SAGALASSOS

Tur:
SAGALASSOS
Gün Sayısı:
2 Gece 3 Gün
Destinasyon:
SAGALASSOS-YAZILI KANYON-KIBYRA-SALDA GÖLÜ
2 Gece 3 Gün
850 TL

SAGALASSOS

10 NİSAN 2020 , CUMA : İZMİR –EĞRİDİR GÖLÜ – KİBYRA  & KREMNA ANTİK KENTLERİ - ISPARTA

Sabah saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:50 Bostanlı İskelesi önü,  06:05’de Girne Yunuslar Mavikule 07:00’da Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önünden önünden  misafirlerimizi aldıktan sonra, Göller Yöresi’nin her biri doğa harikası göllerini keşfetmek ve tarihi dokusunu yaşamak üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Batı Torosların bir cevheri olan  Kibyra ya varıyoruz. Kibyra Harabeleri gezimizi gerçekleştireceğiz Turumuzun ardından Gölhisar bölgesinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Türkiye in 4. Büyük gölü olan Eğirdir gölüne  geçiyoruz.

Burada serbest zaman geçiriyor ve daha sonra Isparta şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Isparta’ya gülü getiren kişi Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve meşhur Gül Heykelini görüp fotoğrafladıktan sonra alacağımız serbest zamanda Isparta’ya özgü meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu gibi alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. RAMADA WORLDWIDE BY WYNDHAM HOTEL.

11 NİSAN 2020 , CUMARTESİ : SAGALASSOS  – BURDUR – SALDA GÖLÜ - ISPARTA

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, otelimizden ayrılarak, Ağlasun ilçesi üzerinden, Roma dönemi yapılarıyla göz dolduran Sagalassos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Antik Yunan Tiyatrosu, suyu hala akmakta olan Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Agora, Roma Hamamı, Marcellom (gıda pazarı) ve Meclis Binası rehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yapılar arasında yer alıyor. Sagalassos antik Kenti gezimiz sonrasında, Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda, kent merkezinde yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz (Hacılar Höyüğü, Sagalassos Antik Kenti, Kibyrya ve Krema Antik Kenti arkeolojik kazılarından çıkan eserleri görüyoruz.) 2009 yılında Dünya Mirası Geçici Ulusal listesine dahil edilmiştir. Öğle saatinde Burdur’un kebabından tadabiliriz, ceviz ezmesi alışverişlerimizi yapıyoruz. Burdur Gölü üzerinden Yarışlı Gölü’nü görerek,  sıra dışı berrak görüntüsü ile “Türkiye’nin Maldivleri” ünvanını alan Salda Gölü’ne ulaşarak göl kıyısında yürüyüş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak, otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak, yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek, köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak, herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Günün sonuna doğru, Salda Gölü gezimizi nihayetlendirip otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelde.

 

12 NİSAN 2020, PAZAR : YAZILI KANYON – AĞLASUN - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve öncelikle Yazılı Kanyon’a hareket ediyoruz. Tüm sabah doğa harikası manzaralara ev sahipiği yapan kanyonda yürüyüş yapabilir ve ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alabiliriz. Devamında ise yerel bir pazar gezip keşfettikten sonra ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa molalardan sonra İZMİR’e varıyoruz. Bir başka İTALTUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • İzmir’den İzmir’e ulaşım,
 • Ramada Worldwide by Wyndham Hotel Isparta’da 2 gece yarım pansiyon konaklama, (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir)
 • Programda belirtilen tüm turlar,
 • Profesyonel  rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler, 

 • Öğle yemekleri,
 • Akşam yemeklerindeki içecekler,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Oteldeki ekstra harcamalar,
 • Ekstra turlar,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

TUR PAKET ÜCRETİ :

Iki kişilik odada kişi başı :                                850-TL

Tek kişi konaklama farkı :                               190-TL

 

Yapi ve Kredi Bankası , Garanti ve Bonus kredi kartları ile 4 taksit ödeme ile

Iki kişilik odada kişi başı taksitli :                  225 TL X 4 Taksit

Tek kişi konaklama farkı taksitli:                   275TL X 4 Taksit