ŞEKER BAYRAMI ESKİŞEHİR

Tur:
ŞEKER BAYRAMI ESKİŞEHİR
Gün Sayısı:
2 GECE 3 GÜN
Destinasyon:
İzmir-Kütahya (Aizanoi Antik Kent)-Eskişehir-Omm Müzesi- Odun Müzesi- Modern Sanat Müzesi
2 GECE 3 GÜN
6900 TL

ŞEKER BAYRAMI ESKİŞEHİR

21NİSAN 2023, Cuma : İZMİR – KÜTAHYA – ESKİŞEHİR

Sabah saat 07:00' da buluşarak, seyahatimize başlıyoruz. Sabah kahvaltısı için Salihli Su Restorant da mola veriyoruz. ilk durağımız Çavdarhisar. Türkiye’nin 2.Efes’i olarak Kabul edilen Koca Çayın iki yakasına kurulmuş Erken Bizansın Psikoposluk Merkezi Kabul edilen Meter Steunne alanı ve tüneli - Nekropoller – Zeus Tapınağı – Stadyumu barındıran aynı zamanda dünyanın ilk Borsa yapısına sahip olan antik kenti olan Aizanoi Antik Kentini geziyoruz. Güzergahımız üzerinde Çiniler Diyarı, KÜTAHYA’ya varıyoruz. Öğle yemeği molasını Kütahya’nın meşhur lokantası Mülayimoğulları’nda alınacaktır. Yemeğin ardından 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan Germiyan Sokağı’nda Kütahya Kent Arşivi Müzesi’ni,Kütahya Porselen Müzesi, Çini Tasarım Atölyesi’ni (Mehmet Gürsoy)ve El Sanatları Evi’ni ziyaretlerimizden sonra aracımızla Kütahya Arkeloji Müzesi’ne geçiyoruz. Dünyadaki tek Çini Müzesi’ni, büyüleyen mimarisiyle Ulu Cami’yi, Eski bir mevlihane olan Dönenler Camii,Macar Özgürlük Savaşının önderlerinden Lajos Kossuth’un 1850-1851 yılları arasında misafir edildiği ve Macaristan Anayasa Tasarısının hazırlandığı Kütahya Kossuth Müzesi (Macar Evi)’ni, geziyoruz. Kütahya’dan çıkmadan merkezde bulunan eski tarihi Mavi Çinili vilayet binasında fotoğraf molası. Sonra yola devam ediyoruz. Eskişehir yolu üzerinde Cemile Gül Geleneksel Kütahya kadın giysileri Müzesi ve Atölyesi ziyareti yapılır. Yaklaşık Eskişehir’e varış saatimiz 19.00 gibi olur. Otelimize giriş yaparız. Geceleme Tasigo Otel de. Akşam yemeği otelin PEOPLE Restorantında istenirse alabilirsiniz.Arzu edenler otelin 3 tane termal ( Eskişehirin 47 derece sıcaklıkta çıkan şifalı suyu) havuzundan faydalanabilirler.

22 NİSAN 2023 , Cumartesi : ESKİŞEHİR - ODUNAPAZARI

Otelimizde alınan kahvaltının ardından 09.00 da ilk turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Odunpazarında bulunan Şelale Parktan kenti kuşbakışı seyredeceğiz.Cumhuriyet Tarihi Müzesi , Balmumu Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi,Eskişehir Hamam Müzesi , Odunpazarı Modern Müze (OMM MÜZESİ ) gezilir. Öğle yemeği önerimiz Odunpazarında bulunan Omm İnnVegan Restorantı seçebiliriz.. Öğleden sonra Odunpazarı ziyaret edilir. Kurtuluş Savaşı Müzesi, Tarihi Atlıhan Lüle Çarşısında alışveriş için serbest zaman. İmran İren Oya Müzesi , Kurşunlu Külliyesindeki ziyaret yerleri,Kurşunlu Camisi, Kurşunlu Lüle Taşı Müzesi, Kurşunlu Ahşap Eserler Müzesi gezilerinden sonra otelimize kısa bir dinlenme molası için dönüyoruz.

Akşam yemeğine gitmeden önce Tepebaşı Tarihi Gençlik Haller Merkezi ziyareti yapıyoruz. Kent merkezini görmek için Porsuk Çayı Kıyısında ve Barlar sokağında yürüyüş yaptıktan sonra yemek için Barlar Sokağı akşam yemeği için çok güzel bir seçim olur. Konaklama Tasigo Oteldedir.

23NİSAN 2023, Pazar : ESKİŞEHİR

Sabah erken alınan kahvaltı ardından kahvaltısının ardından, SAZOVA BİLİM & KÜLTÜR; EĞLENCE PARKI gezisi Masal Şatosu , Hayvanat Bahçesi, Akvaryum , Kalyon gemisi , Sabancı Uzay Evi, Türk Dünyası Kültür Merkezi ve Nostaljik Buharlı Mini Tren gezintisi. Devrim Arabaları Müzesi, TCDD Müzesi gezilir. Öğlen yemeği molası Kent Parkta Kırım Çi Börekçisidir. Arzu edenler Porsuk Çayının üstünde gezinti veya Eskişehir’in meşhur alışveriş caddesi Hamam yolunda Boza içerek yürüyüş yapabilirsiniz. Daha sonra İzmir’e dönüş ve turumuzun sonu. Bir başka İTALTUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Ücreti:
İki kişilik odada kişi başı (nakit – havale) : 6.900-TL
Yapı Kredi Bankası Kredi kartına 3 taksit : 2.390-TL X 3 Taksit

Tek kişi farkı : 2.000 –TL
Yapı Kredi Bankası Kredi kartına 3 taksit : 3.090-TL


Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :
İzmir’den İzmir’e ulaşım,
Tüm transferler,
Eskişehir’de 4*Superior Tasigo Otelde 2 gece oda kahvaltı dahil konaklama,
Programda belirtilen tüm turlar,
Otelde SPA kullanımı ,
Otelde Kapalı Havuz kullanımı,
Fitness Salon kullanımı ,
Profesyonel rehberlik hizmeti,
Zorunlu Türsab Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler,
Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
Öğle yemekleri ve akşam yemeklerindeki içeçekler,
Otelin SPA’sında masaj
Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
Oteldeki ekstra harcamalar,
Ekstra turlar,
Müze ve ören yeri giriş ücretleri,