GİRİT TURU (29 EKİM BAYRAMI)

Tur:
GİRİT TURU (29 EKİM BAYRAMI)
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
KNOSSOS-ARCHANES-ELOUNDA-SPINALONGA – PLAKA – AG. NIKOLAOS-RESMO-HANYA-FODELE KÖYÜ
3 Gece 4 Gün
379 €'dan itibaren

GİRİT TURU (29 EKİM BAYRAMI)

 

26 Ekim 2019, Cumartesi : İZMİR – GİRİT (KNOSSOS – ARCHANES KÖYÜ)

25 Ekim’i 26 Ekim’e bağlayan gece saat 01:45’de Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminali İTALTUR kontuarı önünde buluşuyor, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası 03:45’de Pegasus Havayolları özel seferi ile aktarmasız direkt GİRİT’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sonrası 05:15’de Heraklion Havalimanı’na iniyor ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Heraklion (Kandiye) şehir turumuza başlıyoruz. Plateia Elefterias’tan (Özgürlük Meydanı) itibaren başlayacak şehir turunda; Agios Titos Kilisesi, Rasih Bey Konağı, Agios Minas Katedrali, Osmanlı Bon Marche Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlaları, Venedik Loggiası, Venedik Limanı ve tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için ekstra yarım gün KNOSSOS – ARCHANES KÖYÜ TURU. Knossos Sarayı-Archanes Köyü: M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret etmek için otelden ayrılış. Efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı gördükten sonra Heraklion şehir merkezinde alışveriş, Koule Kalesini ve duvarlarını görmek için serbest zaman. Ardından şirin bir Girit kasabası olan Archanes Köyü ziyareti. Turumuzun ardından geceleme otelinizde.

27 Ekim 2019, Pazar : GİRİT (ELOUNDA + PLAKA + SPİNALONGA + AG. NİKOLAOS) (GİRİT GECESİ)

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirelecek olan tam günlük Ag. Nicholas, Elounda, Spinalonga turumuza başlıyoruz. Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’ da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran zamanında cüzam hastalarının kapatıldığı Spinalonga Adası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Elounda’ ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’ı görüyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Akşam belirlenen saatte dileyen misafirlerimize ekstra gerçekleştirilecek olan Girit’in tüm tarihi ve kültürel havasını hissedeceğimiz Girit gecesi için yola çıkıyoruz. Burada güzel limitsiz şarap, meyve, buzuki ve yemek eşliğinde Girit’in yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisinin olduğu eğlenceye gidiyoruz. Gösterinin bitiminde otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

28 Ekim 2019, Pazartesi : GİRİT (FODELE KÖYÜ + RESMO + HANYA)

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirelecek olan tam günlük Fodele Köyü - Rethymno (RESMO)– Chania (HANYA) turumuza başlıyoruz. Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’ da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü/girişi tur fiyatına dâhil değildir), eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ ya hareket. Hanya da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman ve dönüş yolumuzda Fodele Köyü ziyaretimizin ardından otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

29 Ekim 2019, Salı : GİRİT-İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bagajlarımızı otelde bırakarak Girit’teki son saatlerinizi serbest olarak değerlendirebilirsiniz. Belirtilen saatte otelimizde buluşuyor ve özel otobüsümüz ile havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 14:00’de Aegean Havayolları özel seferi ile İzmir’e hareket ediyoruz. 16:20’de İzmir’e varış. Başka bir turda buluşmak üzere vedalaşma.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İzmir/Heraklion/İzmir özel seferler ile Pegasus Havayolları ile gidiş, Aegean Airlines ile dönüş aktarmasız direkt uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Girit’te havalimanı transferleri,
 • Panoramik Heraklion şehir turu,
 • 3 gece seçilen otelde kahvaltı dahil konaklama,
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Oteldeki ekstralar ve şahsi harcamalar,
 • Ekstra turlar,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Vize ücreti ve işlemi, (PASAPORTLARINDA KKTC DAMGASI OLANLAR, SCHENGEN VİZELERİ OLSA DAHİ GİRİT’ E GİRİŞ YAPAMAZLAR) (YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış fonu,

 

 

GİRİT

Yunanistan'ın en büyük, Akdeniz 'in beşinci büyük adasıdır. Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir.

PARA BİRİMİ: EURO

KONUŞULAN DİLLER: Resmi dili Yunanca. İngilizce genelde anlaşılmaktadır.

UÇUŞ SÜRESİ: İzmir - Girit Aktarmasız 1 Saattir.

İKLİM VE SICAKLIK: Akdeniz iklimi hâkimdir. Yer yer Kuzey Afrika iklimi görülür. Haziran ayı sıcaklık ortalaması 28-30 derece.

SAĞLIK: Genel bir sağlık problemi yoktur.

GİYİM: Gideceğiniz döneme göre mevsimlik giysiler tavsiye edilir.

ÖNEMLİ TELEFONLAR: Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği: Vasileos Pavlou 22, Paleo Psihiko 15452 Atina. Tel: +30 694 656 48 70

TÜRKİYE’YE TELEFON NASIL AÇILIR: 00 + 90 + ALAN KODU + TELEFON NUMARASI

VOLTAJ DÜZEYİ: 230V AC (50Hz) – Prizler Türkiye’ de ki gibidir.

 

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.***Rehber ve acente programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. *** Acentemizin elinde olmayan sebeplerden dolayı meydana gelecek gecikme, iptal ekstra konaklamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz. ***Özel sefer uçuşlarda saat garantisi verilmez, özel sefer uçuşların uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce tekrar teyit edilmesi gerekmektedir. ***Programda belirtilen otellerde değişiklik söz konusu ise aynı ya da benzer özellik deki otellerde konaklama sağlanacaktır.

 

***Pasaportlarınızın dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 

EKSTRA TURLAR:

KNOSSOS – ARCHANES KÖYÜ : 60 EURO

ELOUNDA-SPINALONGA-PLAKA-AG.NIKOLAOS : 75 EURO

FODELE KÖYÜ-RESMO-HANYA TURU: 50 EURO

 

AVANTAJLI PAKET : TAMAMI 185 EURO YERİNE 160 EURO

 

 

TUR ÜCRETLERİ:

 

3* HOTEL ile ;

İki kişilik odada kişi başı                   :     379 €

Tek kişi farkı                                      :       90 €

 

4* HOTEL ile ;

İki kişilik odada kişi başı                   :     399 €

Tek kişi farkı                                      :     100 €

 

3* MERKEZDE HOTEL ile ;

İki kişilik odada kişi başı                   :     419 €

Tek kişi farkı                                      :       90 €

5* HOTEL ile ;

İki kişilik odada kişi başı                   :     449 €

Tek kişi farkı                                      :     110 €