YÜZEN ŞEHİR: AMSTERDAM

Tur:
YÜZEN ŞEHİR: AMSTERDAM
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
3 GECE 4 GÜN
697 € itibaren

YÜZEN ŞEHİR: AMSTERDAM

 1.Gün: STANBULAMSTERDAM 16 Kasım 2023 Perşembe
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1951 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.45te Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile 10.35te Amsterdam’a inişPasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Amsterdam Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımızla beraber araçtan inerek yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Amsterdam’ın kalbi Dam Meydanı, meşhur Kırmızı Fener SokağıKraliyet Sarayı ve Çiçek Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Amsterdam’daki otelimizde.


 

2.Gün: AMSTERDAM 17 Kasım 2023 Cuma
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Marken, Volendam ve Giethoorn Turuna katılabilirler. Gecelememiz Amsterdam’daki otelimizde.

→ Marken, Volendam ve Giethoorn Turu | 95 EUR kişi başı

 Turumuzda ilk önce eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’a gideceğiz. Bu huzur dolu kasabanın araç trafiğine kapalı olan rıhtım bölgesinde rengarenk ikişer katlı tarihi evlerini, hediyelik eşya ve özellikle peynir dükkanlarını, birbirinden şirin kafe ve restoranlarını gezip alışveriş yapabileceğiz. Buradan sonra küçük bir ada üzerinde yerleşik bir köy olan Marken’e hareket ediyoruz. Köyü yürüyerek gezerken Marken limanına bakan bir “Marken Evi’ni” ziyaret edeceğiz. Bu küçücük ev, 1932 yılına kadar Marken’li balıkçı bir ailenin burada yaşadığı gibi döşenmiştir ve dönemin mobilyalarını ve dekorunu sergilemektedir. Köy içerisinde ayrıca Hollanda’nın kültürel mirası ahşap takunyaların nasıl yapıldığının gösterildiği ve yüzlerce rengarenk takunyanın satıldığı bir dükkanı ziyaret edeceğiz. Ardından Hollanda’nın Venedik’i olarak adlandırılan Giethoorn’a hareket ediyoruz. Kanalları ile adeta bir kartpostala benzeyen, masallardan uyarlanmış bir film setini andıran ve sanki Hobbitlerin elinden çıkmış bir köy olan Giethoorn’u gezerken kendinizi çok sıradışı bir ortamda hissedeceksiniz. Bu çok keyifli ve deneyim dolu tur sonrası Amsterdam’a ve otelimize dönüş.

3.Gün: AMSTERDAM 18 Kasım 2023 Cumartesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Brugge Turuna katılabilirler. Gecelememiz Amsterdam’daki otelimizde.

→ Brugge Turu | 110 EUR Kişi Başı

İkinci Dünya Savaşı’nda hiç zarar görmediği için günümüze kadar ortaçağ mimarisini korumuş dantel ve goblenleri ile meşhur her daim güzel ve büyüleyici Brugge’e hareket. Varışımızı takiben yürüyerek yapacağımız bu turumuzda Brugge’nin kalbi, çevresinde rengarenk evlerin, çeşit çeşit kafelerin ve ünlü saat kulesi Belfry’nin bulunduğu meydan (Market Palace), dantel ve el işleri satan, patates kızartması, çikolata ve waffle kokan sayısız dükkanların olduğu sokaklar, faytonlar, şehir ile iç içe geçmiş kanallar, köprüler ve kuğular görüldükten sonra Amsterdam’a ve otelimize dönüş.

4.Gün: AMSTERDAMİSTANBUL 19 Kasım 2023 Pazar
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1954 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.35te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.35te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.