Tur:
SELANIK
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
3 GECE 4 GÜN
590 €

SELANIK

28 EKİM 2021, PERŞEMBE : İZMİR – İSTANBUL- SELANİK

Öğleden sonra saat 13:00’de Izmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde hazır bulunuyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının  TK2331 sefer sayılı uçuşu ile 15:55 ‘DE Istanbul’a uçuyoruz. 17:05’de İstanbul varışımıza takiben dış hatlar terminaline geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1893 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da Selanik’e uçuyoruz. 20:30’da Selanik ‘e varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

29 EKİM 2021, CUMA : SELANİK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, otelimizden ayrılıyor ve   şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Selanik turumuzda Kordon, Beyaz Kale, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza bey Camii, E. Venezelo-P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios Meydanları görülecek yerler arasındadır. Ardından Ulu önder Atatürk’ün evi ziyaret edilecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman geçiriyoruz. Akşam Yunan müziklerinin ve leziz yemeklerin bulunduğu tavernalara gitmenizi tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.  

 

30 EKİM 2021 , CUMARTESİ :   SELANİK( VERGİNA VE PELLA )  

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Vergina ve Pella turuna katılabilirler. Gün içinde Antik Yunan Dönemi için önemli yerleri görme fırsatımız olacaktır. Pella, Makedon İmparatorluğunun başkenti ve büyük İskender’in de anavatanı olmuştur. Burada arkeolojik bölgeyi, mozaikleri ve 2009 yılında açılmış olan müzeyi görme şansınız olacaktır. Ardından Vergina’ya gidilecektir. Vergina’da Makedonya Krallığının sarayını ve muhteşem resim ve mozaiklerle nasıl süslenmiş olduğunu göreceksiniz. Ayrıca 300 den fazla höyüğü de görebileceksiniz. Selanik’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

31 EKİM 2021 , PAZAR :  SELANİK – İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvalrtısının ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1882 sefer sayılı uçuşu ile 10:15’de İstanbul’a uçuyoruz. 12:40’da İstanbul Havalimanına varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK2324 sefer sayılı uçuşu ile 14:00’te İzmir’e uçuyoruz, 15:05’te İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyoruz ve turumuzun sonu.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • İzmir – İstanbul – Selanik – İstanbul – İzmir Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergiler dahil
  • 3 gece Selanik Meditteranean Hotel 5*’da oda kahvaltı konaklama  
  • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
  • Programda belirtilen şehir turu,
  • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:

  • Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri
  • Otelde alınan ekstralar

**Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programında değişiklik yapabilir. 15 kişinin katılımı ile geçerlidir.Kişi sayısında değişiklik olması durumunda tur paket ücretlerinde değişiklik yapılacaktır.