İRAN TURU

Tur:
İRAN TURU
Gün Sayısı:
7 Gece 9 Gün
Destinasyon:
TAHRAN (2) - ISFAHAN (2) - YAZD (1) - SHIRAZ (2)
7 Gece 9 Gün
1375 €

İRAN TURU

02 KASIM 2019 - CUMARTESİ: İZMİR – İSTANBUL– TAHRAN

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde sabah saat 04:30’da buluşma. Türk Hava Yolları kontuarlarından yaptıracağımız uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2301 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:00’da İstanbul’a hareket ve saat 07:25’de varış. Dış hatlara geçerek yaptıracağınız pasaport kontrolünün ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK 870 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:15’de Tahran’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:00’de varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız kısa bir Tahran turu için hareket ediyoruz. Öncelikle Kapalı Çarşı’yı ziyaret edeceğiz. Ardından da Azadı Meydanı’nı göreceğiz. Gezilerimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

03 KASIM 2019 – PAZAR: TAHRAN

Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Saadabad Sarayı Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilmiştir. Ardından şahların İkametgahı olan Gülistan Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde, Erg Meydanı'nın yakınında eski Tahran surlarının sınırları içerisinde Kaçar Hanedanı dönemine ait bir saraydır. Ardından İran Ulusal Müzesi ziyaretimiz için hareket ediyoruz. İran Ulusal Müzesi 1937’de açılmıştır. Müzede Antik Pers eserleri, Medler, Ahameniş İmparatorluğu eserleri sergilenmektedir. Turlarımızın ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

04 KASIM 2019 - PAZARTESİ: TAHRAN – ISFAHAN

Sabah kahvaltısının ardından Tahran’dan ayrılıyor ve Isfahan’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından ilk olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Mescid-i Cuma’yı ziyaret ediyoruz. Pers mimarisinde en uzun minareli yapılardan biri olan Mescid-i Cuma ziyaretimiz ardından Sie Se Pol Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Zayende Nehri üzerinde yer alan Siosepol Köprüsü, güzelliği ile oldukça etkileyici bir durumdadır. 1602 yılında inşa edilmiş ve Farsça 33 anlamına gelen köprü, kendisini ayakta tutan 33 sütun üzerine inşa edildiğinden bu ismi almıştır. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız 300 yılı aşkın bir süredir Zayandeh Nehri üzerinde yer alan 23 kemerli Khadju Köprüsü olacaktır. Turlarımızın ardından Isfahan’daki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

05 KASIM 2019 – SALI: ISFAHAN

Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Isfahan’ın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Saray, Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve dünyanın en büyük 2.meydanı olan Nakş-i Cihan Meydanı’na hareket ediyoruz. İran’da İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şah’ın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanı’nda yer alan Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camii’lerini de panoramik olarak ziyaret ettikten sonra Kapalı Çarşı’yı ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

06 KASIM 2019 – ÇARŞAMBA: ISFAHAN – NAIN – MEYBOD - YAZD

Sabah kahvaltısının ardından Isfahan’dan ayrılıyor ve Yazd’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Nain’de Medine’deki camiden sonra yapılmış olan Nain Cuma Camii ve sonra Meybod’da Narin Kalesi kalıntıları görülecektir. Ardından Yazd’a varışta Amir Chakhmagh Meydanı’nı görüyoruz. Ve devamında İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Bölgesi’ni ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında Yazd’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

07 KASIM 2019 – PERŞEMBE: YAZD - SHIRAZ

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk durağımız Ateş Tapınağı olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağı’nda 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Ziyaretimiz sonrasında Yazd’den ayrılıyor ve  Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Pers İmparatorluğu’nun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Persepolis Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. M.Ö 6. y.y’da I.Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairus’tan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Nakş-ı Rüstem ile devam ediyoruz. Saray görünümlü iki adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarları’na benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Turumuzun ardından Shiraz’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

08 KASIM 2019 – CUMA: SHIRAZ

Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Narenjestan’ı (Qavam Houese) ziyaret ediyoruz. Qavam House, İran'ın Şiraz kentinde geleneksel ve tarihi bir evdir. 1879-1886 yılları arasında Mirza İbrahim Han tarafından yaptırılmıştır. Qavam ailesi aslen Qazvin'den tüccarlardı. Ancak çok geçmeden Zand hanedanlığı döneminde hükümette aktif hale geldiler. Bu ziyaretimizin ardından Vekil Pazarı, Camii ve Hamamını görüyoruz.  Moshir Sarayı ile devam ediyoruz. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayı’nın bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. Iran Devrimi’nden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Mollalar Medresesi’ni de ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

09 KASIM 2019 – CUMARTESİ: SHIRAZ - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından bagajlarımızı bagaj odasına bırakarak turlarımız için otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Nasır Ol Mulk Cami, ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçeleri ile devam ediyoruz. Geleneksel Pers Bahçeleri’nin sembolü olan Eram Bahçeleri’ni gezdikten sonra Hafız ve Sadi Türbelerini görüyoruz. Ardından Kerim Han Kalesi’ni, Sah Ceragh’ı, Ali Ebne Hamze Türbesi’ni göreceğiz. Otele dönerek alacağımız akşam yemeğinden sonra belirlenen saatte Shiraz Havalimanı’na transferimiz gerçekleşecektir. Havalimanında yaptıracağımız bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından  Türk Hava Yolları’nın TK 885 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:55’de (09 Kasım’ı 10 Kasım’a bağlayan gece) İstanbul’a hareket.

 

10 KASIM 2019 – PAZAR: İSTANBUL/İZMİR

Yerel saat ile sabah 06:55’de İstanbul’a varışımızın ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK2316 sefer sayılı uçuşu ile 09:00’da İstanbul’dan İzmir’e hareket. 10:25’de varış ve turumuzun sonu.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Hava Yolları ile İzmir – İstanbul– Tahran/Shiraz–İstanbul – İzmir gidiş dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Tahran’da 2 gece 5* Parsian Esteghlal Hotel vb, Isfahan’da 2 gece 5* Abbasi Hotel vb, Yazd’da 1 gece 5* Safaiyeh Hotel v.b, Shiraz’da 2 gece 5* Chamran Hotel v.b konaklama,
 • Otellerdeki kahvaltılar ve akşam yemekleri,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
 • Programda belirtilen tüm turlar ve tüm transferler,
 • Programdaki turlarda girildiği belirtilen yerlerin belirtilen turlardaki tüm giriş ücretleri,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Akşam yemeklerindeki içecekler,
 • Tüm kişisel harcamalarınız,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet

 

***Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentemiz sorumlu değildir.

***Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yansıtılacaktır.

TÜM TURLAR DAHİLDİR 

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                    :  1375 Euro

Tek kişi farkı                                       :    285 Euro