SAKURA ZAMANI JAPONYA

Tur:
SAKURA ZAMANI JAPONYA
Gün Sayısı:
7
Destinasyon:
Japonya
7
3.769€

SAKURA ZAMANI JAPONYA

1.Gün           02 Nisan 2019/ Salı İstanbul - Tokyo
 
Gece yarısı (01 Nisan’ı 02 Nisan’a bağlayan gece) Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj  işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 52 sefer sayılı uçuşu ile 01:40’da Tokyo’ya hareket.
11 Saat 30 dakika sürecek yolculuğumuz sonrasında yerel saat ile 19:10’da Tokyo’ya varıyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında alanda bekleyen özel aracımızla konaklama yapacak olduğumuz otelimize transfer.
Geceleme Tokyo’daki otelimizde. 
 
2.Gün          03 Nisan 2019 /Çarşamba      Tokyo
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Tokyo yapılacak şehir gezimiz için otelden ayrılıyoruz. 
1868 yılına kadar EDO Adıyla anılan şehir Japon İmparator Meiji’nin askeri (Shogun) yönetime son vermesi ve Kraliyet Başkentini Kyoto’dan EDO’ya taşımasıyla kent Doğudaki Başkent anlamına gelen Tokyo adını almıştır. Tokyo Şehir turumuza İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Shoken’in ruhlarına adanmış Meiji Shrine Tapınağı ile başlıyoruz. 1920 yılında bir Şinto Tapınağı olarak inşa edilen tapınak Tokyonun en önemli eserleri arasındadır. Daha sonra Tokyo Tower ile devam edeceğimiz gezimizde dileyen misafirlerimiz kuleye çıkabilirler. Özel bir restoranda «Sushi yapımı» seansına katılıp daha sonra aynı restoranda kendi yaptığımız sushilerle öğle yemeğimizi alıyoruz. 
Öğle yemeğimiz sonrasında Asakusa bölgesi ve Imperial Palace ve Nakamise Caddesi’ni gördükten sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Tokyo’daki otelimizde. 
 
3.Gün            04 Nisan 2018 / Perşembe Hakone –Lake Kawaguchi-Ashi Gölü -  Kyoto 
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Hakone gezisi için hareket ediyoruz. Biz hızlı trenle geçerken bagajlarımız otobüsle transfer olacağı için yanımıza 1 gecelik eşyalarımız için bir sırt çantası alıyoruz. 
Yaklaşık 2,5 saatlik Shinkansen yolculuğundan sonra Hakone’ye varıyoruz. Lake Kawaguchi ve Oshino Hakkai köyleri Sakura zamanı iyice güzelleşen göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra teleferikle Owakudani’ye geçiyoruz. Daha sonra Ashi gölü’nde Korsan gemisi ile bir gezinti yaptıktans sonra hızlı tren ile  Kyoto’ya geçiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek tren yolculuğunun ardından geceleme Kyoto’daki otelimizde.
 

4.Gün            05 Nisan 2018 / Cuma           Kyoto 

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında tüm günlük Kyoto turu için otelden ayrılıyoruz. 
 İlk durağımız Arashiyama Sagano bamboo ormanı olacak. 16 km2’lik bir alanda bulunan Sagano Bambu ormanı göz alıcı güzelliği ile görenleri büyülemektedir. Bu ormandaki rüzgar sesi Japonlar tarafından Japonyay’yı tanımlayan 100 karakteristik sesten biri olarak kabul edilmiştir. Daha sonra ormanın arkasındaki Togetsukyo Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz.   Öğle yemeğimiz öncesindeki son durağımız olacak olan Ryoanji Tapınağı’na doğru hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan ve bu sebeple Golden Pavilion olarak da adlandırılan Zen Tapınağı Kinkakuji’yi ziyaret edeceğiz.   Daha sonra Kyoto’daki Imperial Palace’ı da gördükten sonra Gion bölgesini gezip dinlenme ve serbest zaman için otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Kyoto’daki otelimizde. 

5.Gün            06 Nisan 2018 / Cumartesi Kyoto – Nara - Osaka
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Japonya’nın ilk başkenti olan Nara’ya gitmek üzere check out  işlemlerimizi de yaparak otelden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı aynı zamanda geyikleri besleyebileceğiniz ve keyifli fotoğraflar çekebileceğiniz Nara Geyik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Buradan sonra Japonya’nın en ünlü ve tarihsel olarak en önemli Budist tapınaklarından biri olan Todaiji Tapınağı ve Kasuga Taisha Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra Kyoto’ya dönüp  Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizu Tapınağını göreceğiz. Unesco Dünya Mirası listesine girmiş olan ve ismi «Saf Su Tapınağı» anlamına gelen tapınak 780 yılında kurulmuştur. Bugünkü turumuzun son durağı önemli bir Şinto Tapınağı olan Fushimi İnari Taisha. Binlerce kırmızı ahşap kapı ile Japonya’nın klasik tanıtım görsellerini süsleyen ve en ünlü tapınaklarından biri olan bu tapınağın tarihi 794 yılına kadar uzanmaktadır. Turun sonunda Osaka’daki otelimize transfer ve geceleme Osaka’daki otelimizde. 
 
6.Gün            07 Nisan 2018 / Pazar Osaka
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında tam günlük Osaka turu için otelden ayrılıyoruz.  Bugün bagajlarımız Tokyo’ya transfer olacağı için yanımıza 1 gecelik eşyalarımız için sırt çantamızı alıyoruz. 
Japonya’nın Tokyo’dan sonraki en büyük şehri ve aynı zamanda Japon mutfağının da başkenti olan Osaka’yı gezerken İlk durağımız Okawa Nehri Kıyısındaki 1598 yılında inşaa edilen Osaka Kalesi, Umeda Gökyüzü Binasını ve 39.katından şehrin görkemli manzarasını görecek , nehirde gezinti yapacak ve yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Dotombori nehri boyunca gezip  Shinsaibashi bölgesine devam ederek bu günkü turumuzu noktalayacağız. Geceleme Osaka’daki otelimizde. 
 
7.Gün            08 Nisan 2018 / Pazartesi Hiroshima – Miyajima -Tokyo
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında sırt çantalarımızla Hiroshima gezisi için ayrılıyoruz ve yaklaşık 1,5 saatlik bir hızlı tren yolculuğundan sonra Hiroshima’ya varıyoruz. Oradan feribotla Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Tapınağı’nı tapınağını göreceğiz. 
Miyajima’ya geri dönüp yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hiroshima turumuza devam ediyoruz. Tarihin önemli izlerinden birini taşıyan bu şehirde Atom Bombası Kulesi ve Barış Müzesini gezip Shinkansen ile Tokyo’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından geceleme Tokyo’daki otelimizde. 
 
8.Gün            09 Nisan 2018 /Salı Tokyo –İstanbul
 
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında check out işlemlerimizi yaparak otelimizden ayrılıyor ve Tsukushi Balık Pazarı ve ünlü alışveriş bölgesi Ginza’yı gezmek üzere yola çıkıyoruz. Gün boyunca serbest zaman. Akşam 17:00’de buluşup İstanbul’a dönüş için Narita  havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 53 sayılı tarifeli seferi ile saat 21:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 12 sa 10 dk’lık bir yolculuk sonrasında yerel saat ile ertesi gün 03:35’de İstanbul’a varıyoruz. 
 
 
 
 
 

Japonya denildiğinde akla ilk gelen görüntülerden birisi kuşkusuz ülkenin birçok yerinde görebileceğiniz pembe çiçekli Sakura Ağaçlarıdır. Baharın müjdecisi olan, meyve vermeyen iki yüzden fazla çeşidi olduğu bilinen bir tür kiraz ağacı olan Sakura ağacının Mart ayında açmasıyla başlayan ve Mayıs ayına kadar devam eden Sakura Dönemi Japon Halkı için çok önemlidir. Japonlar evlilik gibi bir çok önemli olayları  bu döneme getirmeye özen gösterirler.
Bahar aylarında Japon haber kanalları hava durumundan önce sakura durumu bildiren programlar yaparlar ve hangi şehirde ne zaman bu çiçeklerin açacağını önceden halka duyurulur. Halk Sakura çiçeklerinin ilk açışlarını görebilmek için parklarda toplanır ve festival etkinlikleri ile kutlarlar.
Sakura ağaçlarının dizili olduğu bir yolda çiçeklerin yaprak döktüğü zamanlarda yürürken kendinizi mis kokulu, pembe karın altında yürüyor hissine kapılabilirsiniz. Tokyo’da bulunan İmparatorluk Sarayı etrafını Sakura ağaçları ile çevreleyen yolda yürümek Japonlar için çok önemlidir. 
Japonlar için Sakura bir çiçekten çok daha fazlasıdır. Sakura ağaçlarının çiçekleri ağır ağır açar ama çok çabuk da dökülür. Bu da Japonlar için felsefi olarak da önemi taşımaktadır.
Çiçeklerin açması hayatın başlangıcını, ansızın daha en güzel halindeyken solmadan dökülmesi ise ölümü simgelemektedir. Bu da yaşam ve ölümün birlikteliği, hayatın güzelliklerini ve yaşama sevincini  hem de hiç umulmadık bir anda ölümün gelebileceğini  ve kaçınılmazlığını akıllarına getirmektedir.

 

UÇUŞ DETAYLARI
 
2 Nisan 2019  TK52   İstanbul      01:40 (kalkış) Tokyo (Narita)      19:10 (varış)   süre 11sa30dk
9 Nisan 2019  TK53   Tokyo(Narita) 21:25 (kalkış) İstanbul                  03:35 (varış)  süre 12 sa10dk
 

ÖNEMLİ : 

MİSAFİRLERİMİZİN SEYAHAT SÜRESİNCE EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT’A SAHİP OLMALARI GEREKMEKTEDİR.
 
BELİRTİLEN UÇUŞ DETAYLARI TÜRK HAVA YOLLARI’NIN GÜNCEL TARİFELİ SEFERİNİN UÇUŞ SAATLERİ OLUP, HAVAYOLU ŞİRKETİNİN UÇUŞ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRMESİ DURUMUNDA AYNEN YANSITILACAKTIR.
 
PROGRAMDA BELİRTİLEN OTELLER VE RESTORANLAR MÜSAİTLİK DURUMUNA GÖRE AYNI STANDARTTA BENZERLERİ İLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR. 
 
PROGRAMDA BELİRTİLEN TREN ,TELEFERİK, FERİBOT TURLARI HAVA MÜSATİLİK ŞARTLARINA GÖRE İPTAL EDİLEBİLİR YA DA ERTELENEBİLİR.

ÜCRET BİLGİSİ 
 
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :  3.769.- EURO  
TEK KİŞİLİK ODA :  4.619.- EURO 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türkçe Profesyonel rehberlik hizmeti,
Tokyo 5* The Prince Sakura Tower veya benzeri bir otelde 3 gece konaklama
Kyoto 5*  Hotel The Celestine Kyoto Gion veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
Osaka 5*New Otani Hotel veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
Havalimanı- otel- havalimanı transferleri
Programda belirtilen tüm transferler
Programda belirtilen tüm giriş ücretleri
Mishima– Kyoto / Shin-Osaka – Hiroshima / Hiroshima – Shinagawa / Shinkansen Hızlı Tren Biletleri
Tam gün Tokyo şehir turu 
Tam gün Hakone şehir turu
Lake Ashi Korsan Gemisi gezisi 
Tam gün Kyoto şehir turu 
Tam gün Hiroshima & Miyajima Turu 
Tam gün Osaka şehir turu 
Yarım gün Nara turu 
6 öğle yemeği
Geniş Kapsamlı Seyahat sigortası
Tur boyunca kulaklık hizmeti

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul – Tokyo – İstanbul uçak biletleri
Akşam yemekleri,
Programda belirtilenin dışında talep edilecek tur ve transferler,
Yemeklerde alınacak ekstra içecekler,
Kişisel harcamalar,
Yurtdışı Çıkış Harcı