YILBAŞI BEYRUT TURU

Tur:
YILBAŞI BEYRUT TURU
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
Harissa-Jeita-Byblos-Baalbeck-Anjar-Ksara
3 Gece 4 Gün
599 Usd' dan itibaren

YILBAŞI BEYRUT TURU

29 ARALIK 2019, Pazar: İZMİR – BEYRUT

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Sun Express Kontuarları önünde saat 07:25’de buluşma. Kontuarlardan yaptıracağınız uçağa biniş işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları’nın XQ5916 özel seferi ile saat 09:25’de İzmir’den Beyrut’a direkt uçuş. 10:00’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Beyrut şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; önce araç ile panaromik olarak göreceğimiz yerler Güvercinler Kayası, Zaytouna ve Corniche olacak. Devamında yürüyerek yapacağımız turumuzda, Martyrs Meydanı (Eski şehir) , Nejmeh Meydanı, Al Amin Camii, Mecidiye Camii, Roma Banyoları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Biraz dinlendikten sonra serbest olarak şehri keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği için rehberinizin alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

30 ARALIK 2019, Pazartesi : BEYRUT (HARİSA & JEİTA & BİBLOS)

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita’da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup, 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m’lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsaitligine göre teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam yemeği için rehberinizin önerilerini değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

31 ARALIK 2019, Salı: BEYRUT (BAALBECK – ANJAR & KSARA)

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy’da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid İbn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında otelimize dönüş. Yılbaşı eğlencesi için acentemizin önereceği programa dahil olabilirsiniz. ***YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN*** Geceleme otelimizde.

01 OCAK 2020, Çarşamba: BEYRUT – İZMİR

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından 11:00’e kadar odalarınızı boşalttıktan sonra rehberiniz tarafından gösterilecek bagaj odasına bagajlarınızı bırakabilirsiniz. Havalimanına transfer saatine dek serbest zaman. Belirlenen saatte otelinizden Beyrut Havalimanı’na transfer. Sun Express Hava Yolları kontuarlarından yaptıracağınız uçağa biniş işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları’nın XQ 5917 sefer sayılı özel uçuşu ile saat 21:20’de aktarmasız direkt İzmir’e hareket. Saat 00:05’de varış ve turumuzun sonu. Başka bir turda buluşabilmek dileğiyle vedalaşma.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Sun Express Hava Yolları özel seferi ile İzmir/Beyrut/İzmir aktarmasız direkt uçak bileti,
 • Havaalanı vergileri,
 • Beyrut’ta Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,
 • Beyrut’ta seçilen otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Panaromik Beyrut şehir turu,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Yılbaşı Galası,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Yurt dışı çıkış fonu,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet
 • Öğle yemekli Harisa & Jeita & Biblos turu,
 • Öğle yemekli Baalbeck-Anjar & Ksara turu,

EKSTRA TURLAR:

 • Öğle yemekli Baalbeck & Anjar-Ksara Turu- 95 USD (GİRİŞLER DAHİLDİR)
 • Öğle yemekli Harisa-Jeita-Byblos Turu – 115 USD (GİRİŞLER DAHİLDİR)
 • Yılbaşı Galası

TUR ÜCRETİ:

4* Golden Tulip Serenada v.b

İki kişilik odada kişi başı                        :   599 Usd

Tek kişi farkı                                             :   155 Usd

 

5* Gefinor Rotana v.b.

İki kişilik odada kişi başı                        :   699 Usd

Tek kişi farkı                                             :   165 Usd