BEYRUT SÖMESTRE

Tur:
BEYRUT SÖMESTRE
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
JEİTA-HARİSA-BİBLOS-BAALBECK-KSARA-ANJAR
3 Gece 4 Gün
795 Usd

BEYRUT SÖMESTRE

25 Ocak 2020, Cumartesi:  İZMİR – İSTANBUL – BEYRUT

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 07:50’de buluşma. Türk Hava Yolları kontuarlarından yaptıracağımız uçağa biniş işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları’nın TK2311 sefer sayılı uçuşu ile 09.20’de İstanbul’a hareket. Saat 10.40’da varış ve ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK 824 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.25’de Beyrut’a hareket. 13.20’de Beyrut’a varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Beyrut şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; önce araç ile panaromik olarak göreceğimiz yerler Güvercinler Kayası, Zaytouna ve Corniche olacak. Devamında yürüyerek yapacağımız turumuzda, Martyrs Meydanı (Eski şehir) , Nejmeh Meydanı, Al Amin Camii, Mecidiye Camii, Roma Banyoları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Biraz dinlendikten sonra serbest olarak şehri keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği için rehberinizin alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

26 Ocak 2020, Pazar : BEYRUT  - JEİTA – HARİSSA – BYBLOS- BEYRUT

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita’da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup, 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m’lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsaitligine göre teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam yemeği için rehberinizin önerilerini değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

 

27 Ocak 2020, Pazartesi : BEYRUT  -BAALBECK – KSARA – ZAHLE – ANJAR - BEYRUT

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy’da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid İbn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 

 

28 Ocak 2020, Salı : BEYRUT-ISTANBUL-İZMİR

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından 11:00’e kadar odalarınızı boşalttıktan sonra rehberiniz tarafından gösterilecek bagaj odasına bagajlarınızı bırakabilirsiniz. Havalimanına transfer saatine dek serbest zaman. Belirlenen saatte otelinizden Beyrut Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK825 sefer sayılı uçuşu ile saat  14:50’de  İstanbul’a hareket ve saat 18:10’da varış. Ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK2340 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:00’de İstanbul’dan İzmir’e hareket ve 21:25’de İzmire varış. Turumuzun sonu. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile  İzmir /İstanbul/Beyrut/İstanbul/İzmir gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Havaalanı vergileri,
 • Beyrut’ta Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,
 • Beyrut’ta 4* Gems Hotel v.b.’de 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Panaromik Beyrut şehir turu,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Yurt dışı çıkış fonu,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet,
 • Ekstra turlar,

***Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir.  *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır. *** Tur ücreti minimum 16 kişinin katılımı halinde geçerlidir.

EKSTRA TURLAR:  (Minimum 12 kişinin katılımı halinde geçerli fiyatlardır)

 • Harisa & Jeita & Biblos  - 115 Usd
 • Baalbeck-Anjar & Ksara-Zahle – 105 Usd

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                        :   795 Usd

Tek kişi farkı                                             :   155 Usd