GİRİT TURU (ŞEKER BAYRAMI)

Tur:
GİRİT TURU (ŞEKER BAYRAMI)
Gün Sayısı:
4 Gece 5 Gün
Destinasyon:
GİRİT
4 Gece 5 Gün
599 €

GİRİT TURU (ŞEKER BAYRAMI)

04 Haziran 2019, Salı : İZMİR – GİRİT (GİRİT GECESİ)

Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminali İTALTUR kontuarı önünde sabah 10:00’da buluşuyor, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası 11:45’ te Astra Havayolları ile aktarmasız direkt GİRİT’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sonrası Heraklion Havalimanı’na iniyor ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Heraklion (Kandiye) şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler: Eski Türk Evleri, Venetian Limanı, Koule Kalesi, Belediye Binası, Meçhul Asker Anıtı, Minas Katedrali, Morosini Meydanı ve Çeşmesi. Ardından Hersonissos bölgesindeki 4* ROYAL BELVEDERE otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam belirlenen saatte dileyen misafirlerimize ekstra gerçekleştirilecek olan Girit’in tüm tarihi ve kültürel havasını hissedeceğimiz Girit gecesi için yola çıkıyoruz. Burada güzel limitsiz şarap, meyve, buzuki ve yemek eşliğinde Girit’in yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisinin olduğu eğlenceye gidiyoruz. Gösterinin bitiminde otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

05 Haziran 2019, Çarşamba : GİRİT (ELOUNDA + PLAKA + SPİNALONGA + AG. NİKOLAOS)

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirelecek olan tam günlük Ag. Nicholas, Elounda, Spinalonga turumuza başlıyoruz. Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’ da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran zamanında cüzam hastalarının kapatıldığı Spinalonga Adası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Elounda’ ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’ı görüyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

06 Haziran 2019, Perşembe : GİRİT (RESMO + HANYA)

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirelecek olan tam günlük Rethymno (RESMO)– Chania (HANYA) turumuza başlıyoruz. Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’ da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü/girişi tur fiyatına dâhil değildir), eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ ya hareket. Hanya da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman ve otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

07 Haziran 2019, Cuma : GİRİT

Sabah kahvaltısının ardından şehri kendi isteğinize göre keşfetme, dolaşma, alışveriş için serbest zaman. Arzu eden m,safirlerimiz otelin havuz imkanından faydalanıp dinlenebilirler. Konaklama otelimizde.

 

08 Haziran 2019, Cumartesi : GİRİT - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bagajlarımızı otelde bırakarak Girit’teki son saatlerinizi serbest olarak değerlendirebilirsiniz. Belirtilen saatte otelimizde buluşuyor ve özel otobüsümüz ile havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından 18:45’te özel uçuşumuz ile 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası İzmir’e varıyoruz. Başka bir turda buluşmak üzere vedalaşma.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İzmir/Heraklion/İzmir özel seferler ile aktarmasız direkt gidiş dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Girit’te havalimanı transferleri,
 • Heraklion şehir turu,
 • 4 gece 4* Royal Belvedere Hotel’de kahvaltı dahil konaklama,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
 • Zorunlu seyahat sigortası (65 yaşa kadar),

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Oteldeki ekstralar ve şahsi harcamalar,
 • Ekstra turlar,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Vize ücreti ve işlemi, ((PASAPORTLARINDA KKTC DAMGASI OLANLAR, SCHENGEN VİZELERİ OLSA DAHİ GİRİT’ E GİRİŞ YAPAMAZLAR) (YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış fonu, (15 TL)

GİRİT

Yunanistan'ın en büyük, Akdeniz 'in beşinci büyük adasıdır. Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir.

PARA BİRİMİ: EURO

KONUŞULAN DİLLER: Resmi dili Yunanca. İngilizce genelde anlaşılmaktadır.

UÇUŞ SÜRESİ: İzmir - Girit Aktarmasız 1 Saattir.

İKLİM VE SICAKLIK: Akdeniz iklimi hâkimdir. Yer yer Kuzey Afrika iklimi görülür. Haziran ayı sıcaklık ortalaması 28-30 derece.

SAĞLIK: Genel bir sağlık problemi yoktur.

GİYİM: Gideceğiniz döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir.

ÖNEMLİ TELEFONLAR: Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği: Vasileos Pavlou 22, Paleo Psihiko 15452 Atina. Tel: +30 694 656 48 70

TÜRKİYE’YE TELEFON NASIL AÇILIR: 00 + 90 + ALAN KODU + TELEFON NUMARASI

VOLTAJ DÜZEYİ: 230V AC (50Hz) – Prizler Türkiye’ de ki gibidir.

 

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.***Rehber ve acente programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. *** Acentemizin elinde olmayan sebeplerden dolayı meydana gelecek gecikme, iptal ekstra konaklamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz. ***Özel sefer uçuşlarda saat garantisi verilmez, özel sefer uçuşların uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce tekrar teyit edilmesi gerekmektedir. ***Programda belirtilen otellerde değişiklik söz konusu ise aynı ya da benzer özellik deki otellerde konaklama sağlanacaktır.

 

***Pasaportlarınızın dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 

EKSTRA TURLAR:

GİRİT GECESİ: 50 EURO (SHOW + AÇIK BÜFE YEMEK + LİMİTSİZ UZO VE ŞARAP)

TAM GÜN ELOUNDA-SPINALONGA-PLAKA-AG.MIKOLAOS : 50 EURO (TEKNE TURU DAHİL)

TAM GÜN RESMO-HANYA TURU: 50 EURO

 

Tüm ekstra turların tura kayıt esnasında alınması durumunda luk indirim uygulanır. Girit’ te alınan ekstra turlarda indirimli fiyat uygulanmaz.

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                   :     599 €

Tek kişi farkı                                      :     100 €