ŞEKER BAYRAMI TOSKANA

Tur:
ŞEKER BAYRAMI TOSKANA
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
BOLOGNA – FLORANSA – MONTEPULCIANO – MONTALCINO – SİENA – SAN GIMIGNANO-CASTELLARE DI CASTELLINA
3 GECE 4 GÜN
1395 €

ŞEKER BAYRAMI TOSKANA

20 NİSAN 2023 PERŞEMBE: İZMİR – İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA
Saat 06:30’da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Uçağa biniş ve bagaj teslim işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2311 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:55’de İzmir’den İstanbul’a hareket ve saat 10:10’da varış. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yaptıracağımız pasaport kontrolünün ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK 1323 sefer sayılı uçuşu ile 11:55’de Bologna’ya hareket ve yerel saat ile 13:30’da varış. Pasaport işlemlerinin ardından bagajlarımızı aldıktan sonra Bologna şehir turumuz. Tarih boyunca birçok uygarlığın merkezi olan Bologna, İtalya'nın en önemli şehirlerinden biridir. İtalyanlar arasında "Kızıl Şehir" olarak bilinen Bologna'nın bu ünvanı almasında, şehirdeki binaların yapımında kullanılan kırmızı tuğlalar önemli bir faktördür. 1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biri olarak görülmekte olup Dante, Erasmus ve Kopernik gibi dünyaca ünlü isimlerin de Bologna Üniversitesi'nde öğrenci olduğu bilinmektedir. 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Bologna, turizm bakımından da önemli bir potansiyele sahiptir. Bologna turumuz esnasında göreceğiniz yerler arasında; Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta Yönetim Sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binası bulunmaktadır.Turumuzun ardından Floransa’ya hareket. Varışımızı takiben Floransa’daki otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

21 NİSAN 2023 CUMA: FLORANSA - MONTEPULCIANO – MONTALCINO – SİENA - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından öncelikle Montepulciano’ya hareket. M.Ö. 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan Ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Domuz eti, peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km. uzunluğunda olup, Porta al Prato’dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket. Brunello şarapları ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi panoramik olarak görüyoruz. Ardından Siena’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toskana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici Ortaçağ kenti Siena’ da yapacağımız şehir gezisinde, Ortaçağ'dan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia Çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki Çan Kulesi - Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan Duomo Kathedrali’ni gördükten sonra Floransa’ya dönüş ve konaklama otelimizde.

22 NİSAN 2023 CUMARTESİ: SAN GIMIGNANO-CASTELLARE DI CASTELLINA –FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Öncelikle San Gimignano turu için hareket. Toscana’nın kalbi sayılan, yüz adet kulesi ile ünlü bu kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano turunun ardından Chianti Bölgesinin kalbinde yer alan Castellare di Castellina’ya hareket ve burada şarap tadımı. Ardından Floransa’ya dönüş. Floransa şehir turumuz. Yürüyerek yapacağımız Floransa şehir turumuzda görülecek yerler arasında Michalengelo Meydanı, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Santa Maria Del Fiora Katedrali, Signoria Sarayı ve Meydanı ve Duomo Kilisesi bulunuyor. Turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

23 NİSAN 2023 PAZAR: FLORANSA-BOLOGNA-İSTANBUL-İZMİR
Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve İstanbul uçuşumuz için Bologna’ya doğru hareket ediyoruz. Bologna Havalimanı’na transfer. Uçağa biniş ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1324 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:30’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18:05’de varış. İstanbul Havalimanı’nda İç Hatlara geçtikten sonra yine Türk Hava Yolları’nın TK 2340 sefer sayılı uçuşu ile 20:30’da İzmir’e hareket, 21:40’da varış. Ve turumuzun sonu...

Tur Ücreti:
İki kişilik odada kişi başı : 1.395 Euro
Tek kişi konaklama farkı : 165 Euro

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:
• Türk Hava Yolları ile İzmir – İstanbul – Pisa/Bologna – İstanbul – İzmir gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
• Havalimanı vergileri,
• Floransa’da merkezi 4* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
• Programda belirtilen tüm turlar ve transferler,
• Castellare di Castellina’da şarap tadımı,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
• Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
• Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Vize ücreti ve İşlemi,
• Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
• Yurtdışı çıkış harcı,
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,