SAKURA ZAMANI JAPONYA

Tur:
SAKURA ZAMANI JAPONYA
Gün Sayısı:
7 Gece - 10 Gün
Destinasyon:
Tokyo (3) - Fuji - Hakone - Kyoto (2) - Osaka (2) - Hiroşima - Miyajima
7 Gece - 10 Gün
6575 Usd

SAKURA ZAMANI JAPONYA

01 NİSAN 2020-ÇARŞAMBA: İZMİR -İSTANBUL

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 20:30‘da buluşuyoruz. Türk Hava yollarının TK2337 sefer sayılı uçuşu ile 22:00’de İstanbul’a uçuyoruz. 23:20‘de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Dış hatlara geçiyor ve pasaport kontrolümüzü yaptırarak Tokyo uçağının kapısına doğru ilerliyoruz.

02 NİSAN 2020-PERŞEMBE: İSTANBUL -TOKYO

Türk Hava Yolları’nın 52 sefer sayılı uçuşu ile 01:40‘ta Tokyo’ya hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğu yapıyor ve yerel saat ile 19:10’da Tokyo’ya varıyoruz. Narita Havalimanı’na varışımızı takiben rehberimiz tarafından karşılanıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Otelimizde check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyor ve  yoğun geçecek turumuzdan önce dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

03 NİSAN 2020-CUMA: TOKYO

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Tokyo şehir turumuz için rehberimiz ile birlikte 08:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo, 1603’te Şhogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak, Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Hanedan ailesinin evi olarak bilinen İmperial Palace’ın ihtişamlı doğu bahçeleri, Asakusa Kannon Tapınağı ve Nakamise Alışveriş merkezi ve Shinjuku da turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tokyo Metropolü Hükûmeti Binası’nı göreceğiz. Bina iki gökdelen ile Metropol Meclisi olmak üzere üç binadan oluşmaktadır. En yüksek gökdelen 242 metre yüksekliğinde olup 48 katlıdır ve 33. kattan itibaren iki ayrı bölüme ayrılmaktadır. Diğer gökdelen ise 163 metre yüksekliğinde olup 34 katlıdır. Gezimize Japon İmparatoru'nun resmi ikametgâhı olan ihtişamlı İmparatorluk Sarayı ile devam ediyoruz, sonrasında Tokyo'nun gece ve gündüz en kalabalık bölgesi olan restoranların, alışveriş merkezlerinin ve barların bulunduğu Ginza Bölgesi’ni göreceğiz. Ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz ve konaklama otelimizde.

04 NİSAN 2020-CUMARTESİ: TOKYO –FUJİ – HAKONE – KYOTO

Otelde odalarımızı boşaltıyor ve bagajlarımızı topluyoruz. Kyoto’ya gönderilmek üzere teslim ediyoruz. Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından 08:00 ‘de otelden ayrılıyoruz Fuji ve Hakone’ye doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Fuji Dağı’nı ziyaret ediyoruz. Japonya’nın en önemli sembollerinden birisi olan Fuji Dağını, deniz seviyesinden 2300 metre yükseklikte bulunan beşinci istasyonda yer alan Fuji ziyaretçi merkezinde bilgi alarak ve bölgenin eşsiz doğa ve dağ manzarasının tadını çıkartıyor olacağız. Fuji Dağı'nın ilk adı Hushi No Yama, yani sonsuzluk, ebediyet, olumsuzluk dağıdır. Kamaruka döneminde (1185-1333) Fujiyama adını almıştır. Fujiyama, "Zengin Samuray Dağı" demektir. Shinto inanışına göre, bazı Japonlar Fuji Dağı'nın tanrılardan biri olduğuna inanır. Sırada Ashi Gölü'nde bir tekne gezisi var. Ardından 3000 sene önce Hakone Dağı'nın son püskürmesinde oluşan ve şu anda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleri ile ünlü olan Owakudani Krateri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf ve dinlenme için serbest zamanın ardından Odawara'ya geçiyor ve Kyoto'ya gitmek için hızlı trene biniyoruz. 16:35’de Kodama 669 hızlı treni ile Kyoto’ya hareket ve saat 19:38’de varış. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Konaklama otelimizde.  

05 NİSAN 2020-PAZAR: KYOTO

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, 08:30’da otelden ayrılıyoruz. Özel aracımız ve rehberimiz ile birlikte Kyoto’yu keşfetmeye başlıyoruz. Kyoto, Japonya’yı ve Japon kültürünü daha iyi tanıyabilmek için en doğru duraklardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sebebi ise geçmişte 300 yıla yakın bir süre boyunca Japonya nın başkentliğini yapmış, bu özelliği sebebi ile de "Başkentlerin Başkenti" olarak da isimlenen ve bu tarihi derinliği sebebi ile sayısız kültür mirasını içinde barındıran bir şehirdir. Altından akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etrafını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi Kompleksi, Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle yemeğimiz turumuz esnasında alınacaktır. Nishiki Market ve Gion Bölgesi’ni de görerek turumuzu bitiriyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda alınacaktır. Konaklama otelimizde.

 

06 NİSAN 2020-PAZARTESİ: KYOTO –OSAKA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor Osaka'ya hareket ediyoruz.  Japonya'nın ikinci büyük şehri olan Osaka'yı daha yakından tanıyoruz. Osaka, köklü bir tarihe sahip, tarihi yapılarını korumuş ancak modern hayatın gereği gökdelenleri de yapmaktan geri kalmamış olmasına rağmen Japon kültürünün şaheser niteliğindeki ruhunu en iyi yansıtan şehirlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuza başlıyor ve öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Umeda Sky Building yüzen marketi keşfediyoruz. Öğle yemeğimiz turumuz esnasında alınacaktır. Shinsaibashi ve Dotonbori’de zaman geçiriyor Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Sumiyosh Taisha’yı da gördükten sonra akşam yemeğimizi restoranda alıyoruz. Konaklama Osaka’daki otelimizde.

07 NİSAN 2020-SALI: OSAKA – HİROSHİMA – MİYAJİMA – OSAKA

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile Shin-Osaka İstasyonu’na hareket ediyoruz. Nozomi 7 hızlı treni ile 09:29’da Hirochima’ya hareket ediyoruz. 10:55’de varışımızın ardından feribotla Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima Adası’na geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Tapınağı’nı tapınağını göreceğiz. Ardından Hiroshima’ya geri dönüyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hiroshima turumuza devam ediyoruz. Tarihin önemli izlerinden birini taşıyan bu şehirde Atom Bombası Kulesi ve Barış Müzesini gezip dönüş için tren istasyonuna geçiyoruz. 17:39’da kalkacak Nozomi 50 hızlı treni ile Osaka’ya dönüş. 19:04’de varış. Otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

08 NİSAN 2020-ÇARŞAMBA: OSAKA – NARA – TOKYO

Sabah kahvaltısının ardından bagajlarımızı teslim ederek Tokyo’ya gönderiyoruz. Ve öncelikle Nara Geyik Parkını ziyaret ediyoruz. Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı parkta, geyikleri besleyebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradan sonra Japonya’nın en ünlü ve tarihsel olarak en önemli Budist tapınaklarından biri olan Todaiji Tapınağı ve Kasuga Taisha Tapınağını ziyaret ediyoruz.  Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Gezimizin ardından Kyoto Tren İstasyonuna geçiyoruz. 15:56’da kalkacak Nozomi 32 hızlı treni ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. 18:13’de varışımızın ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve Tokyo’daki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

09 NİSAN 2020-PERŞEMBE: TOKYO - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor  bagajlarımızı bagaj odasına teslim ediyoruz. Tokyo’da geçireceğimiz serbest zamanın ardından 18:00’de Narita Hava Limanı’na hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yaptıracağımız check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları2nın TK53 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.  

10 NİSAN 2020-CUMA: İSTANBUL-İZMİR

Sabah yerel saat ile 03:40’da İstanbul’a varışımızın ardından iç hatlara geçiyoruz ve yine Türk Hava Yolları’nın TK2310 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00’de İzmir’e hareket ediyoruz. 08:20’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

* Türk Hava Yolları ile İzmir- İstanbul -Tokyo gidiş / Tokyo – İstanbul – İzmir dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, (Satın alma aşamasında uçak bileti ücreti konytol edilmelidir.)

* Havalimanı vergileri,

* Tokyo da 3 gece, Kyoto’da 2 gece, Osaka’da 2 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama,

* Programda belirtilen tüm transferler,

* Programda belirtilen tüm turlar,

* Programda belirtilen tüm giriş ücretleri,

* Programda belirtilen tüm tren biletleri,

 * Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,

 * Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

* Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

* Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,

* 6 adet öğle yemeği,

* 6 adet akşam yemeği,

* Yurtdışı çıkış fonu,

* Program dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,

* Son gün öğle ve akşam yemeği,

Özel Yemek Paketi:

6 öğle + 6 akşam yemeği toplam kişi başı 855 USD (seçilmiş özel restoranlarda)

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı:  6575 USD

Tek kişi konaklama farkı: 1590 USD