HER CUMA MARAKEŞ

Tur:
HER CUMA MARAKEŞ
Gün Sayısı:
4
Destinasyon:
MARAKEŞ
4
999€ ‘dan itibaren

HER CUMA MARAKEŞ

CHEZ ALİ SHOW - ATLAS DAĞLARI - ESSAOUİRA

 

1. Gün / Cuma / İzmir-İstanbul-Marakeş (Chez Ali Show)

Sabah saat 07:10’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyor ve uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2309 sefer sayılı uçuşu ile 08:40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 09:50’de varışımızı takiben dış hatlara geçiyor ve pasaport kontrolünün ardından yine Türk Havayolları’nın TK619 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:30’da Marakeş’e hareket ediyoruz. Saat 14:30’da varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile rehberimiz eşliğinde Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri görülecek yerlerdir. Turumuz esnasında yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam arzu ederseniz ekstra olarak ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün / Cumartesi / Marakeş (Essaouira)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirsiniz. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün / Pazar / Marakeş (Atlas Dağları)

Sabah kahvaltısının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzeleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4x 4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Turumuzun ardından Marakeş’e dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün / Pazartesi / Marakeş-İstanbul-İzmir

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Belirlenen saatte Marakeş Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK620 sefer sayılı uçuşu ile 15:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:05’de varışımızı takiben yine Türk Havayolları’nın TK2354 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:35’de İzmir’e hareket ve saat 02:50’de varış. Turumuzun sonu.

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir.

*** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.

*** Verilen rakam en düşük sınıf uçak biletine göre hazırlanmış olup satın alacağınız andaki uçağın geçerli olan fiyatı kullanılacaktır.

***Belirtilen ücretler nakit ödemeler için geçerli olup tek sefer veya taksitli kredi kartı ödemeleri için bankaların tarafımızdan talep ettiği fark uygulanacaktır.

*** İtaltur zorlayıcı nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Tur rehberi gerekli gördüğünde uygulanabilirlik açısından programda değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı : 999 € ‘dan itibaren

Tek kişi farkı : 125 €

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları ile İzmir/ İstanbul/Marakeş/İstanbul/İzmir ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti,

 • Tüm havalimanı vergileri,

 • Marakeş’te 5* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,

 • Marakeş’te Havalimanı transferleri,

 • İngilizce rehberli Marakeş şehir turu ,

 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar)

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler,

 • Öğle ve akşam yemekleri,

 • Ekstra turlar,

 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,

 • Oteldeki ekstra harcamalar ve tüm kişisel harcamalar,

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)