YILBAŞI ÖZEL YÜZ KULELİ ŞEHİR: PRAG

Tur:
YILBAŞI ÖZEL YÜZ KULELİ ŞEHİR: PRAG
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
3 GECE 4 GÜN
627 € itibaren

YILBAŞI ÖZEL YÜZ KULELİ ŞEHİR: PRAG

1.Gün: İSTANBULPRAG 29 Aralık 2023 Cuma
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 11.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1771 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.50’de Prag’a uçuş. Yerel saat ile 14.35’te Prag’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Prag Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Karlova Caddesi, Eski şehir meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check- in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Vlatava Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Vlatava Nehri Tekne Turu (Akşam yemeği + 1 içecek dahil) | 55 EUR kişi başı

Prag’ı ikiye bölen Vlatava Nehri üzerinde gerçekleştireceğimiz ve yaklaşık 3 saat sürecek olan yemekli ve müzikli tekne turumuz Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi manzaraları eşliğinde gerçekleşecek. Tur sonrası otelimize dönüş.

 

2.Gün: PRAG 30 Aralık 2023 Cumartesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Karlovy Vary Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Ortaçağ Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Karlovy Vary Turu | 60 EUR kişi başı

Bu turumuzda Prag’a yaklaşık 2saat mesafede yer alan, 1358 yılında 4.Charles tarafından bulunan, Çek Cumhuriyeti’nin film festivalininde yapıldığı, masalımsı binaları ve şifalı termal suları ile ünlü şehri Karlovy Vary’yi keşfedeceğiz. Kentte sıcaklıkları 30 C ile 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, UNESCO tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacağız. Ardından öğle yemeği, bölgeyi tanıma ve alışveriş için serbest zaman. Bu keyifli tur sonrası Prag’a ve otelimize dönüş.

→ Ortaçağ Gecesi Turu | 65 EUR kişi başı

Bu keyifli akşam için Prag’a 1 saat mesafedeki Detenice’de bir şato-restorana gideceğiz. Varışımıza istinaden Ortaçağ şatosunu gezecek ve bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde ortaçağ müziği ve onu yaşatan folklorik showlar eşliğinde 3 çeşit yemek, limitsiz içkilerden oluşan lezzetli akşam yemeğimizi alacağız. Tur sonrası gece yarısı Prag’a ve otelimize dönüş.

3.Gün: PRAG 31 Aralık 2023 Pazar
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Dresden Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği ekstra Yılbaşı Programına katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Dresden Turu | 60 EUR Kişi Başı

Bu turumuzda Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir yolculuk ile Almanya’nın Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i gezeceğiz. Şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Avrupa'nın en uygun alışveriş imkânlarını sunan dükkânlarının da bulunduğu caddelerinde öğle yemeği, bölgeyi tanıma ve alışveriş için serbest zaman. Bu keyifli tur sonrası Prag’a ve otelimize dönüş.

4.Gün: PRAGİSTANBUL 01 Ocak 2024 Pazartesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1772 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.25’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 19.55’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.
 

 

Şehir

Otel

2/3 Kişilik Odada

Tek Kişilik Oda Farkı

00-01,99 Yaş

02-11,99 Yaş

Prag

4* Hotel NH Prague City vb.

Kişi Başı Fiyatı

627 EUR

300 EUR

Çocuk

150 EUR

Çocuk

607 EUR

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 •   Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-PRG-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 •   Havalimanı vergileri

 •   Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama

 •   Programda belirtilen sabah kahvaltıları

 •   Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

 •   Panoramik Prag şehir turu

 •   Türkçe rehberlik hizmeti

 •   Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği

  düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 •   Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)

 •   Schengen vize ücreti (165 EUR)

 •   Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve

  yemeklerdeki içecekler

 •   Ekstra turlar