Zelve ören yurt ve Kapadokya bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çavuşin Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Paşabağı’na geçiyoruz. Ardından dönüşte Avanos’ta veya Çavuşin köyünde Hitit’ lerden beri aynı yöntemle imalat yapan çanak çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Çavuşin köyünde NİKİFORAS FOKAS mağara kilisesini görmenizi tavsiye ederiz. Göreme-Uçhisar yolu üzerindeki Örencik'den başlayıp, Göreme-Avanos yolu üzerinde biten 4900m. Uzunluğundaki Aşk Vadisisini ziyaret edip Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Kayseri Havalimanına doğru hareket ediyoruz. 22:15 Sunexpress hava yolları ile İzmir e hareket ediyoruz. 22:15 de İzmir e hareket ediyoruz. 23:30 da İzmir e varıyoruz.

 

*** Acentamıza bağlı olmayan nedenlerden dolayı (Doğal afetler, Olağan üstü haller) gerçekleşecek iptal ve gecikmelerden ve bu durumdan doğacak ekstra konaklamalardan acentamız sorumlu değildir. Rehberimiz programa bağlı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapabilir.

TUR ÜCRETİ

İki kişilik odada kişi başı : 1295.-TL

 

Pakete dahil olan hizmetler

  • 3 gece / 4 gün CROWNE PLAZA HOTEL NEVŞEHİR sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama

  • Progamda belirtilen tüm turlar ve transferler,

  • Profesyonel rehberlik hizmeti

  • Tüm çevre gezileri

 

Pakete dahil olmayan hizmetler

  • Pegasus İzmir - Kayseri / Sun express Kayseri – İzmir gerliş ve dönüş uçak biletleri

  • Tüm öğle yemekleri yemekleri

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  • Otel’deki ekstra harcamalar