ŞEKER BAYRAMI BEYRUT

Tur:
ŞEKER BAYRAMI BEYRUT
Gün Sayısı:
3 GECE 4 GÜN
Destinasyon:
HARİSA & JEİTA & BİBLOS & BAALBECK – ANJAR & KSARA
3 GECE 4 GÜN
1195 $

ŞEKER BAYRAMI BEYRUT

21 Nisan 2023, Çuma : İZMİR - İSTANBUL – BEYRUT

İzmir Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 07:00’de buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK 2311 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket ve 10:10’da varış. Ardından TK 830 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:25’de Beyrut Havalimanı’na hareket ve 14:15’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Beyrut şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; Güvercinler Kayası, Hamra Bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydanı (Eski şehir) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

22 Nisan 2023, Cumartesi : BEYRUT (HARİSA & JEİTA & BİBLOS)

Sabah kahvaltısının ardından ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ turumuz için hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita’da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup, 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m’lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsaitligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitiminde otelimize dönüş geceleme otelimizde.

23 Nisan 2023 , Pazar : BEYRUT (BAALBECK – ANJAR & KSARA)

Sabah kahvaltısının ardından ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ turumuz için hareket. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy’da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid İbn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş.Geceleme otelimizde.

24 Nisan 2023 ,Pazartesi : BEYRUT – ISTANBUL- İZMİR

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğleden önce odaların boşaltılması ve serbest zaman. Belirlenen saatte Beyrut Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 825 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:35’de İstanbul’a hareket ve saat 17:35’de varış. Ardından TK 2336 sefer sayılı uçuş ilke saat 19:00’da hareket ve 20:15’de İzmir’e varış. Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ :
İki kişilik odada kişi başı : 1195 Usd
Tek kişi farkı : 210 Usd

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
• Türk Hava Yolları ile İzmir –İstanbul-Beyrut-İstanbul-izmir ekonomi sınıf uçak bileti,
• Havaalanı vergileri,
• Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,
• Beyrut’ta 4* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
• Beyrut şehir turu,
• Harisa & Jeita & Biblos turu,
• Baalbeck-Anjar & Ksara turu,
• Turlarda giriş ücretleri,
• Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik,
• Seyahat sigortası,

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
• Oteldeki ekstralar ve kişisel harcamalar,
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,
• Yurt dışı çıkış fonu
• Programda dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet
 

*** Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından , kaybolan valizlerden acentamız sorumlu
değildir.
*** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.