YILBAŞI MARAKEŞ

Tur:
YILBAŞI MARAKEŞ
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
Chez Ali-Essaouira-Atlas Dağları
3 Gece 4 Gün
1495 €

YILBAŞI MARAKEŞ

 

1. Gün / Pazartesi / İzmir-İstanbul-Marakeş (Chez Ali Show)

Sabah saat 06:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyor ve uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2309 sefer sayılı uçuşu ile 08:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 09:20’de varışımızı takiben dış hatlara geçiyor ve pasaport kontrolünün ardından yine  Türk Havayolları’nın TK619 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:40’da Marakeş’e hareket ediyoruz. Saat 14:10’da varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile rehberimiz eşliğinde Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri görülecek yerlerdir. Turumuz esnasında yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam arzu ederseniz ekstra olarak Chez Ali Show turuna katılabilirsiniz. Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları'nı andıran dekorasyonu ile Ali'nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar. Geceleme otelimizde.

 

 

2.Gün / Salı / Marakeş (Essaouira)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirsiniz. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina'yı keşfediyoruz. Medina'nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam oteldeki yılbaşı galamız için hazırlanıyoruz. ***MUTLU YILLAR***Geceleme otelimizde.

 

3.Gün / Çarşamba / Marakeş (Atlas Dağları)

Sabah kahvaltısının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzeleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu'nu takiben Kik Platosu'na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı'nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası'nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz. Turumuzun ardından Marakeş’e dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün / Perşembe / Marakeş-İstanbul-İzmir

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Belirlenen saatte Marakeş Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK620 sefer sayılı uçuşu ile 15:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:10’da varışımızı takiben yine Türk Havayolları’nın TK2348 sefer sayılı uçuşu ile saat 23:55’de İzmir’e hareket ve saat 01:15’de varış. Turumuzun sonu.

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları ile İzmir/ İstanbul/Marakeş/İstanbul/İzmir ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti,
 • Tüm havalimanı vergileri,
 • Marakeş’te 5* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama, 
 • Otelde yılbaşı gala yemeği,
 • Marakeş’te Havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberli Marakeş şehir turu ,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler, 

 • Öğle ve akşam yemekleri, (Yılbaşı gala yemeği dahildir)
 • Ekstra turlar,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Oteldeki ekstra harcamalar ve tüm kişisel harcamalar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,

EKSTRA TURLAR:

CHEZ ALİ SHOW (AKŞAM YEMEKLİ)             - 55 EURO

ESSAOUIRA                                                           - 65 EURO

ATLAS DAĞLARI (ÖĞLE YEMEKLİ)    - 75 EURO

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                   :  1495 EURO

Tek kişi farkı                                       :    325 EURO