ÜRDÜN TURU (TÜM TURLAR DAHİL)

Tur:
ÜRDÜN TURU (TÜM TURLAR DAHİL)
Gün Sayısı:
4 Gece 5 Gün
Destinasyon:
Amman (2) - Akabe (2) - Petra-Ölü Deniz - Nebo Dağı - Madaba - Wadi Rum
4 Gece 5 Gün
1795 USD

ÜRDÜN TURU (TÜM TURLAR DAHİL)

10 NİSAN 2020 CUMA : İZMİR – İSTANBUL - AMMAN

Saat 13:45’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Uçağa biniş ve bagaj teslim işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2325 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:15’de İzmir’den İstanbul’a hareket ve saat 16:35’de varış. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yaptıracağımız pasaport kontrolünün ardından yine Türk Hava Yolları’nın TK 822 sefer sayılı uçuşu ile 17:50’de Amman’a hareket ve yerel saat ile 20:10’da varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

11 NİSAN 2020 CUMARTESİ : AMMAN

Sabah kahvaltısının ardından Amman şehir turuna başlıyoruz. Ürdün‘nün başkenti Amman’ın tarihi çarşılarından olan Eski çarşı ve Altıncılar Çarşısı gördükten sonra şehrin modern yaşantısını yansıtan kafeleriyle ünlü Rainbow Caddesi'ni görüyoruz. Kent merkezinde ziyaret edeceğimiz Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, Roma döneminden kalma tarihi kale ve antik tiyatronun ardından şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve geceleme Amman’daki otelimizde.

 

12 NİSAN 2020 PAZAR : AMMAN – NEBO DAĞI – MADABA - AKABE

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Amman’ın 30 km güneyinde bulunan Eski Ahit’de Hz. Musa’nın kendisine vaat edilen toprakları gördüğü ve öldüğü 760 m yükseklikteki Nebo Dağı ve mozaikleriyle ünlü Madaba Şehrini ziyaret ettikten sonra Kızıldeniz kıyısındaki Akabe’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Akabe’deki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

13 NİSAN 2020 PAZARTESİ : AKABE – PETRA - AKABE

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği  Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, 1 km uzunluğunda Bab as-Siq yolu, Hazine (Al-Kazneh), Antik tiyatro, Kraliyet mezarları, Antik su yolu gibi birçok tarihi bölgeyi geziyoruz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

14 NİSAN 2020 SALI : AKABE –  WADİ RUM – AKABE - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’u gezeceğiz. Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz. Öğleden sonra Akabe'de yürüyerek ve fotoğraf molaları ile yapacağımız şehir turumuzda, Kızıldeniz Sahili, Ayla Harabeleri, Akabe Kalesi görülecek yerler arasındadır. Belirlenen saatte Akabe Havalimanı’na transfer. Uçağa biniş ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 819 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:40’da İstanbul’a hareket.

 

15 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA : İSTANBUL - İZMİR

Yerel saat ile 04:20’de varış. İstanbul Havalimanı’nda İç Hatlara geçtikten sonra yine Türk Hava Yolları’nın TK 2310 sefer sayılı uçuşu ile 07:00’de İzmir’e hareket, 08:20’de varış. Ve turumuzun sonu…

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile İzmir-İstanbul-Amman/Akabe-İstanbul-İzmir gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 5* otellerde Amman’da 2 , Akabe’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Otellerde alınacak 3 akşam yemeği,
 • Wadi Rum’da ciplerle çöl gezisi,
 • Amman’da ve Akabe’de havalimanı transferleri,
 • Amman ve Akabe şehir turları,
 • Petra Antik Kenti Turu,
 • Wadi Rum turu,
 • Ölü Deniz turu,
 • Nebo Dağı ve Madaba Turu,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen yerlerin müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Eklenebilecek ekstra turlar,
 • İlk gün akşam yemeği,
 • Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,

 

*** Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentemiz sorumlu değildir. ***Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yansıtılacaktır.*** Programda belirtilen turlarda ve günlerinde değişiklik olabilir.*** Ücret minimum 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir

 

Notlar;

İTALTUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Gidilecek ülke için pasaportların dönüş tarihinden itibaren en az ne kadar süre ile geçerli olması gerektiği bilgisini acentemizden edinebilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. Gereken süreden daha az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir. İTALTUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak  İTALTUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez. Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayollarından kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden İTALTUR sorumlu tutulamaz. Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir. Tur programı İTALTUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir. Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler. İptal-İade ve değişiklik şartları, İTALTUR Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır. Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılırlar.                            

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı                   :   1795 Usd

Tek kişi farkı                                          :      445 Usd