YILBAŞI TURU / ESTONYA VE LETONYA

Tur:
YILBAŞI TURU / ESTONYA VE LETONYA
Gün Sayısı:
Destinasyon:
847 € itibaren

YILBAŞI TURU / ESTONYA VE LETONYA

1.Gün: ISTANBUL - TALLINN 29 Aralık 2023 Cuma

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1421 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’ta Tallinn’e uçuş. Yerel saat ile 11.35’te Tallinn’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Tallinn Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. En iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn turumuzda, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapıları göreceğiz. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni, Toompea Tepesi, St. Nicholas Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Viking Köyü Akşam Yemeği Turuna katılabilirler. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde. 

Viking Köyü Akşam Yemeği Turu | Kişi Başı 65 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk

Viking yaşam tarzını yansıtan şirin bir restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan, eğlence ve keyif dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Tur bitiminde otelimize dönüş.

2.Gün: TALLINN 30 Aralık 2023 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Helsinki Turuna katılabilirler. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde. 

Helsinki Turu | Kişi Başı 125 EUR Yetişkin - 100 EUR Çocuk

Cruise gemisi ile Tallinn’in karşısında yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tüm gün olarak gerçekleştireceğimiz bu panoramik turumuzda Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği, bölgeyi tanıma ve alışveriş için serbest zaman. Ardından rehberimizin bildireceği saatte Cruise gemisine transfer ve Tallinn’e dönüş.

3.Gün: TALLINN - PARNU - RIGA 31 Aralık 2023 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Letonya’nın başkenti Riga’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Estonya’nın balıkçı kasabası olan Parnu’da mola vereceğiz. Estonya ve Letonya’nın yemyeşil ormanları içerisinde gerçekleşecek yolculuğumuzun ardından Riga’ya varış. Varışımızla beraber panoramik Riga Şehir Turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga turumuzda St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve Art Nouveau stilinde yapılarıyla bezeli sokakları göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği ekstra Yılbaşı Programına katılabilirler. Gecelememiz Riga’daki otelimizde.

4.Gün: RIGA 01 Ocak 2024 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Sigulda Turuna katılabilirler. Gecelememiz Riga’daki otelimizde. 

Sigulda Turu | Kişi Başı 65 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk

Letonya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sigulda, Riga’ya 51 km uzaklıktadır. Turumuzda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi’ni ziyaret edecek kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’ndan bir kesitte hissedeceksiniz. Muhteşem doğası, yemyeşil ağaçları, ovaları ve Gauha Nehri ile sizleri kendine hayran bırakacak. Turumuz sonrasında Riga’ya ve otelimize dönüş.

5.Gün: RIGA - İSTANBUL 02 Ocak 2024 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Jurmala Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1776 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.50’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.15’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz. 

Jurmala Turu | Kişi Başı 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk

Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala, bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleri ile Letonya’nın sayfiye bölgesidir. Tertemiz havası, çam kokuları ve dingin atmosferi ise yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon şehri olarak anılmaktadır. Hava kirliliğini önlemek amacı ile araba girişleri dahi bu şirin sahil kasabasında ücretlidir. Turumuz sonrasında Riga’ya dönüş.

 

 

Tallinn

(2 gece)

3* Tallink Express Hotel vb.

847 EUR

160 EUR

150 EUR

827 EUR

Riga

(2 gece)

4* Riga Islande Hotel vb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-TLL/RIX-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 4 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Panoramik Tallinn şehir turu
 • Panoramik Riga şehir turu
 • Panoramik Parnu turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Schengen vize bedeli (165 EUR)
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)