BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ / FAS

Tur:
BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ / FAS
Gün Sayısı:
7 Gece 8 Gün
Destinasyon:
KAZABLANKA (1) - FEZ (2) - ERFOUD (1) - OURZAZATE (1) - MARAKEŞ (2)
7 Gece 8 Gün
1795 €

BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ / FAS

1.Gün / 16 Kasım 2019-Cumartesi / İzmir-İstanbul-Kazablanka

Sabah saat 05:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyor ve uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK2307 sefer sayılı uçuşu ile 07:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 08.20’de varışımızı takiben dış hatlara geçiyor ve pasaport kontrolünün ardından yine  Türk Havayolları’nın TK617 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:45’de Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Saat 14:00’de varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Kazablanka panoramik turumuza başlıyoruz. Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas okyanusu kıyılarındaki Corniche semti günün ilginç duraklarındandır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

 

2.Gün / 17 Kasım 2019-Pazar / Kazablanka – Rabat - Fez

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak ilk olarak başkent Rabat'a doğru yola çıkıyoruz. Buregreg Nehri'nin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya Kalesi ile Fas Sultanlığı'nı ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar gibi önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V'in anıt mezarı ve Hassan Kulesi ile cami kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahve'de vereceğimiz nane çayı molası olacak. Turumuzun bitimiyle birlikte sonra Fez'e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.Gün / 18 Kasım 2019-Pazartesi / Fez – Meknez - Fez

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Fez şehir turumuza başlıyoruz. Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Daha sonra Fez çarşı ve medinası keşfedilecek. Ardından Meknez turumuz için hareket eidyoruz. Bu turumuzda Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte dünyanın en güzel şehir kapısı olarak farklı zamanlarda kopyaları Avrupa başkentlerinde kültür mirası olarak sergilenen Mansur Kapısı, Fas tarihinin efsane kralı Mulay Ismail türbesi ve eski şehir surları gezilecek yerler arasındadır.Ardından Hz. Muhammed’in 3. Kuşak torunlarından Mulay Idris El Akbar’ın Abbasilerden ayrılarak yerleştiği ve Fas Krallığı'nı kurduğu ve bugün de türbesinin bulunduğu Mulay Idris köyünü ziyaret ederek otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün / 19 Kasım 2019-Salı / Fez-Ifrane-Erfoud (Sahra Kum Tepeleri 4x4)

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Erfoud'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'de mola veriyoruz. Deniz seviyesinden 1600 metre yüksekte kurulmuş çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Buradaki molamızdan sonra yolculuğun sonunda Erfoud'a varış. Dileyen misafirlerimiz Sahra Çölü'nün Kapısı adıyla bilinen Erfoud'da ekstra olarak düzenlenecek 4x4 araçlar ile yapacağımız Sahra Kum tepeleri turumuza katılabilirler. Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz. Ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.Gün / 20 Kasım 2019-Çarşamba / Erfoud-Todra-Ourzazate

Sabah kahvaltısının ardından, odaların boşaltılması ve Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Turumuzun bitiminde Ourzazate'deki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

6.Gün / 21 Kasım 2019-Perşembe / Ourzazate – Aid Ben Haddu - Marakeş

Sabah kahvaltısının ardından, odaların boşaltılması ve Marakeş’e hareket. Yolumuzun üzerinde dünyaca meşhur Aid Ben Haddou ve Film stüdyoları turumuzu yapacağız. Bu turumuzda ilk olarak Unesco’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Turumuzun ardından Marakeş’e varış. Otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.Gün / 22 Kasım 2019-Cuma / Marakeş (Chez Ali )

Sabah kahvaltısının ardından Marakeş şehir turumuz için hareket ediyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri görülecek yerlerdir. Serbest alınacak öğle yemeği için verilecek molanın ardından yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Marakeş şehrinde alışveriş için tekrar yüzyıllık çarşıları keşfetmek üzere serbest vaktinizi kullanabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve akşam yemeğini dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisini izleyerek yiyebileceğiniz Chez Ali Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün / 23 Kasım 2019-Cumartesi / Marakeş-İstanbul-İzmir

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Majorel Bahçeleri turumuz. Bu turumuzda Fransız modacı Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı, 20. yy başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçesini gezeceğiz. Turumuzun bitiminde Marakeş Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK620 sefer sayılı uçuşu ile 15:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:10’da varışımızı takiben yine Türk Havayolları’nın TK2348 sefer sayılı uçuşu ile saat 23:55’de İzmir’e hareket ve saat 01:15’de varış. Turumuzun sonu.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları ile İzmir/ İstanbul/Kazablanca-Marakeş/İstanbul/İzmir ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti,
 • Tüm havalimanı vergileri,
 • Fas’ta toplam 7 gece 5* otellerde kahvaltı+ akşam yemeği dahil konaklama, 
 • Havalimanı transferleri ve şehirler arası transferler,
 • Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler, 

 • Öğle yemekleri,
 • Akşam yemeklerindeki içecekler,
 • Ekstra turlar,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Otellerdeki ekstra harcamalar ve tüm kişisel harcamalar,
 • Yurtdışı çıkış harcı

  OTELLER:

  KAZABLANKA – 5* FARAH HOTEL V.B.

  FEZ – 5* PALAIS MEDINA HOTEL V.B.

  ERFOUD – 5* XALUCA MAADID HOTEL V.B.

  QUARZAZATE – 5* BERBERE PALACE HOTEL V.B.

  MARAKEŞ – 5* ATLAS MEDINA HOTEL V.B

EKSTRA TURLAR:

 

SAHRA ÇÖLÜ 4x4 TURU 65 EURO 

Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz. Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

 

CHEZ ALİ SHOW 55 EURO

Bu turumuzda folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar. Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.***

***Belirtilen ücretler nakit ödemeler için geçerli olup tek sefer veya taksitli kredi kartı ödemeleri için bankaların tarafımızdan talep ettiği fark uygulanacaktır.

*** İtaltur zorlayıcı nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Tur rehberi gerekli gördüğünde uygulanabilirlik açısından programda değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                   :  1795 €

Tek kişi farkı                                       :    295 €