ŞEKER BAYRAMI KAPADOKYA

Tur:
ŞEKER BAYRAMI KAPADOKYA
Gün Sayısı:
2 GECE 3 GÜN
Destinasyon:
NEVŞEHİR – KAYMAKLI – DERINKUYU YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA – ZELVE ANTİK KENT – ÇAVUŞİN KÖYÜ
2 GECE 3 GÜN
8990

ŞEKER BAYRAMI KAPADOKYA

21 NİSAN 2023, CUMA: İZMİR – KAYSERİ- NEVŞEHİR

İzmir Adnan Menderes Havalimanında saat 12:30 da buluşuyoruz. Pegasus Hava yolları PC3190 sefer sayılı uçuşu ile 14:10 da Kayseri’ye uçuyoruz. 15:35 de hava limanına varışımızı müteakiben rehberimiz ile buluşup özel aracımız ile ilk önce iki büyük bir küçük peribacasının anne baba çocuktan oluşan çekirdek aile misali dizilimi, Kapadokya’da görülmeden geçilmeyecek bir nokta olan Üç Güzeller’i ziyaret ediyoruz. Kapadokya da tanıdık bir aileye uğramadan geçmek ya da durup bir fotoğraf çektirmemek olmaz. Sonrasında temiz havasıyla eşsiz gün batımının en güzel izlendiği romantik atmosferi olan Kızıl Çukur Vadisin de Kapadokya’da üretilmiş 6 çeşit şarabın tadımını muhteşem Kapadokya gün batımıyla gerçekleştiriyoruz. Kapadokya’da üretilen şarapların lezzeti sadece Türkiye’ye değil dünyayı etkisi altına almış durumda. Bu deneyim ile size kendinizi özel hissedeceğiniz dakikalar vaad ediyoruz. Geceleme otelimizde.

22 NİSAN 2023 , CUMARTESİ : BALON, JEEP SAFARİ VE KAPADOKYA MÜZE TURU. ÇÖMLEK ATOLYESİ

Otelimizden erken saat de rehber ve aracımız ile otelden hareket ediyoruz, kahvaltı balon turunun yapıldığı alanda.. İlk durağımız Kapadokya’da yapılacaklar listesinin başında gelen Balon Turun’a gidiyoruz. Gökyüzünü süsleyen dans eden rengarenk balonlar görselliğiyle sizi cezbedecek unutulmaz bir deneyim sunuyor. Sonrasında, Kapadokya’yı keşve çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 – 2 saat sürecek Kızılçukur ve Güllüder Vadilerinde bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.Yürüyüşümüzün ardından Kapadokya’nın en heycan verici maceralarından biri olan Jeep Saferi Turu ile bölgeyi geziyoruz. Tecrubeli sürücülerimiz eşliğinde sizi gizemli vadilere, kiliselere ve diğer kültürel yerlere götürüp, tabiatın feckalade gizli hazinelerini önünüze serelim. Burada Tavşanlı Exen Vadisi, İbrahimpaşa Köyü, Pancarlık Vadisi, Ortahisar Hospital Manastırı, Ortahisar Kale Panorama ve Kızıl Çukur Vadilerini görüyoruz. 2 saatlik Jeep Saferi sonunda eski bir Rum Köyü Sinasos, bugünkü Mustafapaşa’da turumuzu bitiriyor ve öğle yemeğini ilk Asmalı Konak “Old Greek House” da alıyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Güvercinlik Vadisi fotoğraf çekimi. Uçhisar kale altı panorama. Esertepe Göreme Vadisi panoraması ve Göreme açık hava müzesini ziyaret ediyoruz. Molamızın bitimiyle günün son noktası olan Çömlek Atölyesine gidiyoruz. Burada Ustamız bizlere eski dönemde
çömlek yapımını anlatıp, gösterdikten sonra misafirlerimizden içerisinden birini seçerek eğlenceli anlatımı ile çömlek yaptıracak, sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.

23 NİSAN 2023, PAZAR: KAYMAKLI – DERINKUYU YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA – ZELVE ANTİK KENT – ÇAVUŞİN KÖYÜ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Kaymaklı yer altı şehrini görüp yol üzerinde bir krater gölü olan Narlı Göl’ün incelenmesi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz. Sümbüllü, Ağaç altı, Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. 70 m. derinlik ve 15 km uzunluktaki vadide akan Ihlara çayı ve eski dönemlerden kalan kayaları oyulmuş evleri görüyoruz ve vadi tabanında yaklaşık 1 saatlik yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün sonunda Belisırma köyünde Melendiz çayı kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından ilk durağımız çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadi olan hatta bu farklılık o kadar özel ki peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da bilinen Dervent Vadisini ziyaret ve akabinde Zelve ören yeri gezisi sonrası Kayseri Havalimanına doğru hareket ediyoruz. 22:40 Sunexpress havayolları XQ9239 sefer sayılı uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. 00:20’de İzmir’e varış. Şeker tadında uzun yıllar anlatabileceğiniz turumuza sizleri davet ediyor ve Kapadokya’nın masalsı ruhunu doyasıya yaşama garantisi veriyoruz. Detaylı bilgi için ofisimiz arayabilirsiniz.

TUR ÜCRETİ :
İki kişilik odada kişi başı : 8.990 TL
: Tek kişi farkı : 1750 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Servisler:
1. Tüm transferler
2. Profesyonel rehberlik
3. Kızılçukur vadisi şarap tadımı
4. 2 saat Jeep Safari
5. 2 Öğle yemeği
6. 2 gece 3 gün 4 yıldızlı Otel de konaklama

Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler:
1. Balon turu
2. Akşam yemekleri
3. Müze ve ören yeri girişleri

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentemiz
sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.*** Ücret
minimum 15 kişinin katılımı halinde geçerlidir.