VİETNAM & KAMBOÇYA

Tur:
VİETNAM & KAMBOÇYA
Gün Sayısı:
7 Gece 9 Gün
Destinasyon:
SAİGON(2) - SİEM RİEP(2) - HANOİ(2) - HALONG BAY(1)
7 Gece 9 Gün
2295 USD

VİETNAM & KAMBOÇYA

25 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA : İZMİR – İSTANBUL – SAİGON

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 20:30’da hazır bulunma. Türk Hava Yolları’nın TK 2337 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:05’de İstanbul’a hareket ve saat 23:30’da varış. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK 162 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:45’de Saigon’a hareket ve geceleme uçakta.

 

26 ARALIK 2019 PERŞEMBE :  SAİGON

Yerel saat ile 17:00’de varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

27 ARALIK 2019 CUMA :  SAİGON

Sabah kahvaltısının ardından Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğleden sonra Saigon merkezde göreceğimiz yerler arasında Tarihi Posta Binası, Yeniden Birleşme Sarayı ve Notre-Dame Katedrali olacak. Gezimizin ardından alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

28 ARALIK 2019 CUMARTESİ : SAİGON – MEKONG DELTA – SİEM REAP

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak öncelikle Mekong Deltasının kalbinde yer alan hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden tekneye biniyor ve Phoenix Adasını ve ada üzerinde ki doğal yaşamı keşfetmeye gidiyoruz. El yapımı hediyelik eşyalar , hindistan cevizi ve bölgeye özel yöresel tatlar, rahatlatıcı ve huzur veren amatör müziğin eşliğinde devam eden gezimize faytonlar ile devam ederek bir çiftliği ziyaret edeceğiz. Çiftlik yaşantılarını gözlemleyerek ikram edilen ballı çayın tadına varacağız. Ardından Saigon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Siem Reap’e uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde

 

29 ARALIK 2019 PAZAR : SİEM REAP  

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. Bugünkü turumuzda önce Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Ardından Phnom Ba Kheng Tepesi’ne çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde göreceğiz. Turumuzun ardından otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

30 ARALIK 2019 PAZARTESİ : SİEM REAP – HANOİ

Sabah kahvaltısının ardından Angkor turumuzun devamını gerçekleştireceğiz. Bugün içerisinde 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Ardından Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köyleri ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Siem Reap Havalimanı’na hareket ediyoruz ve Hanoi’ye uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

31 ARALIK 2019 SALI : HANOİ

Sabah kahvaltının ardından Hanoi turu için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapıları görecek, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi unvanını taşıyan Literatür Tapınağı’nı ziyaret edecek, Restored Sword Gölü’nü görecek, Etnoloji Müzesi’ni ve Hoa Lo Hapishanesi’ni ziyaret edecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüş. Yılbaşı için hazırlanma. ***YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN*** Geceleme otelimizde.

 

01 OCAK 2020 ÇARŞAMBA : HANOİ-HALONG BAY

Sabah kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait tekneye biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede. Yemekten sonra Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme teknemizde.

 

02 OCAK 2020 PERŞEMBE : HALONG BAY-HANOİ-İSTANBUL

Gün doğumunda eşşiz bitki örtüsü ve kuş sesleri ile sabahı teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirlerimiz ile TAI CHI yaparak sabah sporunuzu gerçekleştirerek güne başlayabilirsiniz. Teknede geç kahvaltı alınacaktır. Ardından belirlenen saatte Hanoi’ye transfer oluyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından belirlenen saatte Hanoi Havalimanı’na hareket. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK165 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

 

03 OCAK 2020 CUMA : İSTANBUL - İZMİR

Sabah yerel saat ile 05:00’de İstanbul’a varış. Ardından Türk Hava Yolları’na ait TK2310 sefer sayılı uçuşumuz ile 07:00’de İzmir’e hareket. 08:25’de varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATIMIZA  DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İzmir – İstanbul – Saigon/Hanoi – İstanbul – İzmir arası uçak bileti,

Yerel Havayolları ile Saigon/Siem Reap, Siem Reap/Hanoi ara uçuşları,

Tüm Havalimanı vergileri,

Saigon, Siem Reap ve Hanoi’de havaalanı transferleri,

Saigon’da 2, Siem Riep’de 2, Hanoi’de 2, Halong Bay’da teknede 1 gece toplamda 7 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama,

Programda belirtilen tüm turlar,

Turlardaki giriş ücretleri,

Türkçe rehberlik hizmeti,

Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otellerdeki ekstra harcamalar,

Tekne haricindeki öğle ve akşam yemekleri,

Yurtdışı çıkış harcı ,

Vize ücretleri, (Vietnam 95 Usd, Kamboçya 50 Usd )

Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri

OTEL İSİMLERİ VE KATEGORİLERİ:

 

Şehir

Otel Adları

Saigon

Grand Silverland Saigon vb/Premier Deluxe room

https://www.silverlandhotels.com/grand-silverland-hotel-spa.html

Siem Reap

Sakmut Boutique Siem Reap vb/Deluxe room

https://www.sakmutboutiquehotel.com/

Hanoi

Silk Path Luxury Hanoi vb/Premium Deluxe room

http://silkpathhotel.com/

Halong

Margaret Cruise Halong vb/Executive room

https://margaretcruises.com/

 

 

*** Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentemiz sorumlu değildir. ***Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yansıtılacaktır.    *** Ücret minimum 15 kişinin katılımı halinde geçerlidir.

 

Tur Ücreti   

İki kişilik odada kişi başı                   : 2295 USD

Tek kişi farkı                                     :   575 USD