GAP TURU (ŞEKER BAYRAMI)

Tur:
GAP TURU (ŞEKER BAYRAMI)
Gün Sayısı:
5 Gece 6 Gün
Destinasyon:
Adana – Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut - Atatürk Barajı – Halfeti – Urfa – Harran – Mardin – Midyat – Gaziantep – Antakya - İskenderun
5 Gece 6 Gün
2395 TL

GAP TURU (ŞEKER BAYRAMI)

01 HAZİRAN 2019   CUMARTESİ:   İZMİR – ADANA – KAHRAMANMARAŞ - ADIYAMAN

Sabah saat 05:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşarak check-in işlemlerimizi yapıyor ve Sun Express Havayolları’nın XQ9006 sayılı uçuşu ile saat 07:00’de İzmir’den Adana’ya hareket ve saat 08:25’te Adana’ya varış. Bereketli topraklar olan Seyhan ile Ceyhan nehrinin çocuğu diye adlandırılan Çukurova’ya ve onun parlayan yıldızı olan Adana’ya ulaşıyoruz. Türkiye'nin  en büyük cami olma özelliğine sahip olan, Sabancı Merkez Camii rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Taş Köprü'yü de fotoğrafladıktan sonra, Seyhan Baraj Göleti etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Daha sonra, milli mücadelemizdeki başarılarımızdan dolayı Kahraman ünvanlıyla anılan kentimiz,  Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Önce, Bakırcılar Çarşısı ve Sütçü İmam Heykeli’ni görüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından, meşhur dövme dondurmayı, Yaşar Pastanesi’nde yedikten sonra Adıyaman’a geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* otelimizde.

 

HILTON GARDEN INN ADIYAMAN

Siteler Mahallesi, 20155. Sk. No:1, 02200 Adıyaman Merkez/Adıyaman

(0416) 219 10 00

 

02 HAZİRAN 2019 PAZAR:   NEMRUT-ATATÜRK BARAJI-HARRAN- GÖBEKLİTEPE -URFA

Sabah erken saatlerde, ekstra tur programı dâhilinde dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen minibüslerimizle Nemrut’ a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Otelimize geri dönerek kahvaltımızı aldıktan sonra Atatürk Barajı’nı görmeye gidiyoruz. GAP Projesine dâhil Atatürk Barajı, enerji ve sulama amaçlı inşa edilmiştir. Barajımız hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra  Harran’a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin  ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi, Harran Ulu Camii, Harran Höyük, Harran Kalesi ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile Harran Konik Kubbeli Evleri’ni   geziyoruz. Daha sonra, peygamberler şehri Şanlıurfa'ya varıyoruz. Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağaraRızvaniye Camii, Gümrük Han  ve  Bedesten çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, Şanlıurfa’daki 5* otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında ekstra program dâhilinde dileyen misafirlerimizle Sıra Gecesi’ne gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

DEDEMAN ŞANLIURFA

Atatürk Mah., Hastane Cd., 63000 Merkez/Bozova/Haliliye/Şanlıurfa

0414 318 25 00

 

03 HAZİRAN 2019 PAZARTESİ:   VİRANŞEHİR-KIZILTEPE-MARDİN-MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Viranşehir-Kızıltepe yolu ile gecesi gerdanlık, gündüzü seyranlık olan Mardin'e ulaşıyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, Ulu Camii, Arkeoloji Müzesi, Kasımiye Medresesi ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü el yapımı zarif gümüş veya altın telkâri takılar, tesbihler, eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan Midyat’a geçiyoruz. Midyat,  mimari alanda bölgenin lideri konumunda. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan adeta burada, bir Orta Çağ kentinde gezdiğini hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat'a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca,   Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, dizilerle adını duyuran bu şehirde Devlet Konuk Evi’ni geziyoruz. Ardından 5* otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

MİDYAT MATİAT HOTEL

Mardin Yolu Üzeri 4. Km, 47500

0482 4624747

 

04 HAZİRAN 2019 SALI:   HALFETİ-GAZİANTEP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, bizi büyüleyecek olan Karagül diye tabir edilen Halfeti’ye geçiyoruz. Ekstra tur dâhilinde muhteşem bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turunda, Rum Kale ve batık köy olan Savaşan Köy’ünü keyifle gözlemliyoruz. Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, Şahin Bey’in şehri Gaziantep’e ulaşıyoruz.  Öğle yemeğimizi yöresel olarak alarak, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday Gaziantep’te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada Kale’yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Turumuza devam ederek, Zinciriye Bedesteni, Büyük Pasaj ve Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman alıp alışverişler yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda, Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Gaziantep’teki 5* otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

HOLIDAY INN GAZİANTEP

Mücahitler Mahallesi 52062 Numaralı Sokak No.8
0342 3242727

 

05 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA:   ANTAKYA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, İslahiye – Hassa – Kırıkhan yolu ile Çan – Ezan – Hazzan sesinin birlikte duyulduğu kent olan Antakya'ya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler; Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesi Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St. Pierre Kilisesi, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikayelerde Orontes (Asi) Nehri’ni görüp  eski Antakya Evleri’nin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Sonrasında Habibi Neccar Camii’ni görüp Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan Harbiye Şelaleleri’nde ruhumuzu dinlendiriyoruz.  Akşam Antakya’daki 4* otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  

 

ANEMON ANTAKYA

Odabaşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:114, 31030 Antakya/Hatay

0326 2218080

 

06 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE:   ANTAKYA – BELEN – İSKENDERUN – HATAY - İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Belen Geçidi’nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İskenderun’a ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmelerini dinleyip, sahilde yürüyüş ve kahve molası sonrasında,  Hatay Havalanı’na doğru yola çıkıyoruz. 18:15’teki Pegasus Havayolları PC 3021 uçuşu için havaalanına doğru yola çıkıyoruz

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

» Sun Express Havayolları ile İzmir/Adana, Pegasus Havayolları ile Hatay/İzmir ekonomi sınıf uçak biletleri,

» Havalimanı vergileri,

» Lüks Araçlarla Ulaşımlar,
» Programda belirtilen tüm turlar,
» Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
» 4*- 5*Otellerde Y.P. Konaklama (5 Gece Otel Konaklaması),
» Zorunlu Seyahat Sigortası ,

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri,
» Öğle Yemekleri,
» Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,

» Halfeti Tekne Ücreti,            
» Nemrut Minibüs ücretleri,
» Urfa Sıra Gecesi

 

Önemli Notlar:

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» İTALTUR otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC kimlik numarası ibrazı şarttır.
»Gezi süresi 5 GECE-6 GÜN’dür. Otel konaklaması 5 GECE’dir. 

TUR ÜCRETİ :

İki Kişilik oda da kişi başı      : 2395.-TL

Tek kişi konaklama farkı        :  780.- TL