BASK BÖLGESİ TURU

Tur:
BASK BÖLGESİ TURU
Gün Sayısı:
5
Destinasyon:
Bask Bölgesi
5
775€

BASK BÖLGESİ TURU

10 Mayıs 2019, Cuma : İZMİR – İSTANBUL – BİLBAO

09 Mayıs Perşembe’yi 10 Mayıs Cuma’ya bağlayan gece yarısı saat 02.00’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile saat 03:45’de İstanbul’a hareket ve 04:55’de varış. Varışımızı takiben yine Türk Hava Yolları’nın TK 1315 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:30’da Bilbao’ya hareket ve yerel saat ile 11:35’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Bilbao şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız festival ve dini bayramlarda bölge halkını ağırlayan görkemli Begona Bazilikası. Daha sonra şehrin şehrin tarihi dokusunu gözlemleyebileceğiniz Casco Viajo, Arriaga Tiyatrosu, ünlü Belediye Binası ve Santiago Calatrava’nın ödüllü eseri Zubizuri köprüsü (Beyaz Köprü). Ardından nehir boyunca ilerleyip La Salve Zubio Köprüsü'nden karşı kıyıya geçerek şehri keşfe devam ediyoruz. 1300 yılında kurulan, şehri modern döneme taşıyan, ödüllü mimar Frank Gehry’nin eseri, modern mimari Guggenheim Müzesi, Mayua Meydanı, Abando Mahallesi ve ilginç vitrayları ile tren garı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun bitiminde serbest zaman. Arzu edenler Guggenheim Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Turumuzun bitiminde Bilbao’daki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

11 Mayıs 2019, Cumartesi : BİLBAO - SAİNT JEAN DE LUZ – SAN SEBASTİAN

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk olarak Bask bölgesinin şirin kasabası Saint Jean De Luz. Eşsiz güzellikteki uzun ve temiz kumsalları, sessiz ve sakinliği ile sizleri büyüleyecek olan bölge her yıl düzenlenen onlarca festivale ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde keşfettikten sonra San Sebastian’a geçiyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri San Sebastian olağanüstü güzellikteki plajları ile sizleri büyüleyecek. Tarihi yapıları, kiliseleri, alışveriş merkezleri, özellikle deniz kenarında yer alan balık restoranları, küçük kafeleri ile San Sebastian ‘da görülecek birçok alternatif sizleri bekliyor olacak. Burada konakladığınız için kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer, konaklama otelimizde.

 

12 Mayıs 2019, Pazar : SAN SEBASTİAN – BAYONNE – BİARRİTZ – SAN SEBASTİAN

Sabah kahvaltısının ardından bugün Fransa’nın Bask Bölgesi’ni keşfedeğiz. İlk olarak Bayonne’a hareket. Gastronomisi, müzeleri ve tarihi dokusuyla eşsiz güzellikteki Bayonne'ı görüp ardından Biscay Körfezinin dünyaca ünlü turistik sahil kasabası Biarritz'e doğru yol alıyoruz. Uzun sahilleri, müzeleri, ve casinoları ile turistler için bir cazibe merkezi olan Biarritz'i keşfediyoruz. Biarritz; Fransa bask kültürünü görebileceğiniz önemli yerlerden biri, ancak burada Fransa ve İspanya arasındaki yaşayış farkını rahatlıkla görebilirsiniz. Başta mimari olmak üzere hemen hemen her şeyin daha farklı olduğunu göreceksiniz. Biarritz yine deniz kenarında olması sebebiyle özellikle Fransızların yazları tatillerini geçirdikleri önemli yerlerden biri. Biarritz ‘de şehre hakim konumda bulunan Deniz Fenerinde fotoğraf molası verip ardından San Sebastian’a dönüş için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği organizasyonu ve geceleme otelde.

 

13 Mayıs 2019, Pazartesi : SAN SEBASTİAN – SANTANDER – BİLBAO

Sabah kahvaltısının ardından Santander’e hareket ediyoruz. Santander, Bask Bölgesi dışında yer alan Kuzey İspanya’nın önemli bölgelerinden biridir, Santander şehri ve çevresi genel olarak aynı isimle anılmaktadır. Deniz kenarında yer alan Santander önemli bir liman şehridir. Burada aracımızla şehri gezdikten sonra Katedralde mola vereceğiz. Sonrasında plajlarının olduğu bölgeden geçip yine manzarasıyla sizi büyüleyecek olan Deniz Fenerine gidecek ve burada vereceğimiz molanın ardından Santiana Del Mar Kasabasına geçeceğiz. Burası doğanın içinde tarihi bir kasaba. Özellikle manastırı ile ünlü kasabada yürüyüş yapacağız. Kendinizi ortaçağ köyünde hissedeceğiniz Santiana Del Mar ‘da serbest zaman sırasında manastırın içini de gezebilirsiniz. Sonraki durağımız ise ortaçağın çok gerilerindeki hayatların izini sürebileceğimiz Altamira Mağaraları. Tarih öncesi döneme ait duvar resimlerinin bulunduğu dünyaca önemli bu mağaralar 1879 yılında şans eseri bulunmuştur. Burada tarih önceki dönemlerde yaşam şekilleri ile bilgiler elde edebiliyoruz ayrıca duvarlarda yer alan resimler bu alanda ilk bulunan resimlerdendir. Altamira Mağaralarında büyüleneceksiniz. Altamira ‘nın ardından Bilbao’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde yer alan Castro Urdiales ‘te mola vereceğiz. Deniz kenarında yer alan bu köyde, eski kaleyi görebilir, sahil şeridinde yer alan birbirinden keyifli kafelerde bir şeyler içebilirsiniz. Tur bitiminde otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

        

 

14 Mayıs 2019, Salı : SAN SEBASTİAN - BİLBAO – İSTANBUL – İZMİR

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından belirlenen saatte otelimizden ayrılıyor ve Bilbao havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1316 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:30’da İstanbul’a hareket ve 17:30’da varış. Varışımızı takiben yine Türk Hava Yollarının TK 2336 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00’da İzmir’e hareket ve 20:10’da varış. Turumuzun sonu.

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir.

*** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı : 775 €

Tek kişi farkı : 295 €

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • San Sebastian’da 3 gece, Bilbao’da 1 gece 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama,

 • Programda belirtilen tüm transferler,

 • Programda belirtilen tüm turlar,

 • Profesyonel Türkçe rehberlik,

 • Zorunlu seyahat sigortası (65 yaşa kadar),

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul/Bilbao/İstanbul/İzmir ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,

 • Oteldeki ekstralar ve şahsi harcamalar,

 • Programda dahil olduğu belirtilmemiş turlar ve transferler,

 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,

 • Öğle ve akşam yemekleri,

 • Vize ücreti ve işlemi ,

 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL